تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین؛ حمایت ۵۵ هزار دلاری حفظ می‌شود؟

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین؛ حمایت ۵۵ هزار دلاری حفظ می‌شود؟

خریداران ارز دیجیتال بیت کوین در تلاش‌اند تا قیمت را به بالای مقاومت ۵۷,۵۰۰ دلاری برسانند. با این حال روند امروز بازار تاکنون نزولی بوده است و این احتمال وجود دارد که قیمت در کوتاه‌مدت به زیر ۵۵,۰۰۰ دلار سقوط کند.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، بیت کوین روز گذشته بار دیگر تلاش کرد تا به بالای مقاومت ۵۸,۰۰۰ دلاری برسد، اما در عبور از ناحیه ۵۷,۵۰۰ تا ۵۸,۰۰۰ دلار ناکام ماند.

اوج قیمتی روز گذشته در نزدیکی ۵۷,۸۵۰ دلار شکل گرفت و پس از آن قیمت حرکت نزولی جدیدی را آغاز کرد. این حرکت نزولی با شکسته‌شدن حمایت ۵۷,۵۰۰ دلاری و پس از آن ۵۷,۲۰۰ دلار همراه بود. فروشندگان در ادامه توانستند قیمت را به زیر حمایت سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۵۶,۶۰۶ دلار برسانند. گفتنی است گه در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۵۵,۳۶۲ دلار تا اوج ۵۷,۸۵۰ دلاری تنظیم است.

قیمت بیت کوین:

ارز دیجیتال بیت کوین در حال حاضر پایین‌تر از ۵۷,۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده (SMA) ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود و یک خط روند نزولی کلیدی هم مقاومتی را در محدوده ۵۷,۳۰۰ دلار تشکیل داد.

نزدیک‌ترین حمایت پیش روی قیمت در محدوده ۵۶,۳۰۰ دلار است که نزدیک به سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی تشکیل شد. اولین حمایت کلیدی قیمت سطح ۵۶,۰۰۰ دلار است و حمایت سطح شکست نیز همچنان در محدوده ۵۵,۵۰۰ دلار است.

شکسته‌شدن حمایت ۵۵,۵۰۰ دلاری می‌تواند منجر به اصلاح عمیق‌تر قیمت شود. در این صورت ممکن است قیمت حمایت ۵۵,۰۰۰ دلاری را هم از دست بدهد و با ادامه روند نزولی ۵۳,۲۰۰ دلار به‌عنوان حمایت کلیدی قیمت عمل خواهد کرد.

اما اگر قیمت بالای حمایت ۵۵,۵۰۰ دلاری باقی بماند، خریداران می‌توانند برای بازیابی قیمت تلاش کنند. در صورت صعودی‌شدن بازار نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی قیمت در ۵۷,۰۰۰ دلار خواهد بود.

اولین مقاومت کلیدی در نزدیکی ۵۷,۵۰۰ دلار و خط روند نزولی موجود در نمای ۱ ساعته بازار قرار گرفت. مقاومت کلیدی بعدی در ۵۷,۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خواهد بود. و عبور قیمت از این سطح راه را برای ادامه روند صعودی تا ۵۹,۲۰۰ دلار هموار می‌کند.

شاخص مکدی (MACD)، با سرعت در حال ورود به محدوده نزولی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم زیر سطح ۵۰ قرار گرفته است.

همان‌ طور که بیان شد، ۵۶,۰۰۰ و ۵۵,۵۰۰ دلار حمایت‌های کلیدی بیت کوین است و ۵۷,۲۰۰، ۵۷,۵۰۰ و ۵۸,۰۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *