صعود بیت کوین ( BTC ) به بالاتر از ۲۰،۰۰۰ دلار باید منتظر بماند ، زیرا قیمت شاهد یک اصلاح قوی بود و از رسیدن به بالاترین سطح جدید خود دور شد.

داده ها حاکی از آن است که نهنگ ها تصمیم گرفتند سود خود را ثبت کنندوقتی بیت کوین نزدیک به ۱۹۰۰۰ دلار بود ، و این باعث کاهش قیمت شد. این سقوط می توانست منجر به انحلال موقعیت های بیش از حد سودآوری در بازارهای آتی شود و روند کاهشی را بیشتر کند.

اصلاح فعلی یک نشانه سالم است ، زیرا بازار رمزنگاری بیش از حد گرم شده بود زیرا در هفته گذشته چند آلت کوین به طور عمودی تجمع کردند. در حالی که برخی از آلت کوین ها بخش عمده ای از افزایش اخیر خود را پس داده اند ، بیت کوین همچنان قوی است و این نشان می دهد که سرمایه گذاران در سطوح پایین تر از پشتیبانی پشتیبانی می کنند.

تحلیل قیمتی 27 نوامبر 2020
عملکرد روزانه ارزهای رمزنگاری شده. منبع: Coin360

مایک نووگراتز ، بنیانگذار و مدیرعامل Galaxy Digital اخیراً گفت که بیت کوین سرمایه گذاران نهادی را به خود جلب می کند زیرا به عنوان یک محافظ در برابر کاهش ارزش پول فیات تلقی می شود. نووگراتز به سرمایه گذاران پیشنهاد کرد که با هدف بلند مدت حدود ۲ تا ۳ درصد از ارزش خالص خود را در بیت کوین نگه دارند ، زیرا وی معتقد است ارزش BTC طی ۵ سال بسیار بیشتر خواهد بود.

با این وجود ، معامله گران باید قبل از خرید منتظر ثبات قیمت و تشکیل پایه باشند زیرا تلاش برای گرفتن چاقو در حال سقوط می تواند خطرناک باشد. معامله گران می توانند عملکرد قیمت را در نزدیکی سطح حمایت مهم ببینند و در صورت ثابت نگه داشتن قیمت ، خرید را در نظر بگیرند.

بیایید ۱۰ ارز رمزپایه برتر را تجزیه و تحلیل کنیم تا سطح پشتیبانی مهمی را که ممکن است خریداران را جذب کند ، شناسایی کنیم.

BTC / USD

بیت کوین ( BTC ) در تاریخ ۲۵ نوامبر از ۱۹۴۵۸٫۵۶ دلار کاهش یافت و فروش در ۲۶ نوامبر شدت گرفت ، که برای اولین بار از ۸ اکتبر قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۷،۰۴۸ دلار) رساند.

تحلیل قیمتی 27 نوامبر 2020
نمودار روزانه BTC / USDT. منبع: TradingView

گاوها در تاریخ ۲۶ نوامبر از سطح ۳۸٫۲٪ فیبوناچی ۱۶٫۰۴۹٫۶۱ دلار دفاع کردند ، اما آنها در تلاشند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند. این نشان می دهد که تجار در تجمعات فروش می کنند.

اگر خرس ها قیمت خود را به زیر ۱۶،۰۴۹٫۶۱ دلار برسانند ، حمایت بعدی احتمالاً ۵۰٪ سطح اصلاحی ۱۴۹۹۶٫۵۹ دلار است که دقیقاً بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه با ۱۴،۵۳۵ دلار قرار دارد. گاوها احتمالاً با تهاجمی از این سطح دفاع می کنند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مسطح شده و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در نزدیکی نقطه میانی ، شکل گیری دامنه را در کوتاه مدت نشان می دهد.

ETH / USD

Ether ( ETH ) در ۲۴ نوامبر از مقاومت سرسخت با ۶۲۵ دلار کاهش یافت زیرا معامله گران سود خود را ثبت کردند. فروش در تاریخ ۲۶ نوامبر شدت گرفت و بزرگترین آلت کوین زیر سطح ۳۸٫۲٪ اصلاح فیبوناچی ۵۲۶٫۳۴۸ دلار ، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با ۵۰۴ دلار شکست.

تحلیل قیمتی 27 نوامبر 2020
نمودار ETH / USDT روزانه. منبع: TradingView

گاوها این شیر را تا سطح شکست ۴۸۸٫۱۳۴ دلار خریداری کردند ، همانطور که از دم بلند روی شمعدان ۲۶ نوامبر دیده می شود. با این حال ، گاوها در تلاشند که روند بازگشت را حفظ کنند زیرا معامله گران در تجمعات جزئی فروش می کنند.

اگر خرس ها قیمت زیر ۴۸۸٫۱۳۴ دلار را فرو ببرند ، افت به سطح ۶۱٫۸٪ اصلاح فیبوناچی ۴۶۶٫۷۵۵ دلار امکان پذیر است. وقفه در زیر این حمایت باعث تغییر برتری به نفع خرس ها خواهد شد.

