قیمت بیت کوین ( BTC ) به طور ناگهانی توسط ۳٪ در عرض چند ساعت در روز ۴ نوامبر به ۱۳۵۶۶ $ پس خلاصه افتاد  افزایش فوق ۱۴۰۰۰ $ . به طور هم زمان ، دلار آمریکا ، طلا و سهام همه با هم افتادند.

تحلیلگران به عدم اطمینان در مورد انتخابات به عنوان کاتالیزور اصلاحات شدید اشاره کرده اند.

 

نمودار ۱ ساعته بیت کوین. منبع: TradingView.com

چرا بازارها پس از افزایش در هنگام شمارش آرا سقوط کردند

هنگامی که رسانه های اصلی به طور فعال شمارش آرا را گزارش می کردند ، قیمت بیت کوین و سهام افزایش یافت. با این حال ، پس از پایان شمارش آرا در روز ، تمام دارایی های خطر پذیر و خطرپذیر از جمله معاملات آتی S&P 500 به خطر افتادند.

تریسی الووی ، روزنامه نگار مالی در بلومبرگ و مجری پادکست Odd Lots ، گفت که این نتیجه احتمالی ناشی از بیانیه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا است. او گفت :

“آینده های S&P 500 از پیشنهاد ترامپ مبنی بر اینکه وی برای اعتراض به نتایج انتخابات به دیوان عالی کشور خوشش نمی آید. حالا قرمز است. “

افت اخیر بیت کوین با توجه به اینکه همزمان با دلار کاهش یافته قابل توجه است. به طور معمول ، وقتی دلار کاهش می یابد ، بیت کوین و طلا تمایل به افزایش دارند ، زیرا هر دو فروشگاه ارزش در برابر دلار قیمت دارند.

همانطور که Cointelegraph گزارش داد ، BTC در هفته های اخیر با سایر دارایی ها از جمله سهام همبستگی کمی داشته است . به این ترتیب ، اصلاح جمعی در میان بیشتر دارایی ها به عنوان یک پاسخ غیر منتظره در بازار مشاهده می شود.

 

در کوتاه مدت چه اتفاقی برای BTC می افتد؟

طبق داده های CryptoQuant ، برآورد نرخ اهرم معاملات آتی بیت کوین در Binance به بالاترین حد خود رسید. این نشان می دهد که تعداد بیشتری از معامله گران در بازار مشتقات BTC Binance وجود دارد.

Ki-Young Ju ، مدیر عامل CryptoQuant ، در تاریخ ۴ نوامبر به بازرگانان در مورد افزایش نوسانات ناشی از تصفیه های آبشار هشدار داد . اگر تعداد قراردادهای غیرطبیعی زیادی در بازار وجود داشته باشد ، می تواند باعث تغییرات گسترده قیمت شود.

 

نسبت اهرمی برآوردی از معاملات آتی بیت کوین. منبع: CryptoQuant

 

در کوتاه مدت ، با توجه به رد مکرر BTC در $ ۱۴،۰۰۰ ، معامله گران به سمت کاهش بازار متمایل هستند.

وجود دارد چند سطح حمایت کلیدی در آینده قابل پیش بینی برای Bitcoin. ابتدا ، منطقه ۱۳،۳۰۰ دلاری طی هفته گذشته با قدرت دفاع شده است. اگر BTC همچنان به بالای ۱۳،۳۰۰ دلار برسد ، این نشان دهنده مقاومت خریداران است.

دوم ، سطح ۱۳۰۰۰ دلار از اوایل ماه نوامبر با خوشه های نهنگ پشتیبانی می شود . این بدان معناست که نهنگ ها مقدار زیادی BTC در آن سطح جمع کرده اند ، که این امر باعث می شود منطقه مورد علاقه خریداران باشد