نقت چین

خبرهای جدید از بازار جهانی نفت

شرکت شیمیایی برتر چین از بلاکچین برای کاهش هزینه های تأمین مالی تجارت استفاده می کند
در میان بیماری همه گیر ، بلاک چین از فشار موجود در تجارت پتروشیمی چین می کاهد.

یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد شیمیایی چین برای کمک به صنعت در مقابله با افزایش هزینه های عملیات و تأمین مالی تجارت ، بستر جدید دریافت Blockchain Warehouse Receipt را راه اندازی کرده است.

افزایش تقاضا برای اقدامات زیست محیطی و ایمنی بیشتر در میان بیماری همه گیر باعث افزایش هزینه های تجارت پتروشیمی چین می شود. بنگاه های کوچک از قبل در تلاش بودند تا شرایط اعتباری وام دهندگان مالی را تأمین کنند ، زیرا عدم کنترل موثر ریسک و دشواری در ردیابی ایمن فرآیندهای معاملات کالاهای عمده باعث شده است که موسسات مالی وام های تأمین مالی انبار را سخت تر کنند.

بازیگران اصلی تجارت پتروشیمی چین اکنون از فناوری بلاکچین استفاده کرده اند تا نقاط ضعف در چرخه تدارکات را برطرف کرده و هزینه های بالای مالی و تأخیرهایی را که بسیاری از شرکت ها با آن روبرو هستند را کاهش دهند.

اولین معامله تأمین وثیقه دریافت انبار دیجیتال چین در تاریخ ۲۷ سپتامبر با استفاده از سیستمی که را با فناوری اینترنت اشیا integ ادغام می کند ، به پایان رسید. در این معامله غول پتروشیمی دولتی Sinochem Energy High-Tech ، شعبه بانک ساختمانی مغولستان داخلی و گروه مدیریت Nanchu شرکت داشتند. حزب تأمین مالی یکی از بزرگترین بازرگانان صنایع روان سازی و روغن پایه ، محصولات Beijing Longrunkaida PEC است.

طبق Sinochem ، “از تقاضای صدور رسید انبار گرفته تا اعتبار وام توسط بانک ، با هزینه ای ۴۰٪ کمتر از خدمات مالی مشترک تجارت در بازار ، کمتر از یک روز طول کشید.”

این سیستم برای خطرات مانند رسیدهای جعلی به انبار ، اسناد تحویل جعلی ، دارایی نامشخص در کالاها ، وثیقه های مکرر ، کاهش ارزش یا از دست دادن وثیقه راه حلی ارائه می دهد – که همه اینها اغلب منجر به اختلافات مکرر در مورد کالای کالا و مالی دریافت انبار می شود.

نایب رئیس Sinochem ، سان لیمینگ توضیح داد که چگونه از بلاکچین و فناوری IoT برای مقابله با این “نقاط درد” مالی در زنجیره تأمین پتروشیمی استفاده می شود:

بستر زنجیره ای [blockchain] اولین سیستمی است که مکاتبات دقیق بین رسیدهای انبار دیجیتال و کالاهای ذخیره شده را درک می کند. برای اطمینان از اینکه هر رسید انبار به طور مستقیم وجود کالا را تضمین می کند ، از فناوری اینترنت اشیا برای نظارت دقیق کالاهای دریافتی انبار دیجیتال استفاده می کند. علاوه بر این ، سیستم عامل تحویل سریع کالا ، تعهد دریافت ، و همچنین ادغام “چهار جریان” (جریان دریافت ، جریان سرمایه ، جریان قرارداد و جریان کالاها) را تحقق می بخشد.

Liming انتظار دارد که امنیت بالای فناوری بلاکچین ، که در برابر دستکاری مقاومت می کند ، و همچنین قابلیت ردیابی بهبود یافته داده ها در زنجیره تأمین ، “رتبه اعتباری صنعت را بسیار بهبود می بخشد”.

توسعه و استفاده از بستر جدید بلاکچین ، الزاماتی را که اخیراً توسط هشت وزارتخانه و کمیسیون چین ، از جمله بانک خلق چین و وزارت صنعت و فناوری اطلاعات وضع شده است ، برطرف می کند.

این وزارتخانه ها موسسات مالی institutions و بنگاه های اقتصادی را موظف به بهبود اشتراک داده های خود ، دیجیتالی کردن شهرک های تأمین مالی زنجیره تأمین و استاندارد سازی موجودی های زنجیره تامین و رسیدهای انبار کردند. تمام این اقدامات با هدف بهبود حمایت از ریسک برای تأمین مالی زنجیره تأمین و کاهش مشکلات تأمین مالی ، هزینه های عملیاتی و سرمایه ای برای شرکت های زنجیره تامین انجام می شود.

گزارش اخیر با هدف افزایش کارایی و ایجاد سیستم های اعتباری بهتر در بخش های مختلف ، از جمله اینترنت اشیا ، مدیریت زنجیره تأمین و خدمات دولتی ، به استفاده از فناوری بلاک چین برای دیجیتالی کردن زیرساخت های آن و تشویق به اشتراک گذاری امن داده ها پرداخته است

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *