آلمان-برق-بلاکچین

راه حل بلاک چین برای برق آلمان

راه حل blockchain آلمان امیدوار است که محدودیت های بخش انرژی را برطرف کند

راه حل بلاکچین آلمان برای منابع انرژی توزیع شده قابلیت همکاری را آزمایش می کند.

منابع انرژی توزیع شده یا DER ، توانایی برهم زدن بازارهای سنتی برق را دارند. بنابراین تعجب آور نیست که کشورهای نوآور به دنبال فناوری های نوظهوری هستند که به DER اجازه می دهد کل اقتصاد انرژی را متحول کند.

به ویژه آلمان علاقه مند به استفاده از DERs برای هدایت اقتصاد انرژی دیجیتال خود و در عین حال مطابق با قرارداد سبز اروپا است . به همین ترتیب ، Deutsche Energie-Agentur ، همچنین به عنوان DENA شناخته می شود – گروه اصلی دولتی که مسئول نوآوری انرژی در آلمان است – اعلام کرد که قصد دارد یک راه حل مبتنی بر بلاکچین را برای ساخت یک رجیستری دیجیتال برای DER آزمایش کند .

سارا مامل ، صادر کننده ارشد دیجیتال سازی در DENA ، به Cointelegprah گفت که DENA شش هفته پیش از یک طرح آزمایشی رونمایی کرد به نام “دفتر شناسایی هویت Blockchain” یا BMIL. به گفته ممل ، BMIL همراه با Energy Web ، یک سازمان غیرانتفاعی متمرکز بر بلاکچین ، به همراه ۲۰ شریک دیگر در بخش های انرژی و بلاکچین در حال اجرا است:

“این یک پروژه بسیار بلند پروازانه با هدف آزمایش یک لایه زیرساخت برای سیستم انرژی دیجیتال آلمان در آینده است. ما می خواهیم این پروژه بیشترین تأثیر ممکن را برای بخش انرژی به طور کلی داشته باشد ، به همین دلیل ما یک مجموعه بسیار ابتکاری داریم. ”

Blockchain برای اتوماسیون DER

جسی موریس ، مدیر ارشد مشتری Energy Web ، به Cointelegraph گفت که BMIL رجیستری دیجیتال برای DER در آلمان ایجاد می کند. نمونه هایی از DER ها شامل ایستگاه های برق فتوولتائیک خورشیدی پشت بام ، ذخیره انرژی باتری مانند تسلا پاوروال ، ترموستات های هوشمند و ایستگاه های شارژ اتومبیل برقی است. موریس افزود:

“برای شبکه های برق در سراسر جهان ، این یک تغییر گسترده در سرمایه گذاری و زیرساخت ها است. از یک سیستم متمرکز با تعداد نسبتاً کمی نیروگاه بسیار بزرگ تا یک سیستم غیرمتمرکز با صدها میلیون دارایی کوچک که به عنوان بخشی از یک کل بزرگتر کار می کنند. ”

طبق گفته موریس ، یک رجیستری دیجیتال مبتنی بر بلاکچین برای DER ها از شناسه های غیرمتمرکز استفاده می کند که دارایی ها را قادر می سازد تا خود را در فهرست ثبت کنند. این به اشخاص ثالث مانند نصب کنندگان DER اجازه می دهد ادعاهای مربوط به برخی DER ها را به راحتی تأیید کنند. این راه حل همچنین باید به اپراتورهای شبکه کمک کند تا DER ها را در برنامه های مختلف بازار برای ارائه خدمات شبکه ارائه دهند ، که پس از تحویل خدمات انرژی ، پایه ای برای تسویه حسابهای ساده خواهد بود.

این امر به ویژه برای کشوری مانند آلمان که به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ در سراسر جهان قرار دارد ، از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. همچنین جالب است بدانید که یک سند پارلمان اروپا در مورد DER نشان می دهد که تا سال ۲۰۲۴ ، استقرار جهانی DER ها بر استقرار تولید انرژی متمرکز غلبه خواهد کرد. در ادامه این سند آمده است که در آلمان ، انرژی های تجدیدپذیر تولید شده از DER سهم قابل توجهی در بازار دارند و زمینه را برای تولید غیرمتمرکز انرژی فراهم می کند.

افزایش قابلیت همکاری بلاکچین تا حد ممکن

در صورت اجرای موفقیت آمیز ، موریس توضیح داد که BMIL می تواند به عنوان پایه ای برای طیف وسیعی از DER ها پشتیبانی کند که از بازارهای عمده فروشی و خرده فروشی برق آلمان پشتیبانی می کند: “این باعث می شود شرکت های DER در آلمان برای شرکت در بازار انرژی آسان ، کارآمد و کم هزینه باشند. . اپراتورهای شبکه و ارائه دهندگان خدمات همچنین می توانند به سیستم انرژی بدون کربن زدایی آلمان دسترسی پیدا کنند. ”

با این حال ، چالش های فنی همچنان باقی مانده است. Mamel از DENA خاطرنشان کرد که BMIL پروژه ای است که در اطراف فرضیه همکاری ساخته شده است – یکی از بزرگترین چالش های زنجیره بلوک تاکنون . در حالی که DENA فن آور است ، مامل توضیح داد که DENA قصد دارد راه حلی را آزمایش کند که در بخش انرژی آلمان قابل استفاده باشد ، که قبلاً از یک چارچوب غیرمتمرکز با بسیاری از بازیگران صنعت با استفاده از استانداردهای مختلف تشکیل شده است.

به همین ترتیب ، DENA تصمیم گرفت با استفاده از آزمایش دو محیط توسعه بلاکچین در BMIL ، رویکرد همکاری پذیری برای پیشبرد اقتصاد انرژی آلمان را پیش ببرد. Ethereum و Substrate ، چارچوب ایجاد بلاکچین برای Polkadot ، همراه با مفاهیم مختلف در مورد پروتکل های غیرمتمرکز هویت اعمال خواهد شد. مامل گفت: “نتایج این آزمایش باید دیده شود ، اما ما اطمینان زیادی داریم که می توانیم استاندارد جدیدی را برای صنعت انرژی به طور کلی تعیین کنیم.”

اگر چالش های قابلیت همکاری برآورده شود ، پروژه BMIL می تواند به نفع کل بخش بلاکچین باشد. به عنوان مثال ، Jonathan Waldenfels ، مهندس بلاکچین در Energy Web ، به Cointelegraph گفت که یک مشکل در فضای بلاکچین این است که موارد استفاده زیادی روی زنجیره های مختلف وجود دارد. به گفته والدنفلز ، BMIL سعی می کند فقط این را در پروژه آزمایشی منعکس کند:

“انرژی وب به دنبال نوآوری در فضای بلاکچین است و می خواهد ببیند که چگونه پشته فن آوری ما ، EW-DOS ، می تواند با فن آوری های جدید ادغام شود. برای EW ، این خلبان فرصتی عالی برای بررسی چگونگی استفاده از EW-DOS در موارد استفاده پایه است که روی زنجیره های مختلف در یک رجیستری هویت مشترک استفاده می شود. در مرحله دوم ، این نشان می دهد که چگونه EW-DOS می تواند در فناوری های جدید بلاک چین مانند Substrate و Polkadot ادغام شود. ”

والدنفلز انتظار دارد که این مورد استفاده معماری تجاری احتمالی باشد و امیدوار است که بخش انرژی بتواند با ترکیب چندین زنجیره و اکوسیستم زیر یک چتر با این پروژه ، به کل صنعت رمزنگاری کمک کند.

در مورد مقررات چطور؟

به غیر از چالش های فنی ، استانداردهای نظارتی نیز می تواند مسئله چنین راه حل هایی باشد. ممل توضیح داد که بخش انرژی آلمان از پیچیده ترین و تنظیم شده ترین بخش ها در جهان است. بدین ترتیب ، BMIL ادعا می کند که کاملاً با تمام مقررات در بخش انرژی آلمان مطابقت دارد. مامل گفت: “برای DENA بسیار مهم بود که دست به دست هم بدهند و دستورالعمل های نظارتی موجود را بکوشند و تلاش کنند تا با فراهم آوردن موارد استفاده جالب برای ایجاد پلی بین تئوری و عمل ، مقررات موجود را به سطح بعدی برسانند و ارتقا دهند.”

با این حال ، ممل خاطرنشان کرد که س questionsالات مهمی مانند چگونگی اطمینان از سازگاری راه حل blockchain BMIL با مقررات عمومی حفاظت از داده ها ، همراه با درک چالش های نظارتی که ممکن است هنگام DENA برای “راه اندازی کامل” بلاکچین ایجاد شود ، باقی مانده است. دفتر هویت ماشین در سیستم انرژی آلمان.

اگرچه نگرانی ها همچنان باقی است ، استفاده از یک راه حل blockchain برای DER بسیار امیدوار کننده است. پل برودی ، رهبر نوآوری جهانی در زمینه بلاکچین در چهار شرکت بزرگ ارنست و یانگ ، به Cointelegraph گفت که این یک منطقه قابل توجه برای فناوری بلاکچین است زیرا ماهیت شبکه برق به گونه ای تغییر می کند که به شکلی زیبا با ماهیت نرم افزار بلاکچین مطابقت دارد: غیر متمرکز می شود. برودی همچنین خاطرنشان کرد که هر انقلاب صنعتی با پیشرفتهای عمده در فناوری اطلاعات ارتباط تنگاتنگی داشته است:

“اگر ما بخواهیم یک انقلاب صنعتی داشته باشیم که تولید و تولید برق را با صفحات خورشیدی ، باتری و چاپگرهای سه بعدی غیرمتمرکز کند ، پس احتمالاً با یک انقلاب فناوری اطلاعات غیرمتمرکز نیز همراه خواهد بود

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *