تحلیل قیمت بیت کوین: مقاومت ۶۰ هزار دلاری شکسته می‌شود؟

تحلیل قیمت بیت کوین: مقاومت ۶۰ هزار دلاری شکسته می‌شود؟

شب گذشته شتاب صعودی بیت کوین افزایش یافت و قیمت به بالای ۵۸,۰۰۰ دلار رسید. با این حال خریداران همچنان در تلاش‌اند تا خود را به سطح ۶۰,۰۰۰ دلار نزدیک‌تر کنند.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، قیمت بیت کوین روز گذشته حرکت صعودی جدیدی را از بالای ۵۵,۰۰۰ و ۵۷,۰۰۰ دلار آغاز کرد و به بالای میانگین متحرک (MA) ۱۰۰ ساعته رسید.

قیمت حتی در مقطعی مقاومت ۵۸,۰۰۰ دلاری را هم پشت سر گذاشت و به نزدیکی ۵۹,۰۰۰ دلار رسید. اکنون اوج قیمتی در سطح ۵۸,۸۹۰ دلار است و بازار در حال اصلاح جهش روز گذشته قیمت است. در جریان اصلاح اخیر قیمت ابتدا حمایت ۵۸,۵۰۰ دلاری شکست و قیمت به زیر حمایت سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی سقوط کرد. گفتنی است که در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۵۳,۳۰۰ دلار تا اوج ۵۸,۸۹۰ دلاری تنظیم است.

قیمت بیت کوین

بیت کوین اکنون بالای سطح ۵۶,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک متحرک ۱۰۰ ساعته قرار گرفته است و در صورت پایان روند اصلاحی و صعودی‌شدن قیمت، نزدیک‌ترین مقاومت در سطح ۵۷,۰۰۰ دلار خواهد بود.

در نمای ۱ ساعته بازار یک خط روند نزولی هم مشاهده می‌شود که مقاومتی را در نزدیکی سطح ۵۷,۰۰۰ دلار تشکیل داد و شکست آن می‌توان راه را برای جهش بیشتر قیمت هموار کند. مقاومت کلیدی بعدی در نزدیکی ۵۸,۵۰۰ دلار است و پس از آن ادامه روند صعودی می‌تواند قیمت را به  ۶۰ هزار دلار برساند. اگر کندل ۱ ساعته بالای ۶۰ هزار دلار بسته شود، احتمالاً شتاب صعودی قیمت هم افزایش می‌یابد.

اگر قیمت نتواند از ۵۷,۰۰۰ دلار عبور کند، نزدیک‌ترین حمایت در سطح ۵۶,۲۰۰ دلار خواهد بود. که تقریباً با سطح ۵۰ درصد فیبوناچی در یک ناحیه قرار گرفت. ادامه روند نزولی هم می‌تواند قیمت را به ۵۵,۰۰۰ دلار برساند.

شاخص مکدی (MACD)، با سرعت در حال ورود به محدوده نزولی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که بیان شد، ۵۶,۲۰۰ و ۵۵,۰۰۰ دلار حمایت‌‌های کلیدی بیت کوین هستند و ۵۷,۰۰۰، ۵۸,۵۰۰ و ۶۰,۰۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *