بیت کوین ( BTC ) از پایین ترین سطح مارس خود در سال ۲۰۲۰ بازگشتی ستاره ای داشته و مورد توجه سرمایه گذاران نهادی قرار گرفته است. اخیراً ریک ریدر ، مدیر اطلاعات درآمد ثابت BlackRock ، گفت که بیت کوین می تواند جایگزین طلا شود زیرا “کارایی بیشتری نسبت به عبور یک شمع طلا دارد.”

نظراتی مانند اینها نشانه مثبتی است زیرا نشان می دهد که روایت از بیت کوین که به طور فزاینده ای حتی به عنوان طلای دیجیتال در میان سرمایه گذاران سنتی دیده می شود ، استقبال گسترده تری پیدا کرده است.

گزارش جدید توسط شرکت سرمایه گذاری رمزنگاری Pantera به سرمایه صفات چشم انداز مثبت اخیر در قیمت بیتکوین به خدمات جدید کدگذاری پی پال است. طبق گفته Pantera ، داده ها نشان می دهد که “PayPal در حال حاضر تقریبا ۷۰٪ از عرضه جدید بیت کوین را خریداری می کند” و Cash App مابقی ۳۰٪ ، که کمبود واقعی عرضه را ایجاد کرده است.

داده های بازار رمزنگاری مشاهده روزانه. منبع: Coin360

مدت هاست که بازدید کنندگان بیت کوین دارایی را بسیار بی ثبات توصیف می کنند اما تحقیقات شرکت مدیریت سرمایه گذاری Van Eck نشان می دهد که حدود ۵۱٪ سهام S&P 500 نسبت به بیت کوین به صورت ۹۰ روزه برابر یا بی ثبات هستند.

در صورت شناخته شدن گسترده داده ها ، یافته های این چنینی می تواند سرمایه گذاران بیشتری را به سمت ارزهای رمزپایه جذب کند.

سرمایه گذاران اکنون در فکر این هستند که آیا قیمت بیت کوین در هفته آینده به بالاترین سطح تاریخی خود رسیده و آیا آلت کوین دنبال خواهد شد؟

بیایید نمودارهای پنج ارز رمزنگاری شده برتر را مطالعه کنیم تا مسیر کمترین مقاومت را تعیین کنیم و سطوح بحرانی را در صعودی و نزولی مشخص کنیم.

BTC / USD

بیت کوین ( BTC ) الگوی شمعدان Doji را در ۲۱ نوامبر تشکیل داد و امروز به روند نزولی رسید. در یک روند صعودی قوی ، اصلاحات معمولاً یک تا سه روز طول می کشد و سپس روند از سر می گیرد.

نمودار روزانه BTC / USD. منبع: TradingView

بازگشت شدید از پایین ترین سطح روزانه نشان می دهد که خریداران در هر قیمت پایین جمع می شوند. اگر اکنون گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۱۸،۶۹۵٫۷۵ دلار برسانند ، صعود به بالاترین حد ممکن امکان پذیر است.

اگر خریداران بتوانند قیمت خود را به بالاتر از ۲۰،۰۰۰ دلار برسانند ، جفت ارز BTC / USD می تواند شتاب بگیرد و یک بالاترین حد را ایجاد کند.

نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که از زمان شروع جریان فعلی رالی از سطح ۱۰،۵۰۰ دلار ، جفت ارز BTC / USD به طور معنی داری اصلاح نشده است.

قیمت از ۸ اکتبر حتی به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۶،۴۹۳ دلار) بازنگشته است ، که نشان می دهد رکود خرید وجود داشته است.

اگر جفت ارز از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۱۷،۶۲۹ دلار کاهش یابد ، این افت می تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ادامه داشته باشد. گاوها احتمالاً نزدیک به این حمایت خریداری می کنند زیرا روند همچنان ادامه دارد.

نمودار ۴ ساعته BTC / USD. منبع: TradingView

شاخص مقاومت نسبی (RSI) در نمودار ۴ ساعته یک واگرایی نزولی را تشکیل داده است که یک علامت منفی است. با این حال ، عدم موفقیت خرس ها در پایین نگه داشتن قیمت از ۲۰-EMA نشانگر انباشت قوی صعودی در سطوح پایین است.

اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از خط روند نزولی حفظ کنند ، آزمایش مجدد مقاومت سربار با ۱۸،۹۶۵٫۷۵ دلار امکان پذیر است.

از طرف دیگر ، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۱۷۶۰۰ دلار برسد ، احتمال شکستن زیر ۱۷۲۰۰ دلار افزایش می یابد.

ETH / USD

اتر ( ETH ) در ۲۰ نوامبر پس از آنکه از بالای سر مقاومت در برابر ۴۸۸٫۱۳۴ دلار بالا رفت ، شتاب گرفت. بزرگترین altcoin به سرعت زمین را پوشاند و امروز به بالاترین سطح خود در روز ۵۶۱٫۲۲۳ دلار رسید.

نمودار ETH / USD روزانه. منبع: TradingView

اصلاح در بیت کوین همچنین منجر به رزرو سود در جفت ارز ETH / USD امروز شد اما دم طولانی روی شمعدان خرید پرخاشگرانه در سطوح پایین را نشان می دهد.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۵۶۱٫۲۲۳ دلار برسانند ، روند صعودی می تواند با هدف بعدی ۶۲۵ دلار از سر گرفته شود. میانگین متحرک پرتحرک و RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که گاوها کنترل دارند.

اگر خرس ها بتوانند قیمت خود را در پایین ترین سطح امروز با ۵۱۱٫۷۶۹ دلار فرو ببرند ، این دیدگاه صعودی نفی خواهد شد. چنین حرکتی می تواند فروش تهاجمی را به خود جلب کند و احتمال شکست در زیر حمایت مهم ۴۸۸٫۱۳۴ دلار را افزایش دهد.

نمودار ۴ ساعته ETH / USD. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها با تهاجمی افت قیمت ۲۰-EMA را خریداری کردند. اکنون آنها سعی خواهند کرد قیمت را از بالای مقاومت بالایی بالا ببرند. در صورت موفقیت ، روند صعودی می تواند از سر گرفته شود.

برعکس ، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد ، خرس ها سعی می کنند جفت را در زیر ۲۰-EMA فرو ببرند. در صورت وقوع چنین اتفاقی ، کاهش می تواند به حمایت مهم ۴۸۸٫۱۳۴ دلار برسد.

XRP / USD

XRP در ۲۱ نوامبر ۴۰٫۴۸٪ افزایش یافت. این افزایش شدید نشان می دهد که معامله گران به دلیل FOMO وحشت داشتند. با این حال ، وقتی عملکرد ضعیف شروع به افزایش ناگهانی می کند ، به طور کلی نشان می دهد که مرحله گاو نر وارد آخرین پای خود شده است.

نمودار روزانه XRP / USD. منبع: TradingView

سطح روانشناختی ۰٫۵۰ دلار امروز سود معامله گران را جلب کرد و قیمت به کمی بالاتر از ۳۸٫۲٪ سطح اصلاح فیبوناچی در ۰٫۳۹۳۳۴۴ دلار رسید. دم بلند روی شمعدان خرید قدرتمندی را در سطوح پایین نشان می دهد.

اگر altcoin بیش از ۰٫۴۶ دلار افزایش یابد ، گاوها دوباره با افزایش قیمت به بالای ۰٫۵۰ دلار سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. در صورت موفقیت ، این رالی می تواند به ۰٫۶۰ دلار و سپس به ۰٫۷۵ دلار برسد.

گسترش نوسانات در ۲۱ نوامبر و امروز ، RSI را به عمق قلمرو بیش از حد خرید سوق داده است. از این رو ، جفت XRP / USD ممکن است قبل از شروع حرکت روند بعدی ، به یک دوره خنک وارد شود و برای چند روز ادغام شود.

اگر خرس ها قیمت زیر ۰٫۳۹ دلار را فرو ببرند ، این نمایه باطل خواهد شد ، زیرا حمایت بعدی در ۵۰٪ بهبود فیبوناچی با ۰٫۳۶۱۷۳۸ دلار است.

نمودار ۴ ساعته XRP / USD. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها در نزولی نزدیک به سطح ۰٫۴۰ دلار خرید می کنند اما آنها در تلاشند قیمت را بالاتر از ۰٫۴۶ دلار حفظ کنند. این نشان می دهد که تجار در تجمعات جزئی اقدام به فروش می کنند.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۰٫۴۶ دلار برسانند ، آزمایش مجدد ۰٫۴۹۵۶۶۳ دلار امکان پذیر است. وقفه ای بالاتر از این مقاومت می تواند روند صعودی را از سر بگیرد.

برعکس ، اگر قیمت از سطح فعلی یا ۰٫۴۶ دلار کاهش یابد ، اصلاح عمیق تر به ۲۰-EMA امکان پذیر است.

LTC / USD

Litecoin ( LTC ) در یک روند صعودی قوی قرار دارد و گاوها قیمت را در بالای سر مقاومت ۸۴٫۳۳۷۴ دلار در ۲۱ نوامبر بالا بردند. با این حال ، خریداران نتوانستند روند شکست را حفظ کنند ، که پیشنهاد می کند سود در سطوح بالاتر باشد.

نمودار روزانه LTC / USD. منبع: TradingView

امروز ، خرس ها قیمت را به زیر ۸۴٫۳۳۷۴ دلار رسانده اند اما دم بلند روی شمعدان خرید در سطوح پایین تری را نشان می دهد. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۸۴٫۳۳۷۴ دلار برسانند و روند شکست را حفظ کنند ، جفت ارز LTC / USD می تواند روند صعودی را از سر بگیرد و به ۱۰۰ دلار برسد.

با این حال ، اگر خرس ها از مقاومت ۸۴٫۳۳۷۴ دلار دفاع کنند ، جفت ارز می تواند تا سطح ۳۸٫۲٪ بهبودی فیبوناچی در ۷۲٫۵۵۲۱ دلار سقوط کند. این حمایت دقیقاً بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۹ دلار) است ، از این رو گاوها احتمالاً با تهاجمی از این منطقه دفاع می کنند. اگر این خرس ها بتوانند قیمت خود را به زیر ۶۷ دلار برسانند ، این مزیت به نفع آنها خواهد بود.

نمودار ۴ ساعته LTC / USD. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که پس از آنکه خرس ها قیمت را به زیر ۸۴٫۳۳۷۴ دلار رساندند ، فروش شدت گرفت ، اما فروشندگان نتوانستند از شکست زیر ۲۰-EMA سود بگیرند. این جفت ارز از پایین ترین سطح روز گذشته عقب رفته و به مقاومت بالایی رسیده است.

اگر گاوها بتوانند قیمت بالای ۸۴٫۳۳۷۴ دلار را حفظ کنند ، روند صعودی ممکن است از سر گرفته شود. از طرف دیگر ، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۷۸ دلار برسد ، جفت ارز می تواند با میانگین متحرک ساده ۵۰ دلار برابر ۷۵ دلار باشد.

DASH / USD

Dash ( DASH ) در ۲۱ نوامبر صعود کرد و دقیقاً بالاتر از مقاومت سربار با ۹۴٫۱۸۱۳ دلار بسته شد. گاوها امروز سعی کردند حرکت صعودی را از سر بگیرند اما قیمت از ۹۵٫۴۵۴۹ دلار کاهش یافت.

نمودار روزانه DASH / USD. منبع: TradingView

این نشان می دهد که عدم حفظ قیمت بالاتر از ۹۴٫۱۸۱۳ دلار می تواند باعث جذب سود توسط معامله گران کوتاه مدت شود.

اولین پشتیبانی از نزولی ۳۸٫۲۲٪ سطح اصلاح فیبوناچی ۸۲٫۷۷۶۱ دلار است. اگر قیمت از این سطح بازگردد ، گاوها دوباره با فشار دادن جفت DASH / USD به بالای ۹۵٫۴۵۴۹ دلار سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. هدف بعدی در حالت صعودی ۱۰۴ دلار و سپس ۱۱۰ دلار است.

برخلاف این فرض ، اگر خرس ها قیمت زیر ۸۲٫۷۷۶۱ دلار را فرو ببرند ، اصلاح عمیق تر برای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷۸ دلار) امکان پذیر است.

نمودار ۴ ساعته DASH / USD. منبع: TradingView

این جفت ارز در نمودار ۴ ساعته از ۲۰-EMA انصراف داده است. اگر روند بازگشت به بالاتر از ۹۱ دلار برسد ، گاوها یک بار دیگر سعی می کنند روند صعودی را با فشار دادن قیمت بالاتر از ۹۵٫۴۵۴۹ دلار از سر بگیرند.

از طرف دیگر ، اگر جفت ارز از سطح فعلی پایین بیاید و خرس ها قیمت زیر ۲۰-EMA را فرو ببرند ، گاوها سعی می کنند روند نزولی ۵۰-SMA را بگیرند.

اگر آنها موفق به انجام این کار نشوند ، جفت ارز می تواند تا ۵۰٪ سطح اصلاح فیبوناچی در ۷۸٫۸۵۹۶ دلار سقوط کند و اگر این پشتیبانی نیز شکسته شود ، پس پشتیبانی بعدی در ۶۱٫۸٪ سطح اصلاح فیبوناچی ۷۴٫۹۴۱۳ دلار است