از طرف دیگر ، بازگشت شدید سطح فعلی یا حمایت ۴۶۶٫۷۵۵ دلار تقاضا را در سطح پایین تر نشان می دهد و این می تواند جفت ارز ETH / USD را برای چند روز محدود نگه دارد.

XRP / USD

پس از فتیله طولانی روی شمعدان ۲۴ نوامبر ، XRP در ۲۵ نوامبر الگوی شمعدان داخل روز را ایجاد کرد که با قرمز بسته شد. این نشان داد که گاوها پس از تجمع شدید چند روز گذشته در حال کسب سود بودند.

تحلیل قیمتی 27 نوامبر 2020
نمودار روزانه XRP / USDT. منبع: TradingView

جفت ارز XRP / USD در تاریخ ۲۶ نوامبر به ۶۱٫۸٪ سطح اصلاح فیبوناچی ۰٫۴۳۸۹۶۸ دلار سقوط کرد ، اما دم طولانی روی شمعدان خرید در سطوح پایین را نشان می دهد.

با این وجود بعید به نظر می رسد که خرس ها از مزیت خود چشم پوشی کنند. آنها در میتینگ ها دست به فروش می زنند و امروز این جفت ارز الگوی شمعدان Doji را شکل داده است. این نشان می دهد که این جفت ارز می تواند برای چند روز قبل از حرکت بعدی روند در یک محدوده ادغام شود.

BCH / USD

بیت کوین کش ( BCH ) در تاریخ ۲۵ و ۲۶ نوامبر میلادی رشد کرد و ۱۰۰٪ اصلاحات را در آخرین روند صعودی آغاز کرد که از ۲۰ نوامبر آغاز شده بود.

تحلیل قیمتی 27 نوامبر 2020
نمودار روزانه BCH / USD. منبع: TradingView

اگرچه گاوها در ۲۶ نوامبر این نرخ را خریداری کردند ، اما قیمت آن از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۷۷ دلار) امروز کاهش یافت. این نشان می دهد که احساسات از خرید در افت به فروش در تجمع تغییر کرده است.

خرس ها اکنون سعی می کنند قیمت را به زیر حمایت ۲۳۱ دلار برسانند. اگر این اتفاق بیفتد ، جفت ارز BCH / USD ممکن است به ۲۰۰ دلار کاهش یابد. برعکس ، اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۸۰ دلار برسانند ، جفت ارز ممکن است به ۳۰۰ دلار برسد.

LINL /USD

گاوها در تاریخ ۲۶ نوامبر نتوانستند ۱۳٫۲۸ دلار ، خط گردن الگوی معکوس سر و شانه ها را به سمت حمایت بچرخانند. این فروش بیشتری را به خود جلب کرد و LINK Chainlink به زیر میانگین متحرک سقوط کرد.

تحلیل قیمتی 27 نوامبر 2020
نمودار روزانه LINK / USDT. منبع: TradingView

گاوها در حال حاضر در تلاش برای دفاع از SMA 50 روزه هستند ، اما بازگشت ضعیف آن نشان دهنده فوریت خرید حتی در این سطح نیست.

اگر گاوها طی چند روز آینده نتوانند قیمت را به بالای ۱۳٫۲۸ دلار برسانند ، خرس ها سعی می کنند قیمت را به ۱۰ دلار کاهش دهند. وقفه ای زیر این حمایت می تواند برتری را به سود خرس ها تغییر دهد.

برخلاف این فرض ، اگر گاوها قیمت را بالاتر از ۱۳٫۲۸ دلار فشار دهند و حفظ کنند ، این نشان می دهد که تمایل همچنان صعودی است.

LTC / USD

Litecoin ( LTC ) در ۲۴ نوامبر الگوی شمعدانی Doji را شکل داد و در ۲۵ نوامبر با افت چشمگیر روبرو شد. این پیشنهاد ثبت سود تهاجمی توسط گاوها و فروش خرس ها است.

تحلیل قیمتی 27 نوامبر 2020
نمودار روزانه LTC / USDT. منبع: TradingView

عدم موفقیت جفت ارز LTC / USD در بازگشت ۳۸٫۲٪ از سطح فیبوناچی ۷۵٫۹۴۳ دلار یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷۳ دلار) نشان می دهد که گاوها با افت قیمت خرید نمی کنند.

اگرچه این جفت ارز در تاریخ ۲۶ نوامبر از ۶۱٫۸٪ سطح اصلاح ۶۴٫۸۳۱۷ دلار فیبوناچی بازگشت ، اما گاوها نتوانستند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند.

اگر قیمت به زیر ۶۴ دلار برسد ، افت به SMA 50 روزه (۶۰ دلار) امکان پذیر است. برعکس ، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند ، این نشان دهنده یک اقدام محدود محدوده برای چند روز است.

ADA / USD

ADA کاردانو در ۲۵ نوامبر الگوی شمعدانی پوشاننده ابر تیره را ایجاد کرد ، که نشان دهنده وارونگی نزولی است. به دنبال این فروش بیشتر خرس های تهاجمی و پوشش موقعیت های طولانی توسط گاو های به دام افتاده بود.

تحلیل قیمتی 27 نوامبر 2020
نمودار روزانه ADA / USDT. منبع: TradingView

جفت ارز ADA / USD در تاریخ ۲۶ نوامبر سقوط کرد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰٫۱۲۶ دلار) رسید ، اما دم طولانی روی شمعدان خرید در سطوح پایین تری را نشان می دهد.

با این حال ، خریداران نتوانسته اند حرکت صعودی را حفظ کنند ، زیرا خرس ها حتی در تجمعات جزئی نیز فروش می کنند. اگر خرس ها بتوانند قیمت زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را فرو ببرند ، جفت ارز می تواند تا ۰٫۱۱۴۲۲۴۱ دلار سقوط کند.

برعکس ، اگر جفت ارز مجدداً از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد ، ممکن است به ۰٫۱۵۵ دلار افزایش یابد ، سپس قبل از شروع حرکت بعدی روند ، برای چند روز در یک محدوده ادغام شود.

DOT / USD

گاوها نتوانستند موفقیت بالای ۵٫۵۸۹۹ دلار را حفظ کنند و Polkadot’s DOT در تاریخ ۲۵ نوامبر به زیر این سطح سقوط کرد. این گاو نرهای تهاجمی را که ممکن است مجبور به پوشاندن موقعیت های خود باشند با عجله به دام انداخت.

تحلیل قیمتی 27 نوامبر 2020
نمودار روزانه DOT ​​/ USDT. منبع: TradingView

به همین دلیل و فروش تهاجمی خرس ها ، جفت ارز DOT / USD در ۲۶ نوامبر به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴٫۹۱ دلار) سقوط کرد. عدم دفاع از این حمایت نشانه منفی است و نشان می دهد که گاوها خرید نمی کنند غوطه وری دیگر

یک معامله ۵۰ روزه SMA (4.46 دلار) وجود داشت ، اما گاوها برای حفظ قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مشکل دارند.

اگر خرس ها قیمت خود را در زیر ۵۰ روزه SMA فرو ببرند ، جفت ارز می تواند تا ۳٫۸۰ دلار سقوط کند و سپس به سطح حمایت ۳٫۵۳۲۱ دلار برسد. میانگین متحرک متحرک و RSI دقیقاً زیر نقطه میانی نشان می دهد که این جفت ارز می تواند برای چند روز دیگر در محدوده محدود باقی بماند.

XLM / USD

Stellar Lumens ( XLM ) در ۲۵ نوامبر الگوی شمعدان Doji را تشکیل داد که دارای فتیله ای بلند بود. این نشان می دهد فروش تهاجمی خرس ها در سطوح بالاتر. خرس ها در روز بعد به فروش خود ادامه دادند و آلت کوین به ۰٫۱۴۵۳۷۷ دلار سقوط کرد ، دقیقاً بالاتر از ۶۱٫۸٪ سطح اصلاح فیبوناچی ۰٫۱۴۰۲۰۹ دلار.

تحلیل قیمتی 27 نوامبر 2020
نمودار روزانه XLM / USDT. منبع: TradingView

گاوها این سقوط را در ۲۶ نوامبر خریداری کردند و در حال حاضر در تلاشند روند صعودی را از سر بگیرند. با این وجود ، احتمالاً سطح بالاتر نیز فروش را به خود جلب می کند.

پس از حرکات رو به رشد بزرگ طی چند روز گذشته ، نوسانات احتمالاً کاهش می یابد و جفت XLM / USD می تواند برای چند روز در محدوده ای ادغام شود.

اگر خرس ها قیمت زیر ۲۰ روز میانگین متحرک نمایی (۰٫۱۲۲ دلار) را فرو ببرند یا گاوها قیمت را به بالای ۰٫۲۳۱۶۵۵ دلار برسانند ، این اعتبار فاقد اعتبار خواهد شد.

BNB / USD

گاوها در ۲۵ نوامبر نتوانستند Binance Coin ( BNB ) را بالای ۳۳٫۳۸۸۸ دلار حفظ کنند و قیمت به زیر حمایت ۳۲ دلار کاهش یافت. این می توانست چندین گاو نر را که در شکست بالاتر از منطقه ۳۲ تا ۳۳٫۳۸۸۸ دلار خریداری کرده بودند ، به دام بیندازد.

تحلیل قیمتی 27 نوامبر 2020
نمودار روزانه BNB / USDT. منبع: TradingView

فروش تهاجمی خرس ها و انحلال گاوها در تاریخ ۲۶ نوامبر ، قیمت را به ۲۶٫۳۵ دلار کاهش داد ، درست بالاتر از سطح حمایت ۲۵٫۶۶۵۲ دلار. اگر خرس ها قیمت زیر این حمایت را فرو ببرند ، جفت ارز BNB / USD می تواند تا ۱۹ دلار سقوط کند.

با این حال ، میانگین متحرک متقاطع و RSI در قلمرو منفی یک مزیت آشکار نه به گاوها و نه به خرس ها نشان نمی دهد. بنابراین ، اگر قیمت از ۲۵٫۶۶۵۲ دلار بازگردد ، ممکن است این جفت ارز برای چند روز دیگر محدود باشد.