بازار داغ زمین‌های متاورس؛ یک تکه زمین دیجیتال، ۵۰۰ میلیون تومان!

بازار داغ زمین‌های متاورس؛ یک تکه زمین دیجیتال، ۵۰۰ میلیون تومان!

چند روز پیش در برخی از پلتفرم‌های داخلی ثبت آگهی آنلاین، آگهی‌هایی با موضوع فروش زمین در متاورس به چشم می‌خورد. آن‌طور که پیداست، ثبت‌کنندگان این آگهی‌ها(زمین‌های متاورس) به‌دنبال نوعی واسطه‌گری برای خریدوفروش اقلام مجازی موجود در پلتفرم‌های دیسنترالند (Decentraland) و سندباکس (Sandbox) بوده‌اند.

به گزارش ارزتلگراف، هم‌زمان با داغ‌شدن بازار خریدوفروش زمین و دیگر اقلام مجازی مربوط به برنامه‌های فعال در حوزه متاورس، در برخی از پلتفرم‌های ثبت آگهی آنلاین ایران، آگهی‌هایی با موضوع فروش زمین در دیسنترالند و سندباکس منتشر شده بود.

آن‌طور که از ظاهر ماجرا پیداست، بیشتر این آگهی‌ها جنبه واسطه‌گری داشته‌اند. یعنی عده‌ای که پیش‌تر خریدوفروش زمین‌ و دیگر اقلام مجازی دیسنترالند و سندباکس را تجربه کرده بودند، به افرادی که اطلاعاتی کمتری در این حوزه دارند به‌نوعی مشاوره می‌دادند و به‌عنوان واسطه اقدام به خرید زمین در این پلتفرم‌ها می‌کردند.

گفتنی است برخی از پلتفرم‌های ثبت آگهی داخلی، روز قبل مطالب «خریدوفروش زمین‌های متاورس» یا «سرمایه‌گذاری در متاورس» را از فهرست آگهی‌های خود حذف کرده‌اند.

خریدوفروش زمین یا هر محصول مجازی در حوزه متاورس، در بازارهای اختصاصی این پلتفرم‌ها یا بازارهای شناخته‌شده خریدوفروش توکن‌های غیرمثلی (NFT) انجام می‌شود. برای مثال، زمین‌های دیسنترالند را می‌توان در بازار اختصاصی این پلتفرم خریدوفروش کرد. اقلام مجازی سندباکس هم در بازارهای مطرح خریدوفروش NFT، مانند اوپن سی (OpenSea) و رَریبل (Rarible)، قابل‌معامله هستند.

در واقع برای خرید زمین در پلتفرم‌های فعال در حوزه متاورس، هیچ نیازی به مراجعه به واسطه‌ها نیست و اگر شخصی تجربه کار با پلتفرم‌های حوزه ارز دیجیتال را داشته باشد، می‌تواند با متصل‌کردن کیف پول خود به دیسنترالند، سندباکس یا سایر برنامه‌ها، اقدام به خریدوفروش اقلام مجازی کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *