تحلیل قیمت اتریوم: نشانه‌های صعودی اتریوم روی نمودار

تحلیل قیمت اتریوم: نشانه‌های صعودی اتریوم روی نمودار

قیمت اتریوم در ادامه روند صعودی روز گذشته خود به بالای مقاومت ۴,۳۵۰ دلاری رساند و اگر در ادامه خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۴,۵۰۰ دلار برسانند، احتمالاً شتاب حرکت صعودی بیشتر می‌شود.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، اتریوم روز گذشته حرکت صعودی جدید را از بالای ۴,۳۵۰ دلار آغاز کرد و توانست این جهش را با عبور از ۴,۴۰۰ دلار گسترش دهد.

قیمت حتی در مقطعی مقاومت ۴,۵۰۰ دلاری را هم آزمایش کرد و اکنون بالاتر از میانگین متحرک نمایی (EMA) ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. اوج قیمتی در ۴,۵۰۶ دلار شکل گرفت  و اکنون بازار در حال اصلاح قیمت است. در جریان اصلاح اخیر قیمت، حمایت ۴,۴۵۰ دلاری و سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی شکسته شد. گفتنی است که در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۴,۲۸۲ دلار تا اوج ۴,۵۰۶ دلاری تنظیم شد.

در نمای ۱ ساعته بازار یک کانال صعودی، حمایتی را در نزدیکی ۴,۴۰۰ دلار است. در صورت صعودی‌شدن قیمت نزدیک‌ترین مقاومت در سطح ۴,۴۸۰ دلار است و اولین مقاومت کلیدی در نزدیکی ۴,۵۰۰ دلار قرار دارد.

بسته‌شدن کندل قیمت بالای سطح ۴,۴۸۰ و ۴,۵۰۰ دلار می‌تواند آغازگر یک روند صعودی جدید در کوتاه‌مدت باشد. در چنین شرایطی شانس قیمت برای رسید به ۴,۶۵۰ دلار افزایش می‌یابد و ادامه روند صعودی اتریوم می‌تواند قیمت را در کوتاه‌مدت به نزدیکی ۴,۸۰۰ دلار برساند.

از سوی دیگر، اگر قیمت نتواند حرکت صعودی جدیدی را از بالای ۴,۵۰۰ دلار آغاز کند، ممکن است بازار با اصلاح عمیق‌تری مواجه شود. اولین مقاومت کلیدی در نزدیکی ۴,۴۰۰ دلار شکل‌ گرفت که تقریباً با سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی در یک ناحیه قرار دارد.

سقوط به زیر این محدوده می‌تواند باعث کاهش شدیدتر قیمت اتریوم شود و احتملاً پس از آن قیمت مجدداً به سطح ۴,۲۵۰ دلار و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ ساعته خواهد رسید.

شاخص مکدی (MACD) در حال خروج از محدوده صعودی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم به سطح ۵۰ نزدیک‌تر می‌شود.

همان‌ طور که بیان شد، ۴,۴۰۰ دلار حمایت‌‌ کلیدی اتریوم است و ۴,۵۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌ پیش روی قیمت عمل می‌کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *