از عوامل روند نزولی قیمت بیت کوین: فشار فروش در کشورهای آسیایی

از عوامل روند نزولی قیمت بیت کوین: فشار فروش در کشورهای آسیایی

داده‌های درون زنجیره‌ای برگرفته از سایت گلس‌نود نشان می‌دهد، معامله‌گران آسیایی بیشترین تاثیر را در ایجاد فشار فروش داشته‌اند. همچنین این داده‌ها نشان می‌دهند که حفظ قیمت ۴۵,۰۰۰ دلار، برای شروع روند صعودی بیت کوین حیاتی خواهد بود.

به گزارش ارزتلگراف و به نقل از یو تودی، تحلیلگر مطرحی با نام کاربری Johannes در صفحه توییتر خود به مقایسه فعالیت معاملگران آسیایی، اروپایی و آمریکایی بیت کوین در سال گذشته پرداخت.

این تحلیلگر اذعان کرد میزان فروش از سمت معاملگران آسیایی یکی از دلایل اصلی ریزش اخیر قیمت این ارز دیجیتال بوده است. البته میزان اثربخشی این عامل با مرور زمان کاهش یافت و برعکس معاملگران آمریکایی و اروپایی میزان تاثیر خود بر قیمت BTC را افزایش دادند. در ماه مارس (اسفند) ۲۰۲۱ نیز فشار فروش از سمت معاملگران آسیایی وارد شد.

تحلیلگر دیگری با نام کاربری TXMC در صفحه توییتر خود به رفتار هولدرهای بلند مدت و کوتاه مدت بیت کوین پرداخته است. مطابق این تحلیل هولدرهای کوتاه مدت BTC که کمتر از ۵ ماه این رمز ارز را نگه داشته‌اند اکنون با کاهش ارزش دارایی خود مواجه شده‌اند.

اما هولدرهای بلند مدت بیت کوین اکنون در وضعیت مطلوبی به سر می‌برند و دارایی آن‌ها بیش از ۲.۵ برابر شده است. اگر این روند حفظ شود، نشانه‌ای از افزایش تقاضا برای خرید بیت کوین در کوتاه مدت خواهد بود. از طرف دیگر مدت زمان طولانی است که بیت کوین در حال احیای خود است. برای نهایی شدن این قضیه، گاوها نیاز دارند تا از سطح ۴۵,۰۰۰ دلار دفاع کنند. این قیمت در نزدیکی نقطه میانی دامنه نوسان امسال این ارز دیجیتال قرار دارد و اهمیت این حمایت را نشان می‌دهد. سقوط قیمت به زیر ۴۲,۰۰۰ دلار موجب برتری کامل خرس‌ها خواهد شد که وضعیت را بدتر خواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *