اعلامیه رمزنگاری پی پال به عنوان محرکی عمل کرد که قیمت بیت کوین ( BTC ) را به بالاترین قیمت در ۵۲ هفته اخیر رساند. در طی چنین رویدادهای مبتنی بر اخبار ، معامله گرانی که موقعیت های کوتاهی دارند ، دستگیر می شوند و مجبور می شوند معاملات خود را بپوشانند ، در نتیجه نوع فشار کوتاه در تجمع ۲۱ اکتبر مشاهده می شود.

با این حال ، پس از این انفجار اولیه ، مرحله بعدی روند صعودی تنها در صورت تقاضا افزایش می یابد و گاوها خرید خود را در سطوح بالاتر ادامه می دهند.

داده های حاصل از مبادله Huobi نشان می دهد که معامله گران متقاعد نشده اند که تجمع فعلی حکم باز شدن موقعیت های طولانی را دارد و مارسل پچمن ، نویسنده Cointelegraph ، توضیح داد که این می تواند یک سیگنال نزولی باشد.

عملکرد روزانه ارزهای رمزنگاری شده. منبع: Coin360

از طرف دیگر ، علاقه آزاد به معاملات آتی Bitcoin CME تصویری متفاوت را ترسیم می کند. CME اکنون از نظر بهره باز به دومین مبادله آتی بیت کوین تبدیل شده است ، بعد از OKEx. این نشان می دهد که تقاضای نهادی در حال افزایش است.

این مجموعه اطلاعات مخالف از مبادلات آتی بیت کوین فقط به سردرگمی معامله گران در مورد حرکت احتمالی بعدی می افزاید.

برای درک بهتر کمی در روانشناسی تجار فرو می رویم. سرمایه گذاران نهادی به دلیل FOMO به ندرت خرید می کنند زیرا به طور کلی از آنها بیزار هستند

این معامله گران بزرگ ممکن است قبل از خرید منتظر بمانند و تجمع مجدد موفقیت آمیز سطح شکست را تجربه کنند.

بیایید نگاهی به ۱۰ ارز رمزپایه برتر بیندازیم تا مشخص کنیم که شاخص های فنی چه پروژه ای را انجام می دهند.

BTC / USD

بیت کوین ( BTC ) در ۲۱ اکتبر بالاتر از مقاومت ۱۲،۴۶۰ دلار شکسته و بسته شد. این حرکت به ارز دیجیتال رمز ارز کمک کرد تا در ۵۲ هفته اخیر بالاترین سطح را کسب کند ، که نشانه قدرت است.

نمودار روزانه BTC / USD. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۱۶۷۹ دلار) در حال شیب است و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۰۹۴۳ دلار) نیز در حال افزایش است. این نشان می دهد که روند کوتاه مدت و میان مدت طرفدار گاوها است.

با این حال ، افزایش قیمت بالاتر از ۱۳۰۰۰ دلار شاخص مقاومت نسبی را به نزدیک ۸۱ رساند ، سطحی که در دو بار رسیدن به آن سود جلب کرد.

جفت ارز BTC / USD با فروش بالاتر از ۱۳،۰۰۰ دلار روبرو است اما گاوها عجله ندارند که موقعیت های خود را ببندند. اگر این جفت ارز طی چند روز آینده به زیر ۱۲،۴۶۰ دلار نرسد ، احتمال رالی را به ۱۴۰۰۰ دلار افزایش می دهد.

برعکس ، اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر منطقه پشتیبانی ۱۲۴۶۰ – ۱۲،۰۵۰ دلار برسانند ، عدم تقاضا در سطوح بالاتر را نشان می دهد. چنین حرکتی نشان می دهد که شکست فعلی یک دام خرس بوده است.

ETH / USD

اتر ( ETH ) در ۲۲ اکتبر بالاتر از ۳۹۵ دلار شکسته و بسته شد. این حرکت الگوی مثلث صعودی را که هدف آن ۴۷۸ دلار است ، کامل کرد.

نمودار ETH / USD روزانه. منبع: TradingView

افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۷۷ دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها برتری دارند.

با این حال ، خرس ها در حال حاضر تلاش می کنند قیمت را به زیر سطح شکست ۳۹۵ دلار برگردانند. اگر آنها موفق شوند ، این نشان می دهد که شکست فعلی جعلی بوده است. حمایت بعدی در نزولی ، روند صعودی است.

برعکس ، اگر جفت ارز ETH / USD از قیمت ۳۹۵ دلار بازگردد ، پیشنهاد می شود که شکست ضروری باشد. پس از آنکه گاوها قیمت را به بالای ۴۲۱ دلار رساندند ، روند صعودی می تواند شتاب بگیرد.

XRP / USD

XRP در ۲۱ اکتبر تلاش کرد تا از محدوده ۰٫۲۲۹۵ – ۰٫۲۶ دلار بالاتر رود اما گاوها نتوانستند قیمت را بالاتر از ۰٫۲۶ دلار ببندند. این نشان دهنده کمبود خریدار در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه XRP / USD. منبع: TradingView

عدم موفقیت جفت ارز XRP / USD در خارج از محدوده می تواند باعث جلب رزرو سود شود. اگر قیمت زیر میانگین متحرک شکسته شود ، نشان می دهد که اقدامات محدود برای چند روز دیگر ادامه دارد.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰٫۲۴ دلار) بازگردد ، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند جفت ارز را از منطقه مقاومت ۰٫۲۶ تا ۰٫۲۶۵۷۶۳ دلار عبور دهند.

شکست و بسته شدن (زمان UTC) بالای ناحیه مقاومت ، الگوی سر و شانه های معکوس را تکمیل می کند که می تواند نشانه شروع یک روند صعودی جدید با هدف هدف ۰٫۳۰ دلار باشد.

BCH / USD

بیت کوین کش ( BCH ) در حال حاضر در معرض فروش نزدیک مقاومت سربار با ۲۸۰ دلار قرار دارد. این نشان می دهد که خرس ها سعی دارند قیمت را به زیر این سطح برسانند. در صورت موفقیت ، افت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۴۷ دلار) امکان پذیر است.

نمودار روزانه BCH / USD. منبع: TradingView

با این حال ، میانگین متحرک نمایی متوسط ​​۲۰ روزه و RSI نزدیک به منطقه فروش بیش از حد نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت بالا است.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۲۸۰ دلار برسانند ، انتقال به ۳۰۰ دلار امکان پذیر است. این سطح می تواند به عنوان مقاومت عمل کند اما اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از آن بالا بکشند ، جفت ارز BCH / USD می تواند روند صعودی را از سر بگیرد و به ۳۲۶٫۳۰ تا ۳۳۷٫۹۰ دلار برسد.

اگر جفت ارز از سطح فعلی پایین بیاید و زیر حمایت مهم ۲۴۲ دلار شکسته شود ، این نمای صعودی باطل خواهد شد.

BNB / USD

Binance Coin ( BNB ) در ۲۲ اکتبر بالاتر از خط روند نزولی شکست. این نشان می دهد که اصلاح ممکن است پایان یابد. میانگین متحرک پرتحرک و RSI بالای ۵۶ نشان می دهد که گاوها برتری دارند.

نمودار روزانه BNB / USD. منبع: TradingView

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۳۱٫۹۷۹۸ دلار برسانند ، آزمایش مجدد بالاترین قیمت ۵۲ هفته با ۳۳٫۳۸۸۸ دلار امکان پذیر است. شکسته شدن و نزدیک شدن به بالاتر از این سطح می تواند روند صعودی را از سر بگیرد که می تواند بالاترین قیمت ۳۹٫۵۹۴۱ دلار را به چالش بکشد.

در صورت ادامه روند نزولی قیمت از سطح فعلی و سقوط به زیر ۲۸٫۵۰ دلار ، این نمای صعودی بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی می تواند تصحیح عمیق تری را به ۲۲ دلار آغاز کند.

LINK/USD

Chainlink ( LINK ) با شکستن و بسته شدن بیش از ۱۱٫۸۰۲۸ دلار در ۲۲ اکتبر ، یک الگوی مثلث صعودی را به پایان رساند. هدف اصلی این تنظیم صعودی ۱۵ دلار است.

میانگین متحرک نمایی متوسط ​​۲۰ روزه (۱۰٫۷۱ دلار) و RSI بالای ۵۷ نشان می دهد که گاوها برتری دارند.

نمودار روزانه LINK / USD. منبع: TradingView

با این حال ، خرس ها مایل نیستند که گاوها راه خود را داشته باشند. آنها در حال حاضر در تلاشند قیمت را به زیر منطقه پشتیبانی ۱۱۱۹۹/۱۹ دلار – ۱۱۸۰۸۰ دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، این نشان می دهد که شکست فعلی یک دام گاو نر بوده است.

از طرف دیگر ، اگر خرس ها نتوانند قیمت زیر سطح حمایت را حفظ کنند ، این نشان می دهد که گاوها در حال فروپاشی هستند. این می تواند احتمال رالی را به ۱۳٫۲۸ دلار و بالاتر برساند.

DOT / USD

Polkadot ( DOT ) در ۲۲ اکتبر بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴٫۱۷ دلار) بسته شد. گاوها اکنون سعی می کنند قیمت را به بالاتر از مقاومت بالایی برسانند و به ۴٫۶۱۱۲ دلار برسند. نزدیک به بالاتر از این مقاومت می تواند قیمت را به ۵٫۵۸۹۹ دلار برساند.

نمودار روزانه DOT ​​/ USD. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مسطح شده و RSI برای اولین بار در بیش از یک ماه بالای ۵۰ سطح افزایش یافته است. این نشان می دهد که فشار فروش کاهش یافته و گاوها سعی در بازگشت دارند.

با این حال ، اگر قیمت مجدداً به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد ، جفت ارز DOT / USD می تواند اقامت خود را در این محدوده برای چند روز دیگر افزایش دهد. اگر خرس ها جفت ارز را در زیر حمایت بحرانی ۳٫۵۳۲۱ دلار فرو ببرند ، ممکن است منفی شود.

LTC / USD

Litecoin ( LTC ) الگوی معکوس سر و شانه ها را در هنگام شکست و بسته شدن در بالای منطقه مقاومت ۵۱ تا ۵۲٫۳۶ دلار تکمیل کرد. هدف الگوی این تنظیم معکوس سرسخت ، ۶۱ دلار است.

نمودار روزانه LTC / USD. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی متوسط ​​۲۰ روزه (۴۹ دلار) و RSI در نزدیکی منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که گاوها کنترل دارند.

با این حال ، پس از افزایش اولیه ، قیمت ممکن است منطقه شکست – ۵۱ تا ۵۲٫۳۶ دلار را دوباره آزمایش کند. اگر گاوها شیر را به این منطقه خریداری کنند و قیمت به شدت بهبود یابد ، پیشنهاد می شود که منطقه در آینده به عنوان کف عمل کند.

اگر خرس ها جفت ارز LTC / USD را زیر ۵۱ دلار بکشند و حفظ کنند ، این نمای صعودی فاقد اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که شکست فعلی یک دام گاو نر بوده است.

ADA / USD

کاردانو ( ADA ) طی چند روز گذشته در یک الگوی گوه در حال افزایش معاملات کرده است. گاوها نتوانسته اند قیمت را به بالاتر از مقاومت فوری ۰٫۱۱۴۲۲۴۱ دلار برسانند ، که نشان دهنده عدم تقاضا در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه ADA / USD. منبع: TradingView

گوه در حال بالا رفتن معمولاً به عنوان یک تنظیمات نزولی در نظر گرفته می شود. با افت و بسته شدن قیمت در زیر خط حمایت از گوه ، این الگو کامل می شود. چنین حرکتی می تواند قیمت را به ۰٫۰۹۰ دلار و سپس به ۰٫۰۷۵۵۷۰۱ دلار برساند.

با این حال ، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه صعودی (۰٫۱۰ دلار) و RSI در منطقه مثبت مزیت جزئی برای گاوها است. اگر خریداران بتوانند قیمت را بالاتر از گوه ببرند ، جفت ارز ADA / USD می تواند صعودی را شروع کند که ممکن است به ۰٫۰۱۴۴۵ دلار برسد.

BSV / USD

Bitcoin SV ( BSV ) یک الگوی مثلث متقارن را شکل داده است ، که بلاتکلیفی بین گاوها و خرس ها را نشان می دهد. اگرچه گاوها ۲۲ اکتبر قیمت را از بالای مثلث بالا بردند ، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند.

نمودار روزانه BSV / USD. منبع: TradingView

قیمت از خط روند نزولی کاهش یافته است و خرس ها اکنون سعی می کنند جفت BSV / USD را به خط روند صعودی مثلث فرو ببرند. در صورت ترک این پشتیبانی ، افت به ۱۴۶٫۲۰ دلار امکان پذیر است.

برعکس ، اگر جفت ارز از روند صعودی بازگردد ، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند قیمت را به بالای مثلث ببرند. اگر آنها بتوانند آن را بیرون بکشند ، می توان به قیمت ۱۸۰٫۶۳ دلار و سپس ۲۲۷ دلار در کارت ها اشاره کرد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات این سایت نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید