راه‌اندازی کیف پول مرورگر بریو

راه‌اندازی-کیف-پول-مرورگر-بریو

مرورگر بریو (Brave) با راه‌اندازی کیف پول بومی خود، کیف پول‌های دیگر مانند متامسک را که به صورت افزونه هستند، به چالش می‌کشد.

به گزارش ارزتلگراف، مرورگر حریم خصوصی بریو برای انجام تعهد خودش نسبت به پذیرش رمزارزها، کیف پول بومی خود را جایگزین کیف پول‌های دیگر که به شکل افزونه هستند، می‌کند.

این شرکت در روز سه‌شنبه به کوین تلگراف اعلام کرد، در حال آماده‌سازی و راه‌اندازی رسمی Brave Wallet است. این کیف پول ارز دیجیتال، غیرحضانتی بوده و امکان ذخیره‌سازی و خرید رمز ارزهایی مانند اتر را فراهم می‌کند.

برایان باندی (Brian Bondy) مدیر ارشد فناوری و هم‌بنیان‌گذار Brave به کوین تلگراف گفت:

کیف پول جدید، جایگزین فورک افزونه متامسک به نام کریپتو ولت (Crypto Wallet) می‌شود.

همچنین با توجه به صحبت‌های مدیر ارشد آموزش بریو، این کار از ابتدا و به صورت بومی روی مرورگر بریو انجام می‌شود.

کیف پول جدید با سایر کیف پول‌های وب ۳ مانند متامسک، متفاوت است؛ زیرا نیازی به دانلود افزونه ندارند. این کیف پول مانند یک ویژگی اصلی در مرورگر تعبیه شده است. به گفته شرکت، این کار باعث کاهش ریسک و اتکا به CPU و حافظه اضافی می‌شود.

باندی گفت:

کیف پول ارز دیجیتال مرورگر شبیه به کیف پول‌های سخت افزاری است؛ زیرا آن‌ها BIP32 و کیف پول سلسه مراتبی را در ساختار خود پیاده‌سازی می‌کنند.

او اضافه می‌کند:

وجوه همیشه در بلاکچین ذخیره می‌شوند؛ اما کلیدهایی که برای دسترسی به آن‌ها نیاز است، در کیف پول Brave نگهداری می‌شوند. اگر کاربر بخواهد یک کیف پول سخت افزاری مانند لجر و ترزور را وصل کند، کلیدهای خصوصی او همیشه روی دستگاه‌های سخت‌افزاری باقی می‌ماند.

به گفته باندی، اتکای صنعت به کیف پول‌ها در قالب افزونه‌های مرورگرها، یکی از موانع اصلی پذیرش جریان اصلی رمزارزها به دلیل امنیت محدود آن‌ها است.

مدیر ارشد آموزش بریو می‌گوید:

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات افزونه‌ها این است که خلاف‌کاران به راحتی می‌توانند موارد جعلی از یک کیف پول را که وانمود می‌کنند یک نسخه خوب و بی‌نظیر است، بسازند. چنین کارهایی بسیار رایج است.

برایان باندی نمونه‌هایی از سرقت‌های انجام‌شده به‌وسیله پسوندهای جعلی متامسک ذکر کرد و گفت: «این افزونه‌ها با جمع‌آوری کدهای مربوطه ممکن است در طول زمان منجربه خطاهای حسابرسی امنیتی شوند».

افزونه‌ها نمی‌توانند روی تمام رابط کاربری مرورگر تسلط داشته باشند؛ مخصوصا نوار آدرس یا نوار ابزار. Brave Wallet می‌تواند از رابط کاربری به‌طور کامل استفاده کند و به محافظت از کاربران در برابر فریب خوردن، کمک کند.

کیف پول بریو چه قابلیت‌هایی دارد؟

کیف پول بریو به کاربران اجازه می‌دهد تقریبا هر دارایی دیجیتال را تبادل کنند. این کیف پول از تمام شبکه‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) از جمله اکس دای (xDai)، پالیگان (Polygan)، آوالانچ (Avalanche) و غیره پشتیبانی می‌کند. باندی می‌گوید پشتیبانی از بیت کوین در حال توسعه است و در تاریخ‌های بعدی ارائه خواهد شد. از آنجایی که این مرورگر قصد دارد با شبکه‌های متعددی مشارکت داشته باشد، در سال ۲۰۲۲ با شبکه سولانا همکاری خواهد داشت.

علاوه‌بر پشتیبانی از تعاملات برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp)، کیف پول بریو به کاربران اجازه می‌دهد توکن‌های یکتا (NFT) را بر اساس شبکه‌های سازگار با EVM ارسال و دریافت کنند. این کیف پول سرویس دیگری به‌نام وایر (Wyre) ارائه کرده است. کاربران با این سرویس می‌توانند با استفاده از ارزهای فیات مانند دلار آمریکا یا یورو، ارزهای دیجیتال خریداری کنند.

کیف پول بریو رایگان و در نسخه دسکتاپ در دسترس است. نسخه تلفن همراه آن در تاریخ‌های آتی با کیف پول یکپارچه خواهد شد. برای شروع کار با Brave Wallet، کاربران باید مرورگرشان را به نسخه ۱.۳۲ ارتقاء دهند. کیف پول جدید از Brave Rewards که به کاربران برای دیدن تبلیغات محافظت از حریم خصوصی BAT پاداش می‌دهد، متفاوت است.

مرورگر بریو زاییده فکر خالق جاوا اسکریپت و هم‌بنیان‌گذار موزیلا، برندان ایچ (Brendan Eich) است. او در سال ۲۰۱۵ همراه با باندی، استارتاپ بریو سافت‌ور (Brave Software) را تاسیس کردند. بریو در ژوئن ۲۰۱۷ (تیر ۱۳۹۷) توانست در عرض ۳۰ ثانیه، ۳۵ میلیون دلار از طریق عرضه اولیه کوین (ICO) بت جمع‌آوری کند.

این مرورگر که ارتباط خوبی با رمزارزها دارد، در سال‌های اخیر بسیار محبوب شده است. کاربران فعال ماهانه آن از ۲۵ میلیون نفر در فوریه به بیش از ۴۲ میلیون نفر تا نوامبر ۲۰۲۱ رسیده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *