آیا آیوتا (IOTA) می تواند تا انتهای ۲۰۱۹، ۳۰۰درصد افزایش قیمت داشته باشد؟

پروژه آیوتا (IOTA) که بر اساس تکنولوژی تنگل (Tangle) طراحی شده است، توسعه های برجسته ای در خلال سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ یافته است. در طول مسیر، این ارز دیجیتال همکاری های برجسته ای را مدیریت کرده که برای بهبود استفاده کاربردی فناوری های آیوتا طراحی… 

پروژه آیوتا (IOTA) که بر اساس تکنولوژی تنگل (Tangle) طراحی شده است، توسعه های برجسته ای در خلال سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ یافته است. در طول مسیر، این ارز دیجیتال همکاری های برجسته ای را مدیریت کرده که برای بهبود استفاده کاربردی فناوری های آیوتا طراحی می شوند. آیوتا یک ارز دیجیتال است که هدف آن ایجاد اقتصاد اینترنت اشیا در یک جهان ماشین به ماشین است.

در این مقاله ما به تعدادی از دلایلی که بر اساس آنها فکر می کنیم که آیوتا پتانسیل افزایش ۳۰۰ درصدی را تا انتهای ۲۰۱۹ دارد، نگاه مختصری می اندازیم. برای اینکه آیوتا از قیمت امروز خود ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کند، لازم است که آیوتا در انتهای ۲۰۱۹ تقریبا به قیمت ۱.۲۱ دلار برسد. این یعنی قله ای که در جولای ۲۰۱۸ به آن دست یافت.

همکاری ها

آیوتا در طول زندگیش تعدادی همکاری های برجسته و مشهور را با برخی شرکت های بزرگ برقرار کرده است. اکثر این همکاری ها تا حد زیادی بر اساس تحقیق هستند و هدف آنها فراهم نمودن گواه اثبات مفهوم (proof of concept) برای نحوه استفاده شرکت ها از فناوری دفتر کل توزیع شده در آینده است. در اینجا تعدادی از بزرگترین همکاری های در دست اقدام آیوتا که پتانسیل تاثیر بر قیمت آینده آیوتا را دارند، مورد بررسی قرار می گیرند.

Crypto Storage AG

اولین شرکتی است که ذخیره ایمن و حرفه ای توکن های میوتا (MIOTA) را فراهم آورده است. این شرکت به کاربران اجازه می دهد که به طور ایمن توکن های میوتای خود را با امنیت تقویت شده ای از کیف پول های چند امضایی نگه دارند. این راه حل جدید موسسات بزرگ را متقاعد خواهد ساخت که در میوتا سرمایه گذاری کنند و یا حتی با آیوتا همکاری ایجاد کنند تا جایی ایمن برای نگه داشتن توکن های خود داشته باشند.

فولکس واگن (Volkswagen)

مدتی قبل، ماشین های بدون راننده به نظر متعلق به آینده ای دور می رسید. اما امروزه بیشتر و بیشتر مشخص می شود که ماشین های بدون راننده به زودی در خیابان های ما خواهند بود. آیوتا با Volkswagen همکاری برقرار کرده تا گواه اثبات مفهوم را در ارتباط با نحوه انتقال بی سیم نرم افزار ایجاد نماید و بتواند آن را با استفاده از فناوری Tangle به طور ایمن مستند سازی کند. آنها قصد دارند که محصول خود Digital Car Press را که داده هایی مانند مقدار مایل پیموده شده را برای ارزیابی عملکرد ماشین را پیگیری می کند، در سه ماه اول ۲۰۱۹ بیرون دهند.

دیگر همکاری ها

آیوتا لیست طویلی از همکاری با شرکت های برجسته دارد که از آن جمله می توان Microsoft Azure، IBCS Group، Porsche، Tesla، NEXT Biometrics، Bosch و Fujitsu را نام برد.

حذف هماهنگ کننده  

به نظر جامعه کریپتو، یکی از بزرگترین اشکالات آیوتا این است که به هماهنگ کننده برای تایید تراکنش ها نیاز دارد. این حقیقت که همه تراکنش ها در شبکه آیوتا از هماهنگ کننده می گذرد، سبب شده که بسیاری به این باور برسند که آیوتا یک پروژه متمرکز ارز دیجیتال است. این مشکل قابل توجهی است که سبب شده بسیاری از سرمایه گذاران احتمالی از این پروژه دوری کنند.

با این وجود تیم آیوتا اقداماتی عمومی را به سمت حذف هماهنگ کننده بعد از انتشار این ماه شبکه آزمایشی Znet انجام داده است. Znet شبکه ای آزمایشی است تا در آن نحوه عملکرد آیوتا بدون هماهنگ کننده مورد مشاهده قرار گیرد. با چنین حجم بازار بزرگی، برای توسعه دهندگان مهم است که ریسک های برداشتن هماهنگ کننده را درک کنند و Znet در این راستا راه حل بی عیب و نقصی را فراهم می کند. بدون شک آیوتای بدون هماهنگ کننده سرمایه گذاری جذاب تری برای اکثر ترویج کنندگان ارز های دیجیتال خواهد بود.

تحلیل قیمت آیوتا در دراز مدت

بیایید نگاهی به قیمت آیوتا بر حسب دلار بیاندازیم و بر تعدادی از نواحی احتمالی با مقاومت شدید تاکید کنیم که آیوتا قبل از ۳۰۰ درصد افزایش باید بگذراند و بر آنها فایق آید.

آیا آیوتا (IOTA) می تواند تا انتهای 2019، 300 درصد افزایش قیمت داشته باشد؟

با نگاهی به نمودار روزانه دراز مدت بالا، می توانیم ببینیم که آیوتا در اکثر اوقات سال ۲۰۱۹ در گستره ۰.۲۵ دلار تا ۰.۴۰ دلار نوسان داشته است. بازار در حال حاضر به طور جزئی زیر سطح مقاومت برجسته اولیه در میانگین متحرک ۱۰۰ روز ترید می شود. این سطح مقاومت توسط سطح برگشت فیبوناچی کوتاه مدت بیشتر تقویت می شود که قیمت ۰.۳۲۸۱ را بدست می دهد. این سطح برگشت فیبوناچی خرسی کوتاه مدت از قله نوامبر ۲۰۱۸ تا کف دسامبر ۲۰۱۸ اندازه گیری شده است.

اگر خریداران بتوانند به بالای ۰.۳۲ دلار برسند و به صعود ادامه دهند، آنها با مقاومت بیشتری در قله قیمت ۲۰۱۹ یعنی ۰.۴۰ دلار مواجه می شوند. این ناحیه مقاومت شامل سطح برگشت فیبوناچی خرسی کوتاه مدت است.

اگر قیمت آیوتا به بالای ۰.۵۰ دلار برسد، سپس به ترتیب مقاومت های ۰.۶۳ دلار و ۰.۸۵ دلار باید شکسته شوند که شامل سطح برگشت فیبوناچی ۶۱۸. خرسی دراز مدت است. این بازگشت فیبوناچی خرسی دراز مدت از قله جولای ۲۰۱۸ تا کف دسامبر ۲۰۱۸  اندازه گیری شده است.

اگر حرکت آنی گاوی به بالا رفتن از سطح مقاومت یک دلار ادامه دهد، خریداران برای اولین بار باید به بالای سطح برگشت فیبوناچی ۸۸۶. در ۱.۱۳ دلار برسند تا قادر به تکمیل افزایش قیمت ۳۰۰ درصدی و رسیدن به ۱.۲۱ دلار باشند.

نتیجه گیری

آیوتا یک پروژه ارز دیجیتال است که هنوز در مراحل اولیه توسعه است. با این حال لیست طویلی از مشارکت ها که توسط این پروژه برقرار شده حاکی از اهمیت اقتصاد اینترنت اشیا در آینده خواهد بود. اگر آیوتا بتواند خودش را به عنوان یکی از شرکت های برجسته اینترنت اشیا جا بندازد، آینده درخشانی در پیش خواهد داشت و این به افزایش قیمت آن نیز کمک خواهد کرد.

افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت آیوتا تا انتهای ۲۰۱۹ هنوز محتمل است. اگر بازار بتواند به بالای میانگین متحرک ۱۰۰ روز برسد و صعودی شود، ممکن است مراحل اولیه پیشرفت به سمت باروری و شکوفایی را شاهد باشیم.

قبلی «
بعدی »

btc xrp link xlm comp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *