En + Group ، بزرگترین تولید کننده آلومینیوم کم کربن در جهان و بزرگترین تولیدکننده برق آبی در بخش خصوصی ، وارد اولین سرمایه گذاری مشترک استخراج رمزنگاری شده خود شده است.

سرمایه گذاری جدید بنام Bit + بر ایجاد امکاناتی متمرکز خواهد بود که از استخراج رمزنگاری با اثر کربن کم پشتیبانی می کنند. شریک En + Group در Bit + ، شرکت روسی BitRiver است که خدمات میزبانی و راه حل های کلید در اختیار را برای عملیات استخراج رمزنگاری نهادی در مقیاس بزرگ ارائه می دهد.

BitRiver در حال حاضر بزرگترین مرکز داده را ارائه می دهد که خدمات استخراج برای استخراج Bitcoin ( BTC ) در فدراسیون روسیه را ارائه می دهد و خدمات مشابهی را در سراسر کشور و همسایگان CIS ارائه می دهد. 

اولین نتیجه سرمایه گذاری Bit + نصب یک مرکز جدید نزدیک به مرکز داده موجود BitRiver در براتسک ، واقع در منطقه ایرکوتسک فدراسیون روسیه است. En + Group 10 مگاوات برق به تاسیسات متعهد کرده است ، واحدی که از واحدهای استخراج رمزنگاری مدولار تشکیل شده و از قبل عملیاتی شده است. این شرکت ها قصد دارند ظرفیت تأسیسات را تقریباً به ۴۰ مگاوات تقسیم کنند.

برای فاز اولیه ، این مرکز از ۱۴ واحد مدولار تشکیل شده است که هر یک از آنها یک کانتینر حمل و نقل تبدیل شده به بزرگی یک مرکز داده استخراج رمزنگاری در مقیاس کامل است. هر واحد می تواند تا ۴۰۰ ماینر S19 Pro Bitmain را در خود جای دهد.

در بیانیه رسمی ، En + Group زمینه هایی را در مورد انتخاب منطقه ایرکوتسک و زنده ماندن آشکار آن برای راه حل های کربن پایین برای استخراج ارز رمزنگاری شده ارائه داد:

“دارایی های انرژی ما در منطقه [ایرکوتسک] برق کم کربن و ارزان از منابع تجدیدپذیر تولید می کنند و ما قادر به ارائه انرژی مازاد به این مشارکت ها هستیم. علاوه بر این ، دمای متوسط ​​متوسط ​​سالانه انرژی مورد نیاز مراکز داده را کاهش می دهد و باعث کارآیی بیشتر آنها می شود و اثر کربن آنها به حداقل می رسد.

همانطور که  گزارش شده است ، مصرف زیاد انرژی برای بخش رمزنگاری به ویژه برای سکه هایی مانند بیت کوین که الگوریتم اجماع آنها از نظر محاسباتی فشرده است و به همین دلیل نیاز به مقادیر انرژی فوق العاده بالایی دارد ، به عنوان پاشنه آشیل باقی مانده است .

چندین متخصص انرژی سعی کرده اند بحث انرژی پیرامون بیت کوین را به دور از مصرف انرژی تغییر جهت دهند. آنها در عوض بر روی تجزیه و تحلیل محل تولید آن انرژی و چگونگی تولید آن متمرکز شده اند و استدلال کرده اند که اطمینان از انجام انتخاب های کمتر مضر در مرحله تولید برق از اهمیت بیشتری برخوردار است. 

با   ورود بازیگران مالی و ژئوپلیتیکی به بازی آخر سیاست آب و هوای جهانی ، باید دید که مصرف انرژی انرژی رمزنگاری به جای اینکه بخواهد آن را کاهش دهد ، برای پایداری واقعی بخش تا چه اندازه کافی است.