ایران بیش از هزار مجوز استخراج رمزارز صادر می کند!

بنا بر گزارش ها ، دولت ایران بیش از هزار مجوز برای معدن رمزارز ها(Cryptocurrency) صادر کرده است.

از زمان شروع تنظیم این صنعت. تعدادی از فارم ها در کشور راه اندازی شده است ، اما تعرفه های بالای برق بسیاری از سرمایه گذاران کوچک را دور نگه داشته است.

اعطای بیش از ۱۰۰۰ مجوز استخراج به ماینرها

به گزارش روز جمعه فایننشال مالی ، یک مقام رسمی با انجمن صنفی فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران ، امیرحسین سعیدی نائینی ، وضعیت صنعت معدن رمزنگاری کشور را نشان داد. وی در مصاحبه با نشریه ایبنا گفت: معدن رمزنگاری یک صنعت جدید است اما افراد زیادی در ایران به آن جذب شده اند. وی با اشاره به اینکه معدنچیان مجوز لازم را کسب می کنند ، گفت:

وزارت صنعت ، معدن و تجارت بیش از ۱۰۰۰ مجوز برای استخراج رمزنگاری در کشور صادر کرده است.

این مقام مسئول در ادامه توضیح داد: “مطالعات ما نشان می دهد که صنعت معدن کریپتو دارای پتانسیل افزودن ۸٫۵ میلیارد دلار به اقتصاد است.”

عمده چالش – هزینه برق
امیرحسین سعیدی نائینی معتقد است صنعت معدن رمزنگاری پتانسیل کمک به اقتصاد ایران را دارد. با این حال ، وی توضیح داد که هزینه برق یک چالش بزرگ برای معدنچیان رمزپایه در ایران است. در حالی که “تعدادی از معادن کشاورزی بزرگ و صنعتی راه اندازی شده است ،” این مقام به این خبرنامه گفت:

تعرفه بالای برق به همراه مقررات سختگیرانه باعث شده تا این بخش برای سرمایه گذاران کوچک جذاب تر نشود.

وی با بیان اینکه اصلاح نرخ برق و شرایط می تواند باعث رونق درآمد صنعت معدن کریپتو  شود ، اظهار داشت: “شرایط عملیاتی در این صنعت نباید به گونه ای باشد که فقط سرمایه داران بزرگ وارد بازار معدن رمزارز ها(cryptocurrency) شوند بلکه همه معدنچیان بتوانند فعالیت کنند.”

وی افزود:
صنعت معدن رمزنگاری ارز از سال گذشته تنظیم شده است.

به گزارش الجزیره ، دولت ایران در ماه آگوست پس از ماهها تفسیر ، معدن رمزارز ها(cryptocurrency) را به عنوان یک صنعت به رسمیت شناخته است.

به رسمیت شناختن این صنعت به دنبال سرکوب مقامات مختلف دولت بر معدنچیان رمزپایه متهم به استفاده از قدرت یارانه ای شد. در ژوئن سال گذشته ، تلویزیون دولتی ایران گزارش داد که مقامات حدود ۱۰۰۰ دستگاه معدن بیت کوین را در دو کارخانه متروکه که گفته می شود از برق یارانه دولتی استفاده می کنند ، توقیف کردند. سخنگوی وزارت انرژی کشور در این زمان گفت که این ماشین آلات معدن مسئول افزایش ۷ درصدی مصرف برق بودند.

این خبرنامه توضیح داد: “قیمت برق ارائه شده به کارگران معدن برابر است با قیمت متوسط ​​ریالی که در آن ایران برق خود را به کشورهای دیگر صادر می کند ، یا ۷۰٪ از قیمت متوسط ​​ریالی که کشور از طریق آن گاز طبیعی خود را صادر می کند.” علاوه بر این ، در بخشنامه کابینه آمده است که “استفاده از برق یا گاز طبیعی برای معدن ارزهای رمزگذاری شده در اوج مصرف ممنوع است” ، و از وزارتخانه می خواهد که ساعت های اوج و نصب شبکه کنتور برق را تنظیم کند. علاوه بر این ، “استفاده از برق و گاز تأمین شده در مقاطع خانگی ، کشاورزی یا صنعتی ممنوع است و در صورت مشاهده با اقدامات قانونی محقق می شود.”

با این حال ، امیرحسین سعیدی نائینی به ایبنا گفت که در حال انجام بحث برای تعیین شرایط مطلوب تر برای معدنچیان رمزارزها است. در همین حال ، رئیس جمهور ایران حسن روحانی در حال مذاکره در مورد ایجاد یک رمزنگاری یکپارچه برای کشورهای اسلامی با رهبران سایر ملل مسلمان است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *