تحلیل هفته

تحلیل هفتگی ۱۴ اکتبر

بیت کوین و بیشتر آلت کوین های بزرگ بالاتر از سطح حمایت خود هستند و احتمال از سرگیری روند صعودی را افزایش می دهند.

تحلیل قیمت ۱۰/۱۴: BTC ، ETH ، XRP ، BCH ، BNB ، LINK ، DOT ، ADA ، LTC ، BSV
آنالیز قیمت

بازده اوراق قرضه در اکثر اقتصادهای پیشرفته از زمان آغاز اقدامات گسترده بانک های مرکزی برای مقابله با بحران اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 به شدت کاهش یافته است.

این می تواند برای سرمایه گذاران سازمانی که به تخصیص سنتی ۶۰/۴۰ سبد سهام بین سهام و ابزارهای درآمد ثابت متکی هستند چالشی ایجاد کند.

 

عملکرد

 

عملکرد روزانه ارزهای رمزنگاری شده. منبع: Coin360

این گزارش همچنین نشان می دهد که چگونه سرمایه بازار بیت کوین می تواند افزایش یابد ، حتی اگر بتواند بخش کوچکی از بازار سرمایه گذاری جایگزین را که در حال حاضر ۱۳٫۴ تریلیون دلار ارزش دارد یا بازار اوراق قرضه که ارزش آن بیش از ۵۰٫۳ تریلیون دلار است ، جذب کند.

طبق داده های Coin98 Analytics ، تا امروز حدود ۱۳ شرکت دولتی نزدیک به ۶٫۸ میلیارد دلار سرمایه گذاری در بیت کوین در سال جاری اختصاص داده اند . اگرچه کل مبلغ سرمایه گذاری شده توسط شرکت ها فقط حدود ۳٫۲٪ از سرمایه بازار فعلی بیت کوین است ، اما نشانه دلگرم کننده این است که سرمایه گذاری ها به طور مداوم در حال افزایش هستند.

اگر این روند ادامه یابد و سرمایه گذاران بیشتر در اندازه نهاد وارد فضای رمزنگاری شوند ، قیمت بیت کوین می تواند به سرعت افزایش یابد.

بیایید ۱۰ رمز ارز برتر را تجزیه و تحلیل کنیم تا دریابیم روند غالب در بازارها چیست.
BTC / USD

بیت کوین ( BTC ) بالاتر از مقاومت ۱۱،۵۰۰ دلار شکست و در ۱۲ اکتبر به ۱۱،۷۱۹ دلار رسید اما گاوها نتوانستند شکست را حفظ کنند. این نشان می دهد که سطح بالاتر جذب فروشنده های کوتاه مدت است.

بیت

نمودار روزانه BTC / USD. منبع: TradingView

جفت ارز BTC / USD طی دو روز گذشته در حال اصلاح است اما نکته مثبت این است که گاوها موفق شده اند جفت ارز را بالاتر از ۱۱۱۷۸ دلار نگه دارند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۹۹۹ دلار) و شاخص مقاومت نسبی بالای ۶۰ نشان می دهد که گاوها برتری دارند.

اگر خریداران بتوانند قیمت خود را بالاتر از ۱۱،۵۶۰ فشار دهند و حفظ کنند ، این جفت ارز می تواند شتاب بگیرد و روند صعودی خود را از سر بگیرد. اولین هدف صعودی ۱۲،۰۴۸ دلار است و اگر این سطح کوچک شود ، ممکن است حرکت صعودی به ۱۲۴۶۰ دلار برسد.

اگر جفت ارز بیشتر از سطح فعلی ضعیف شود و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد ، این نمای صعودی بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی نشان دهنده ضعف حرکت است.

ETH / USD

خرس ها از مقاومت ۳۹۵ دلار دفاع می کنند تا Ether ( ETH ) را بین ۳۹۵ تا ۳۰۸ دلار محدود نگه دارند. با این حال ، افزایش تدریجی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۶۳ دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان دهنده یک مزیت جزئی برای گاوها است.

 

اتر

نمودار ETH / USD روزانه. منبع: TradingView

اگر گاوها افت نسبت به میانگین متحرک را خریداری کنند ، جفت ارز ETH / USD ممکن است یک بار دیگر تلاش کند تا به بالای ۳۹۵ دلار برسد. در صورت موفقیت ، این جفت ارز می تواند رالی را آغاز کند که ممکن است به بالاترین قیمت ۴۸۸٫۱۳۴ دلار برسد.

بر خلاف این فرض ، اگر خرس ها قیمت زیر میانگین متحرک را فرو ببرند ، جفت ارز می تواند به خط روند صعودی سقوط کند. اگر جفت ارز از این حمایت بازگردد ، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند قیمت را به بالای ۳۹۵ دلار برسانند.

در مقابل ، اگر قیمت به زیر خط روند صعودی بیفتد ، می تواند جفت را برای چند روز دیگر محدود نگه دارد.

XRP / USD

گاوها نمی توانستند XRP را به بالاتر از ۰٫۲۶ دلار برسانند ، از این رو ، الگوی معکوس سر و شانه ها کامل نشد. میانگین متحرک مسطح شده و RSI به نقطه میانی سقوط کرده است ، که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

ریپل

نمودار روزانه XRP / USD. منبع: TradingView

اگر خرس ها غرق شوند و قیمت زیر میانگین متحرک را حفظ کنند ، altcoin می تواند برای چند روز دیگر ادغام شود.

برعکس ، اگر جفت ارز XRP / USD با کاهش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰٫۲۴۸ دلار) روبرو شود ، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را به بالای مقاومت بالایی برسانند.

اگر آنها موفق به بستن (زمان UTC) جفت بالای ۰٫۲۶ دلار شوند ، الگوی معکوس سر و شانه ها کامل می شود. این می تواند یک رالی شروع کند که می تواند تا ۰٫۳۰۳۷۴۶ دلار افزایش یابد.

BCH / USD

شکست خرس ها در فرو بردن بیت کوین کش ( BCH ) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۳۴ دلار) در تاریخ ۱۲ اکتبر ، عدم فشار فروش در سطوح پایین را نشان داد. معامله گران این موضوع را یک فرصت خرید می دانستند و قیمت را بالاتر از مقاومت بالایی در ۲۴۲ دلار در ۱۳ اکتبر پیش بردند.

bch

نمودار روزانه BCH / USD. منبع: TradingView

میانگین متحرک در شرف تکمیل یک کراس اوور صعودی است و RSI به بالاتر از ۶۸ رسیده است ، که نشان می دهد گاوها کنترل دارند. آنها اکنون سعی خواهند کرد جفت ارز BCH / USD را به ۲۸۰ دلار و بالاتر از آن به ۳۰۰ دلار برسانند.

با این وجود بعید است خرس ها به راحتی تسلیم شوند. آنها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر ۲۴۲ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشند. اگر آنها بتوانند آن را بیرون بکشند ، این نشان می دهد که شکست فعلی یک دام گاو نر بوده است.

BNB / USD

سکه Binance ( BNB ) در ۱۲ اکتبر به بالای مقاومت بالایی صعود کرد اما گاوها نتوانستند بر سرعت حرکت کنند و این منجر به شکل گیری الگوی شمعدان دوجی در ۱۳ اکتبر شد.

این نشان می دهد که altcoin در حال استراحت است زیرا گاوها و خرس ها در مورد حرکت بعدی مطمئن نیستند.

bnb

نمودار روزانه BNB / USD. منبع: TradingView

با این حال ، میانگین متحرک پرتحرک و RSI بالای ۶۴ نشان می دهد که گاوها فرمانده هستند. اگر خرس ها نتوانند قیمت خود را به زیر ۲۹٫۵۶۴۶ دلار برسانند ، گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را به ۳۳٫۳۸۸۸ دلار برسانند.

بر خلاف این فرض ، اگر خرس ها قیمت زیر ۲۰ میانگین متحرک نمایی ۲۸ روزه (۲۸٫۳۰ دلار) را غرق کنند ، این نشان می دهد که حرکت صعودی ضعیف شده است و اصلاح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۶٫۰۷ دلار) می تواند در کارت ها باشد.

LINK/ USD

طی دو روز گذشته خرس ها مقاومت سختی در برابر SMA 50 روزه (۱۱٫۳۸ دلار) دارند اما نکته مثبت این است که گاوها اجازه نمی دهند Chainlink ( LINK ) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰٫۳۲ دلار) برسد.

LINK

نمودار روزانه LINK / USD. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به تدریج حرکت می کند و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها برتری دارند.

اگر گاوها قیمت بالاتر از SMA 50 روزه را افزایش دهند ، جفت ارز LINK / USD می تواند تا ۱۳٫۲۸ دلار افزایش یابد و اگر این مقاومت نیز از بین برود ، حرکت صعودی می تواند به ۱۸ دلار برسد.

برعکس ، اگر جفت ارز از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند ، این نشان دهنده ضعف است.

DOT / USD

Polkadot ( DOT ) طی چند روز گذشته به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴٫۲۵ دلار) چسبیده بود اما خرس ها در حال تلاش برای حل این بلاتکلیفی در روند نزولی هستند. میانگین متحرک نمایی متوسط ​​۲۰ روزه و RSI در نقطه میانی تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد.

DOT

نمودار روزانه DOT ​​/ USD. منبع: TradingView

با این حال ، اگر خرس ها بتوانند قیمت خود را به زیر ۴ دلار برسانند ، جفت ارز DOT / USD می تواند حمایت بحرانی را با قیمت ۳٫۵۳۲۱ دلار دوباره آزمایش کند.

برعکس ، اگر این جفت ارز از ۴ دلار بازگردد ، گاوها هدف اصلی خود را برای مقاومت در برابر سقف ۴٫۶۱۱۲ دلار خواهند گرفت. اگر خریداران موفق به حفظ قیمت بالاتر از این سطح شوند ، افزایش قیمت تا ۵٫۵۸۹۹ دلار امکان پذیر است.

ADA / USD

کاردانو ( ADA ) طی چهار روز گذشته با مقاومت در خط گردن الگوی معکوس سر و شانه ها روبرو بوده است. شکستن بالای خط گردن فروش را به خود جلب کرده و خرس ها اکنون سعی می کنند altcoin را به زیر ۰٫۱۰۴۰۴۴ دلار فرو ببرند.

ADA

نمودار روزانه ADA / USD. منبع: TradingView

اگر جفت ارز ADA / USD به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰٫۱۰۰ دلار) برسد ، این نشان می دهد که خرس ها در تجمعات کوتاه مدت هستند. سپس آنها سعی می کنند قیمت را به ۰٫۰۹۰ دلار تا پایین شانه سمت راست کاهش دهند.

با این حال ، میانگین های متحرک یک کراس اوور صعودی را به پایان رسانده اند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد ، که نشان می دهد گاوها برتری دارند. اگر این جفت ارز از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگشت کند ، گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را به بالای خط گردن برسانند.

در صورت موفقیت ، این روند معکوس تنظیم شده را به پایان می رساند و روند صعودی جدیدی را شروع می کند که ممکن است به ۰٫۱۲۸ دلار و سپس ۰٫۱۴۴۵ دلار برسد.

LTC / USD

گاوها با تهاجم از منطقه مقاومت ۵۱ تا ۵۲٫۳۶ دلار دفاع می کنند اما آنها نتوانسته اند Litecoin ( LTC ) را در زیر حمایت فوری در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۷٫۹۸ دلار) فرو ببرند.

LTC

نمودار روزانه LTC / USD. منبع: TradingView

این نشان می دهد که گاوها با عجله موقعیت های خود را نمی بندند. میانگین های متحرک در آستانه کراس اوور صعودی و RSI در قلمرو مثبت نیز نشان دهنده مزیت گاوها است.

یک ادغام فشرده در نزدیکی یک مقاومت معمولاً به صورت صعودی برطرف می شود. در این حالت ، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای منطقه مقاومت برسانند ، روند صعودی جدیدی ممکن است به ۶۴ دلار برسد.

اگر خرس ها جفت ارز LTC / USD را در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه غرق کنند ، این نمای مثبت فاقد اعتبار خواهد شد.

BSV / USD

Bitcoin SV ( BSV ) طی دو روز گذشته با خرس هایی که در تلاش برای شکستن حمایت هستند و گاوهایی که برای دفاع از آن تلاش می کنند ، درست بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۶۶ دلار) معامله شده اند. این شاخص ها بلاتکلیف هستند و هیچ مزیتی برای گاوها و خرس ها ندارند.

BSV

نمودار روزانه BSV / USD. منبع: TradingView

اگر خرس ها قیمت زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را فرو ببرند ، افت به ۱۵۵ دلار امکان پذیر است. شکست این حمایت ممکن است حمایت مهم را با قیمت ۱۴۶٫۲۰ دلار مجددا آزمایش کند.

اگر جفت ارز BSV / USD از سطح فعلی برگردد و به بالای ۱۸۰٫۶۳ دلار برسد ، الگوی معکوس سر و شانه را کامل می کند. چنین حرکتی می تواند منجر به رسیدن به هدف ۲۱۸٫۲۹ دلار شود.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً نظرات نویسنده است . هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

داده های بازار توسط صرافی HitBTC ارائه می شود .

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *