اهداف کاردانو برای سال ۲۰۲۲ چیست؟ پاسخ هاسکینسون

اهداف کاردانو برای سال ۲۰۲۲ چیست؟ پاسخ هاسکینسون

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، بنیان‌گذار کاردانو، از اهداف و برنامه‌های این شبکه برای سال آینده میلادی رونمایی کرده است. او گفت از روند رشد شبکه راضی است و تاکنون پروژه‌های زیادی به اکوسیستم کاردانو پیوستند.

به گزارش کریپتو گلوب، روز جمعه ۲۴ دسامبر چارلز هاسکینسون، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران «IOHK»، شرکتی که مسئول توسعه پروژه کاردانو است، چشم‌انداز خود و اهدافی را که برای کاردانو در سال ۲۰۲۲ دنبال می‌کند، تشریح کرد.

هاسکینسون در یک برنامه یوتیوبی که در شب کریسمس منتشر شد، در مورد چگونگی دستیابی به تراکنش‌های مالی خرد در شبکه کاردانو در نیمه دوم سال ۲۰۲۲، گفت:

هدف من برای نیمه دوم سال ۲۰۲۲ این است که بفهمم چگونه می‌توانم از همه ابزارها استفاده کنم تا یک تراکنش مالی خرد انتها‌به‌انتها (End-to-End) در کاردانو داشته باشیم؛ به‌طوری‌ که هر زمان یک شخص حقیقی در کنیا یا هرجای دیگری با هویت و امتیاز اعتباری مبتنی بر بلاک چین در یک سر معامله و طرف دیگر معامله فردی با یک استیبل کوین باشد، بتوانند از کاردانو به‌عنوان راهکاری برای پرداخت خود استفاده کنند. همتا‌به‌همتا یا شخص‌به‌شخص، روی یک دکمه کلیک کنند و مبلغ به دستشان برسد. آن را بازپرداخت می‌کنند و به طرف مقابل منتقل می‌شود.

هاسکینسون همچنین در مورد نقاط عطف فنی کاردانو در سال ۲۰۲۲ گفت:

سال آینده یک پروژه با ساختار رسمی و به‌صورت منبع‌باز شکل می‌گیرد که چیزی شبیه به هایپرلجر (Hyperledger) برای لینوکس است. خواهید دید که بسیاری از مؤسسات به آن متصل شده‌اند. همه افرادی که در حال حاضر روی آن کار می‌کنند، از جمله خود من، به‌زودی مشغول توسعه ایده‌های نو خواهیم شد.

بنیان‌گذار کاردانو افزود:

وقتی به مواردی مانند بهبود [پلتفرم قراردادهای هوشمند کاردانو یا همان] پلوتوس (Plutus) نگاه می‌کنید، خواهید فهمید که در حال حاضر سه طرح برای بهبود برای شبکه کاردانو، در نتیجه کاری که همراه با توسعه‌دهندگان آن انجام داده‌ایم، وجود دارد. ما یک مجموعه رایانشی و دسته‌ای از اعتبارسنج‌ها داریم که باید به مرحله اجرا برسند. بخش همتا‌به‌همتا در حال حاضر با اپراتورهای استخرهای سهام‌گذاری و در شبکه آزمایشی مورد بررسی قرار گرفته است و چیزهای زیادی در آنجا در حال رخ‌دادن است.

هاسکینسون حدود یک ماه پیش در رابطه با نقشه راه کاردانو برای سال ۲۰۲۲ در توییتر خود نوشته بود:

عاشق روند تشکیل نقشه راه کاردانو برای سال ۲۰۲۲ هستم. کاردانو یک اکوسیستم زنده است که رشد می‌کند، خالص‌تر، سازگارتر و قوی‌تر می‌شود. این فناوری باورنکردنی است، ما نوآوری‌های فوق‌العاده‌ای داریم که منجر به ساخت صدها پروژه در شبکه کاردانو است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *