رشد ۳۵۰ درصدی توکن گالا؛ آیا منتظر اصلاح قیمت باشیم؟

رشد-۳۵۰-درصدی-توکن-گالا؛-آیا-منتظر-اصلاح-قیمت-باشیم؟

قیمت توکن گالا (GALA) از ابتدای ماه نوامبر (آبان) تاکنون حدود ۳۵۰ درصد رشد داشته است و این روند صعودی تا به امروز با اصلاح بازار متوقف نشده است. با این حال الگویی نزولی در نمای ۴ ساعته بازار این ارز دیجیتال هست که می‌تواند قیمت را به سطوح پایین‌‌‌تر بکشاند.

به گزارش ارزتلگراف، ارز دیجیتال اختصاصی پلتفرم گالا گیمز (Gala Games) که با نماد «GALA» شناخته می‌شود، در ماه نوامبر (آبان) تقریباً ۳۵۰ درصد رشد داشت و روند اصلاحی ارزهای بزرگ بازار، ازجمله بیت کوین را نادیده گرفت. قیمت توکن گالا از ۱ نوامبر (۱۰ آبان) تا ۲۲ نوامبر (۱ آذر) از ۰٫۰۸۸ دلار به ۰٫۴۲ دلار رسید.

جهش توکن گالا در وهله اول در پی افزایش قیمت اکثر دارایی‌های مربوط به حوزه بازی و متاورس بود. برای مثال، قیمت مانا (MANA)، توکن بومی دسنترالند (Decentraland)، بیش از ۳۰ درصد از ماه گذشته تا به امروز افزایش پیداکرد. دسنترالند یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاک‌ چین است که به کاربران اجازه می‌دهد محتوا و برنامه‌های جدید بسازند و از طریق آنها کسب درآمد کنند.

به طور مشابه، قیمت ارز دیجیتال سند (SAND)، توکن بومی پروژه غیرمتمرکز و متاورسی سندباکس (Sandbox)، در ماه نوامبر (آبان) دو برابر است. دیگر پروژه‌های فعال بازی، از جمله دویژن نتورک (Dvision Network) و آلترا (Ultra) هم شاهد رشدهای بیش از ۱۰۰ درصد بوده‌اند.

ادامه روند صعودی یا اصلاح؟

پس‌ از اینکه فیس‌بوک تصمیم گرفت نام خود را به متا (Meta) تغییر دهد و مدیرعامل آن، یعنی مارک زاکربرگ، اعلام کرد که از این‌ پس فیس‌بوک رسانه اجتماعی نیست و در حوزه متاورس فعال خواهد بود، قیمت ارزهای دیجیتال مرتبط با متاورس و بازی‌های رایانه‌ای هم افزایش پیدا کرد.

گالا گیمز که در زمینه توسعه بازی‌های مبتنی بر بلاک چین فعال است، در ۲۲ نوامبر (۱ آذر) به‌دنبال هیجانات مربوط به حوزه متاورس به قیمت ۰.۴۸۹ دلار رسید. با این‌ حال، این ارز دیجیتال نقاط ضعفی را در حرکت خود نشان داده است و در نمای ۴ ساعته بازار آن الگوی سروشانه دیده می‌شود.

یکی از شناخته‌شده‌ترین و قابل‌اعتمادترین الگوهای تکنیکال، الگوی سروشانه است و زمانی تشکیل می‌شود که قیمت سه قله پشت سر هم تشکیل دهد و قله وسط (سر) بلندتر از دو قله دیگر (شانه‌ها) باشد. سه قله دارای سطح حمایت یکسانی هستند که به آن «خط گردن» می‌گویند.

اگر نمودار این ارز دیجیتال را در بازه زمانی کوتاه‌تر بررسی کنیم، شانه چپ نزدیک محدوده قیمتی ۰.۳۹ دلار تشکیل شد و تا حمایت خط گردن اصلاح شد. در ادامه قیمت دوباره تا ۰.۴۸ دلار افزایش و اکنون از سطح قیمتی ۰.۴۳ دلار در حال تشکیل شانه راست است.

اگر در ادامه کندل قیمت با حجم قانع‌کننده‌ای زیر خط گردن بسته شود، شکست این حمایت تأیید می‌شود. در این صورت قیمت توکن گالا احتمالاً به‌اندازه فاصله بین سر (قله میانی) تا خط گردن پایین خواهد آمد. این موضوع ممکن است در نهایت گالا را به قیمت ۰.۲۴ دلار، یا حدود ۳۴ درصد کمتر پایین‌تر از نقطه شکست احتمالی برساند.

واگرایی نزولی و الگوی پرچم صعودی توکن گالا

علاوه بر الگوی سروشانه، گالا واگرایی آشکاری را بین افزایش قیمت و کاهش شتاب حرکت از خود نشان می‌دهد. قیمت سقف‌هایی صعودی تشکیل داد، در مقابل شاخص قدرت نسبی (RSI) سطوح پایین‌تری را تشکیل داد. این شاخص میزان تغییرات قیمت را برای ارزیابی شرایط اشباع خرید یا فروش در بازار اندازه‌گیری می‌کند.

روند صعودی گالا با کاهش حجم معاملات همراه است و این موضوع نشان می‌دهد که روند صعودی قیمت شتاب قدرتمندی ندارد.

در نتیجه واگرایی نزولی بین افزایش قیمت و کاهش حجم معاملات تأیید شده است و همان‌ طور که گفته شد احتمال تشکیل الگوی سروشانه را تقویت کرده است. از آنجایی که قیمت تشکیل الگوی پرچم صعودی را نیز تأیید می‌کند، روند نزولی ممکن است در ادامه اعتبار خود را از دست بدهد.

اگر در ادامه قیمت از محدوده الگوی مثلث بالاتر برود، هدف الگوی پرچم صعودی در نزدیکی ۰.۶۹ دلار است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *