تحلیل قیمت بیت کوین: سقوط از اوج ۶۸,۵۰۰ دلاری

تحلیل قیمت بیت کوین: سقوط از اوج ۶۸,۵۰۰ دلاری

قیمت بیت کوین اصلاحی نزولی را از سطح ۶۸,۵۰۰ دلار آغاز کرده است و اگر خریداران در ادامه بتوانند حمایت ۶۴,۰۰۰ دلاری را حفظ کنند، احتمال آغاز یک روند صعودی جدید وجود دارد.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، روز گذشته قیمت بیت کوین جهشی صعودی را بالای حمایت ۶۵,۰۰۰ دلاری آغاز کرد و در ادامه توانست این حرکت را با عبور از مقاومت ۶۶,۵۰۰ و ۶۷,۰۰۰ دلاری گسترش دهد. همان طور که احتمالاً می‌دانید، قیمت حتی از ۶۸,۰۰۰ دلار هم عبور کرد و به اوج تاریخی جدید خود در ۶۸,۵۰۰ دلار رسید.

پس از رسیدن به اوج تاریخی، قیمت با اصلاحی نزولی مواجه شد و به زیر حمایت‌های ۶۸,۰۰۰ دلاری و ۶۷,۸۰۰ دلاری سقوط کرد. این اصلاح به شکسته‌شدن حمایت سطح ۵۰ درصد فیبوناچی همراه بود. در این تحلیل، سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۶۵,۲۰۰ دلار تا اوج ۶۸,۵۰۰ دلاری تنظیم شد.

روند بازار بیت کوین :

اگر در ادامه روند بازار صعودی شود، نزدیک‌ترین مقاومت در نزدیکی ۶۷,۵۰۰ دلار است و مقاومت کلیدی بعدی هم در محدوده ۶۸,۰۰۰ دلار خواهد بود. شکسته‌شدن مقاومت ۶۸,۰۰۰ دلاری می‌تواند راه را برای آغاز یک حرکت صعودی جدید باز کند. مقاومتی کلیدی بعدی در محدود ۶۸,۵۰۰ دلار است و ادامه روند صعودی هم می‌تواند قیمت را به ۷۰,۰۰۰ دلار برساند.

اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۶۸,۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، ممکن است اصلاح صعودی عمیق‌تر شود. در صورت نزولی‌شدن بازار، نزدیک‌ترین حمایت در محدوده ۶۶,۵۰۰ دلار است. یک حمایت کلیدی هم اکنون در حال شکل‌گیری در سطح ۶۶,۴۰۰ دلار است.

این ناحیه در نزدیکی سطح ۶۱.۸ درصد فیبوناچی است و همان طور که پیش‌تر گفته شد، در این تحلیل، سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۶۵,۲۰۰ دلار تا اوج ۶۸,۵۰۰ دلاری تنظیم شده است. حمایت کلیدی بعد در ۶۵,۰۰۰ دلار خواهد بود و شکسته‌شدن آن می‌تواند قیمت را در میان‌مدت تا حمایت کلیدی ۶۴,۰۰۰ دلاری پایین بکشد.

شاخص مکدی (MACD)، آهسته‌آهسته از محدوده صعودی خارج می‌شود و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم زیر سطح ۵۰ قرار گرفت.

۶۶,۴۰۰ و ۶۶,۰۰۰ دلار حمایت‌های کلیدی بیت کوین هستند و ۶۷,۵۰۰، ۶۸,۰۰۰ و ۶۸,۵۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *