گفته می شود Belarusbank ، بزرگترین موسسه مالی در بلاروس ، سرویس مبادله ارز رمزنگاری شده را راه اندازی می کند.

طبق گزارش ۱۲ نوامبر آژانس خبری محلی پرایم پرس ، بلاروس بانک در حال ارائه سرویسی است که به کاربران امکان می دهد ارز رمزنگاری شده را با استفاده از کارت پرداخت ویزا مبادله کنند. همانطور که گزارش شده است ، این سرویس جدید امکان معامله رمزنگاری در برابر ارزهای فیات مانند روبل بلاروس و همچنین دلار ایالات متحده و یورو را دارد.

گزارش شده است که مدیران بلاروس بانک گفته اند که راه اندازی سرویس رمزنگاری جدید مطابق با برنامه تحول دیجیتال این شرکت است که چند سال پیش اعلام شد.

گزارش شده است که سرویس جدید در دسترس شهروندان بلاروس و روسیه است. این گزارش خاطرنشان می کند ، این بانک همچنین در حال برنامه ریزی برای گسترش لیست کشورهای پشتیبانی کننده این سرویس و همچنین لیست ارزهای رمزپایه پشتیبانی شده در آینده نزدیک است.

براساس این گزارش ، ویژگی جدید نتیجه همکاری بلاروسبانک با اپراتور پرداخت رمزگذاری محلی Whitebird است. گفته می شود قبل از معرفی سرویس جدید ، این دو شرکت با هم همکاری کردند تا صنعت رمزنگاری را به طور مشترک در سال ۲۰۱۸ کشف کنند.

Belarusbank ظاهراً یکی از اولین بانکهای بلاروس است که سرویس رمزنگاری خود را تحت فشار قرار می دهد. این بانک در ابتدا برنامه های خود را برای ایجاد صرافی رمزنگاری در اوایل سال ۲۰۱۹ اعلام کرد.

توسعه تجارت رمزنگاری در بلاروس توسط مقررات محلی رمزنگاری محلی تشویق شده است. همانطور که قبلاً گزارش شده بود ، الکساندر لوکاشنکو ، رئیس جمهور بلاروس پیش نویس تصویب نامه قانونی شدن استفاده از ارزهای دیجیتالی را در اواخر سال ۲۰۱۷ امضا کرد