در حالی که بیت کوین ( BTC ) به صعود خود به سطح بالاترین قیمت ۲۰۲۰ بیش از ۱۶۷۰۰ دلار ادامه می دهد ، معامله گران در فکر این هستند که آیا این شروع یک بازار جدید گاو است.

مایک مک گلون ، استراتژیست ارشد کالاهای Bloomberg Intelligence ، معتقد است که مانع اصلی در بالاترین زمان و نزدیک به ۲۰ هزار دلار است. پس از عبور از آن ، بیت کوین می تواند به یکسرمایه تجاری ۱ تریلیون دلاری . مک گلون پیش بینی می کند روند صعودی در سال ۲۰۲۱ نیز ادامه داشته باشد و تحلیلگران با تعداد فزاینده ای موافق نظر او هستند.

پیتر برانت تاجر پیشکسوت نیز معتقد است که اگر اجرای گاو نرهای قبلی در نظر گرفته شود ، بیت کوین در مراحل اولیه چرخه گاو بعدی است.

عملکرد روزانه ارزهای رمزنگاری شده. منبع: Coin360

در یک پیش بینی صعودی دیگر ، مدیرعامل سیتی بانک ، تام فیتزپاتریک معتقد است که بیت کوین می تواند تا دسامبر ۲۰۲۱ به ۳۱۸۰۰۰ دلار برسد . فیتزپاتریک با در نظر گرفتن بازارهای قبلی گاو در بیت کوین به این پیش بینی رسید.

هر مرحله گاو نر شاهد اصلاحات قابل توجهی در مسیر صعود است و این فرصت ها را برای معامله گران فراهم می کند تا در هنگام فروپاشی فروش بالایی داشته باشند و دوباره خرید کنند. با این حال ، برای انجام این کار ، بازرگانان باید معاملات خود را انجام دهند ، در غیر این صورت ممکن است حرکت را از دست بدهند.

بیایید ۱۰ ارز رمزنگاری شده برتر را تجزیه و تحلیل کنیم تا تنظیمات نزولی یا نزولی را که می تواند حرکت احتمالی بعدی را نشان دهد ، شناسایی کنیم.

BTC / USD

در یک روند صعودی قوی ، اصلاحات معمولاً بیش از سه روز طول نمی کشد. این را می توان در رالی بیت کوین مشاهده کرد که از اوایل ماه اکتبر آغاز شده است. گاوها قیمت را به بالای مقاومت بالایی ۱۶،۵۰۰ دلار رسانده و حرکت صعودی را از سر گرفتند.

نمودار روزانه BTC / USD. منبع: TradingView

جفت ارز BTC / USD اکنون می تواند تا مقاومت قابل توجه بعدی با ۱۷۲۰۰ دلار صعود کند. در اینجا دوباره ، ممکن است گاوها مجبور شوند بر فروش قوی خرس ها غلبه کنند ، زیرا به محض اینکه خریداران این مقاومت را از بین بردند ، هیچ مانع عمده ای وجود ندارد تا زمانی که بالاترین سطح تاریخی به اوج برسد.

افزایش میانگین متحرک و شاخص مقاومت نسبی در منطقه بیش از حد خرید نشان می دهد که گاوها کنترل دارند. هیچ شکل منفی در نمودار وجود ندارد که هشدار دهد که ممکن است در مقطع فعلی بالا باشد.

هنوز هم ، بازرگانان باید مراقب باشند و قدرت را تحمل نکنند. آنها می توانند میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵،۰۳۲ دلار) را کاملاً زیر نظر بگیرند زیرا وقفه در زیر آن اولین نشانه ضعف خواهد بود.

ETH / USD

اتر ( ETH ) با فشار فروش در خط مقاومت در حال افزایش الگوی گوه مواجه شده است. این خط اکنون به ۴۸۸٫۱۳۴ دلار نزدیک به مقاومت سربار رسیده است. از این رو ، خرس ها به احتمال زیاد از این سطح دفاع محکمی می کنند.

نمودار ETH / USD روزانه. منبع: TradingView

اگر قیمت از مقاومت بالایی پایین بیاید و گاوها زمین زیادی را رها نکنند ، در این صورت احتمال شکست ۴۸۸٫۱۳۴ دلار افزایش می یابد. بالاتر از این سطح ، جفت ارز ETH / USD می تواند تا ۵۲۰ دلار و سپس به ۵۵۰ دلار برسد.

میانگین متحرک پرتحرک و RSI بالای ۶۱ نشان می دهد که گاوها برتری دارند. در صورت کاهش قیمت از سطح فعلی یا مقاومت در برابر سربار و سقوط در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۳۵ دلار) ، این نمای صعودی نفی خواهد شد.

XRP / USD

XRP در ۱۳ نوامبر بالاتر از مقاومت ۰٫۲۶ دلار شکسته و بسته شد. گرچه خرس ها تجمع های ۱۴ و ۱۵ نوامبر را فروختند ، اما آنها نتوانستند قیمت را به زیر سطح شکست ۰٫۲۶ دلار برسانند.

نمودار روزانه XRP / USD. منبع: TradingView

این نشان می دهد که احساس مثبت شده و گاوها در حال جمع شدن هستند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰٫۲۵۶ دلار) افزایش یافته است و RSI به منطقه خرید بیش از حد رسیده است ، که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت بالا است.

اولین هدف صعودی ۰٫۳۰۳۷۴۶ دلار است و اگر این سطح کوچک شود ، جفت XRP / USD می تواند مقاومت ۰٫۳۲۶۱۱۳ دلار را دوباره آزمایش کند. اگر جفت ارز کاهش یابد و به زیر حمایت ۰٫۲۶ دلار سقوط کند ، این نمای صعودی باطل خواهد شد.

LINK/USD

LINK Chainlink در حال حاضر سعی در بازپرداخت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۲ دلار) دارد. اکنون گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را به بالای مقاومت بالغ بر ۱۳٫۲۸ دلار برسانند. در صورت موفقیت ، altcoin الگوی معکوس سر و شانه ها را تکمیل می کند.

نمودار روزانه LINK / USD. منبع: TradingView

هدف هدف از این تنظیم صعودی ۱۹٫۲۷۳۱ دلار است. میانگین متحرک به تدریج در حال افزایش و RSI دقیقاً بالاتر از نقطه میانی یک مزیت جزئی برای گاوها است.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد ، جفت ارز LINK / USD می تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۱ دلار) سقوط کند. وقفه ای کمتر از ۹٫۷۶۶۵ دلار ، روند صعودی را باطل می کند.

BCH / USD

بیت کوین کش ( BCH ) در ۱۵ نوامبر بار دیگر از منطقه مقاومت سربار ۲۷۲ دلار به ۲۸۰ دلار کاهش یافت. این نشان می دهد که خرس ها با تهاجمی از این سطح دفاع می کنند. اگر خرس ها بتوانند قیمت زیر حمایت فوری را با ۲۴۲ دلار فرو ببرند ، افت به ۲۳۱ دلار امکان پذیر است.

نمودار روزانه BCH / USD. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۵۶ دلار) ثابت است ، در حالی که SMA 50 روزه (۲۴۹ دلار) در حال افزایش است و RSI بین ۴۰ تا ۶۰ سطح معامله شده است. این نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

تجارت در محدوده ای می تواند بی ثبات و پیش بینی دشوار باشد. از این رو ، هنگامی که قیمت به حمایت یا مقاومت در محدوده می رسد ، معامله بهتر است. احتمال دیگر این است که قبل از شرط بندی های بزرگ منتظر بشوید که قیمت بالاتر یا پایین شود.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۲۸۰ دلار برسانند ، جفت ارز BCH / USD می تواند به ۳۲۶٫۳۰ دلار برسد. برعکس ، افت زیر ۲۳۱ دلار ممکن است قیمت را به ۲۰۰ دلار برساند.

LTC / USD

Litecoin ( LTC ) با افزایش چشمگیر و مقاومت در برابر سربار در ۶۸٫۹۰۰۸ دلار شکست. اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از سطح شکست حفظ کنند ، این نشانگر آغاز احتمالی روند صعودی جدید است. هدف بعدی در حالت صعودی ۸۰ دلار و سپس ۱۰۰ دلار است.

نمودار روزانه LTC / USD. منبع: TradingView

با این وجود بعید است خرس ها به راحتی تسلیم شوند. آنها سعی خواهند کرد شکست فعلی را جعل کنند و قیمت را به زیر ۶۸٫۹۰۰۸ دلار برسانند. در صورت موفقیت ، فروش بسیار نزدیک به مارک ۷۰ دلار را نشان می دهد.

اگر قیمت به کمتر از ۶۸٫۹۰۰۸ دلار برسد ، خرس ها سعی می کنند جفت ارز LTC / USD را تا سطح پشتیبانی ۶۴ دلار پایین بکشند. اگر آنها بتوانند این کار را انجام دهند ، نشان می دهد که حرکت رو به بالا ضعیف شده است.

BNB / USD

خرس ها سعی می کنند Binance Coin ( BNB ) را در زیر محدوده ۲۷٫۳۰ تا ۲۸٫۹۷ دلار غرق کنند . کاهش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸٫۲۹ دلار) و RSI زیر ۴۷ نشان دهنده برتری خرس ها است.

نمودار روزانه BNB / USD. منبع: TradingView

اگر جفت ارز BNB / USD به زیر ۲۷٫۳۰ دلار کاهش یابد ، توقف بعدی می تواند ۲۵٫۶۶۵۲ دلار باشد. این یک حمایت مهم است ، زیرا گاوها در دو مورد قبلی به طور تهاجمی از آن دفاع کرده اند.

بازگشت شدید این حمایت ، احتمال ادغام جفت ارز را در محدوده ۲۵٫۶۶۵۲ – ۳۲ دلار برای چند روز دیگر افزایش می دهد.

بر خلاف این فرض ، اگر جفت ارز از سطح فعلی بازگردد و به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد ، گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را به بالای ۲۸٫۹۷ دلار برسانند. در صورت موفقیت ، مبلغی با قیمت ۳۰ دلار و سپس ۳۲ دلار در کارت ها وجود دارد.

DOT / USD

DOT Polkadot در ۱۲ نوامبر با میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴٫۳۶ دلار) مواجه شد ، اما گاوها نتوانستند قیمت را به بالاتر از مقاومت جزئی و ۴٫۶۳ دلار برسانند. این نشانگر کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه DOT ​​/ USD. منبع: TradingView

با این حال ، گاوها مجدداً افت قیمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را خریداری کرده و در حال حاضر تلاش می کنند قیمت را به بالاتر از مقاومت فوری و ۴٫۶۳ دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، جفت ارز DOT / USD می تواند به ۴٫۹۵ دلار برسد.

رشد ناگهانی ۲۰ روزه EMA و RSI در منطقه مثبت مزیت گاوها را نشان می دهد.

اگر جفت از سطح فعلی پایین بیاید و از میانگین های متحرک شکسته شود ، این نمای مثبت فاقد اعتبار خواهد شد. در چنین شرایطی ، افت به ۳٫۸۰ دلار امکان پذیر است.

ADA / USD

ADA کاردانو در ۱۵ نوامبر به زیر میانگین متحرک سقوط کرد ، اما گاوها سعی می کنند با حمایت ۰٫۰۹۸۸۲۲ دلار از حمایت دفاع کنند. اگر altcoin دوباره جهش کند و از میانگین متحرک بالاتر رود ، گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را به ۰٫۱۱۴۲۲۴۱ دلار برسانند.

نمودار روزانه ADA / USD. منبع: TradingView

شکست و نزدیک شدن به بالای خط روند نزولی اولین نشانه قدرت خواهد بود. برخلاف این فرض ، اگر جفت ارز ADA / USD از خط روند نزولی کاهش یابد و به زیر ۰٫۰۹۸۸۲۲ دلار برسد ، ممکن است به ۰٫۰۸۹۳ دلار کاهش یابد.

از آنجا که گاوها دو کاهش قبلی را به ارزش ۰٫۰۸۹۳ دلار خریداری کرده بودند ، احتمالاً دوباره تلاش می کنند. از این رو ، یک گزاف گشودن از این حمایت می تواند ماندگاری جفت را در محدوده افزایش دهد.

میانگین متحرک مسطح و RSI نزدیک به نیمه راه نیز به یک اقدام محدود برای چند روز آینده اشاره دارد.

BSV / USD

Bitcoin SV (BSV) مجدداً از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۶۱ دلار) در ۱۴ نوامبر رد شد ، که نشان می دهد خرس ها در تجمعات جزئی فروخته می شوند. در صورت ادامه فروش ، altcoin می تواند تا سطح حمایت ۱۴۶ دلار سقوط کند.

نمودار روزانه BSV / USD. منبع: TradingView

کاهش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI زیر ۴۹ نشان دهنده یک مزیت جزئی برای خرس ها است. با این حال ، یک پیشرفت مثبت ، واگرایی صعودی در RSI است. این نشان می دهد که حرکت نزولی ممکن است در حال تضعیف باشد.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند ، می تواند مسیر صعود را به ۱۸۱ دلار باز کند. حرکت بعدی روند به احتمال زیاد پس از افزایش قیمت گاوها به بالای ۱۸۱ دلار یا فرو رفتن قیمت خرسها به زیر ۱۴۶ دلار آغاز خواهد شد.