دویچه بانک ، بزرگترین موسسه بانکی در آلمان ، اطمینان دارد که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC ، در آینده جایگزین پول نقد خواهند شد.

بازوی تحقیقاتی بانک، دویچه بانک تحقیقات، منتشر شده یک گزارش جدید در برآورد اقتصادی و طرح های پیشنهادی برای کمک به اقتصاد جهانی ضربه توسط همه گیر کوروناویروس است. این تحقیق با عنوان “آنچه برای بازسازی باید انجام دهیم” در ۱۰ نوامبر منتشر شد .

در این گزارش ، دویچه بانک اظهار داشت که بیماری همه گیر COVID-19 “انقلاب نقدی دیجیتال” را تسریع کرده است. به گفته بانک ، این انقلاب در نهایت CBDC ها مانند یوان دیجیتال چین یا e- krona سوئد را قادر می سازد که در بلند مدت جای پول نقد را بگیرند . دویچه بانک از دولت های ملی و شرکت های خصوصی خواست تا روی گزینه های جایگزین کارت های اعتباری کار کنند ، با بیان:

“تعطیلی ناشی از ویروس کرونا و اقدامات فاصله اجتماعی فقط باعث افزایش استفاده از کارت به پول نقد شده است. برای پاسخگویی ، شرکت ها و سیاست گذاران باید جایگزینی برای کارت های اعتباری طراحی کنند و هزینه های مرد متوسط ​​را حذف کنند. در حال حاضر ، اولویت باید با سیستم های پرداخت دیجیتال منطقه ای باشد. در بلند مدت ، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی جای پول نقد را خواهند گرفت. “

در این گزارش ، Deutsche Bank Research همچنین به سیاستگذاران اروپایی در مورد خطرات عدم توسعه پروژه ارز دیجیتال خود در واکنش به پیشرفت فعال چین و سوئد در این زمینه هشدار داد.

این بانک استدلال کرد که عقب ماندن از سایر حوزه های قضایی ممکن است مجبور به اتخاذ سیاست ها توسط اولین متقاضیان باشد:

“اگر کشورهای دیگر این فرصت را نگیرند ، ممکن است دریابند که شرکت های آنها مجبور به اتخاذ ارزهای دیجیتال و سیاست های کشورهای دیگر به عنوان رسانه پرداخت هستند.”

این بانک از اروپا خواست تا به منظور تقویت یورو و در شرایط ژئوپلیتیکی موجود ، یک راه حل ارز دیجیتال ایجاد کند. Deutsche Bank Research نوشت: “برای این کار ، ما باید یک راه حل پرداخت مستقل اروپایی داشته باشیم.”

در حالی که دویچه بانک در تلاش برای توسعه سریع توسعه جهانی ارز دیجیتال است ، تعدادی از کشورها برای صدور CBDC عجله ندارند.

در اکتبر سال ۲۰۲۰ ، جروم پاول از فدرال رزرو ایالات متحده اعلام کرد که ایالات متحده نگران این نیست که سایر کشورها در هنگام صدور CBDC مزیت نخست را کسب کنند. رئیس فدرال رزرو گفت که دولت ایالات متحده تصمیمی در مورد صدور دلار دیجیتال اتخاذ نخواهد کرد تا زمانی که خطرات مرتبط با CBDC مانند حملات سایبری و حفظ حریم خصوصی برطرف شود.

مقامات  نیوزیلند و روسیه نیز موضع مشابهی را ابراز داشتند و اظهار داشتند که ترجیح می دهند رویکرد “انتظار و دیدن” را انتخاب کنند