بیت کوین (قیمت BTC ) در ۲۵ نوامبر با افزایش قیمت به ۱۹،۴۱۲ دلار در جلسه معاملات صبح ، روند صعودی خود را به بالاترین سطح جدید افزایش داد.

عملکرد روزانه ارزهای رمزنگاری شده. منبع: Coin360

تعیین بالاترین رقم واقعی برای BTC تا حدودی قابل بحث است ، زیرا صرافی های مختلف ارقام مختلفی را ذکر کرده اند. به عنوان مثال ، Coinbase 19،۸۹۲ دلار به عنوان اوج بیت کوین ثبت کرده است ، در حالی که BitMEX و Binance به ترتیب ۱۹،۸۹۱ و ۱۹،۷۹۹ دلار دارند. بنابراین ، برای بیشتر معامله گران ، ۲۰،۰۰۰ دلار به عنوان نقطه کانونی اصلی است که BTC را به یک بالاترین حد جدید تبدیل می کند.

عبور از سطح ۱۹،۰۰۰ دلار سریعتر از آنچه انتظار می رفت اتفاق افتاد ، به خصوص پس از سقوط قیمت بیت کوین در ۱۸:۰۰ دلار در ساعت های عصر ۲۳ نوامبر. این افت تقریباً همزمان با افت ۳۰٪ XRP در Coinbase پس از پمپاژ altcoin به ۰٫۹۲ دلار بود.

نمودار قیمت و احساسات بیت کوین (ساعتی). منبع: TheTIE

داده های TheTie ، یک پلت فرم داده های تجزیه و تحلیل اجتماعی ، نشان می دهد که با شتاب از دست دادن قیمت بیت کوین در ۲۲ نوامبر و ۲۳ نوامبر ، احساس معاملات هنگامی که معامله گران پیش بینی مجدد احتمال حمایت مجدد در منطقه زیر ۱۸۰۰۰ دلار را داشتند ، ضربه قابل توجهی به خود گرفت.

قیمت بیت کوین در مقابل نمره احساسات روزانه. منبع: TheTIE

به گفته جوشوا فرانک ، بنیانگذار TheTIE:

“نمره احساسات روزانه بررسی می کند که سرمایه گذاران در طی ۲۴ ساعت گذشته در مقابل پنجره ۲۰ روزه مثبت یا منفی بوده اند. این معیار (احساس روزانه) از ۱۶ نوامبر زمانی که بیت کوین نزدیک به ۱۶ هزار دلار بود ، مثبت (بالای ۵۰) بود. برای مثبت ماندن نمره روزانه ، این بدان معنی است که مکالمات باید به طور مستمر مثبت و مثبت تر شوند. بنابراین اگر سرمایه گذاران طی ۲۰ روز گذشته مثبت باشند ، باید در ۲۴ ساعت گذشته نیز مثبت تر باشند تا امتیاز بالاتر از ۵۰ باشد. “

این نشان می دهد که صرف نظر از بازپرداخت شدید به ۱۸۰۰۰ دلار یا پایین ، اکثر افرادی که در بیت کوین سرمایه گذاری می کنند یا ردیابی می کنند ، هنوز هم در مورد چشم انداز دارایی دیجیتال در مقایسه با داده های قیمت و احساسات تاریخی ، بسیار خشن هستند.

جستجوی گوگل برای بیت کوین به بالاترین حد در سال ۲۰۲۰ می رسد. منبع: Google Trends

داده های Google Trends همچنین نشان می دهد که جستجوهای اصطلاح “بیت کوین” نیز امروز با رسیدن به بالای ۱۹،۰۰۰ دلار به بالاترین قیمت در سال ۲۰۲۰ رسیده است ، اما این رقم در هیچ کجای بالاترین رقم در دسامبر ۲۰۱۷ نیست.

قیمت بعدی بیت کوین چیست؟

نمودار ۴ ساعته BTC / USDT. منبع: TradingView

همانطور که در نمودار ۴ ساعته نشان داده شده است ، افزایش بیت کوین به ۱۸۰۰۰ دلار در سمت راست کلید یک پایین دو برابر ایجاد کرد و گاوها برای خرید افت قیمت وارد عمل شدند و باعث افزایش سه پیاپی افزایش حجم شد.

در زمان نگارش این مقاله ، قیمت مجدداً نزول کرده است تا سطح پشتیبانی پایین ۱۸۹۰۰ دلار باشد ، و اگر این سطح نتواند حفظ شود ، پشتیبانی بعدی ۱۸،۶۵۰ دلار است ، که کمی بالاتر از ۲۰-MA است و گره زیادی در آن وجود دارد. VPVR

مشابه حرکتی که تا ۱۸۰۰۰ دلار افزایش می یابد ، یک دوره ادغام و ایجاد حمایت برای حفظ حرکت در یک روند صعودی طبیعی و سالم است.

به گفته مت بلوم ، رئیس تجارت جهانی فروش در صرافی Equos:

“بیت کوین بر ادعای یک بالاترین سطح جدید تمرکز کرده است و بسیار بعید به نظر می رسد که با نزدیک شدن به این حد ، نتواند رکورد ۲۰۱۷ را بشکند. با کمبود سطح مقاومت در بالای سر ، افکار به سمت هدف بعدی صعودی می روند. با استفاده از سطح بازپرداخت های فیبوناچی ، ۲۹۱۰۰ دلار به عنوان هدف می بینیم ، و مبنای ما ۱٫۶۱۸ حرکت از ۴۶۴۴ دلار به ۱۹،۴۴۷ دلار است