رکوردشکنی انباشت بیت کوین هم‌زمان با جهش قیمت

رکوردشکنی-انباشت-بیت-کوین-هم‌زمان-با-جهش-قیمت

داده‌های تازه نشان می‌دهد که هم‌زمان با رکوردشکنی قیمت بیت کوین، سرمایه‌گذاران بلندمدت هم در حال انباشت سریع این ارز دیجیتال و تخلیه موجودی صرافی‌های متمرکز هستند. کارشناسان معتقدند این اتفاق می‌تواند نشانه‌ای برای ادامه روند صعودی باشد.

به گزارش کوین تلگراف، سرمایه‌گذاران بیت کوین به امید اینکه قیمت‌ها به سطوح بالاتر برسد، دست به فروش نمی‌زنند. از طرفی، سهم بیت کوین‌هایی که در سه ماه گذشته جابه‌جا نشده‌اند، به رکورد جدید ۸۵ درصد رسید.

مؤسسه گلسنود (Glassnode)، که در زمینه تجزیه و تحلیل‌ها داده‌های درون‌زنجیره‌ای فعالیت می‌کند، در گزارش هفتگی خود که روز گذشته منتشر شد، نقطه‌ عطف مهمی را شناسایی کرده است که نشان می‌داد سرمایه‌گذاران قصد ندارند بیت کوین‌های خود را بفروشند.

آدرس‌هایی که بیت کوین‌های خود را در ۱۲ ماه گذشته جابه‌جا نکرده‌اند و به‌عنوان دارندگان بلندمدت این ارز دیجیتال شناخته می‌شوند، از جمله سرمایه‌گذارانی هستند که با جدیت بیشتری به انباشت بیت کوین مشغول‌اند.  این آدرس‌ها روزانه ۶,۵۰۰ بیت‌ کوین جابه‌جا می‌کنند.

با وجود اینکه سهم موجودی بیت کوین در صرافی‌های متمرکز به پایین‌ترین سطح خود، یعنی ۱۲.۹ درصد رسید، به‌نظر نمی‌رسد که سرعت انباشت کاهش یابد، چراکه بیت کوین با روندی رو به رشد و همواره بیشتر از قبل به‌عنوان ابزاری برای ذخیره ارزش قبول می‌شود.

گلسنود می‌گوید بیش از ۵,۰۰۰ بیت کوین، حدود ۳۳۸.۶ میلیون دلار، در هفته گذشته از صرافی‌های متمرکز خارج شد.

این مؤسسه تحلیلی گفت:

ظاهراً بازار همچنان در مرحله انباشت خاموش است. فعالیت کم، افزایش حجم خروجی صرافی‌ها و فروش بسیار اندک از سوی سرمایه‌گذاران باتجربه، از مشخصه‌های این مرحله است.

بیت کوین در ساعات ابتدایی امروز توانست به اوج قیمتی جدید خود، یعنی ۶۸,۵۳۰ دلار برسد. به همین خاطر ارزش بازار آن اکنون از شرکت‌هایی مانند تسلا و فیس‌بوک هم بیشتر است.

افزایش انباشت بیت کوین از سوی سرمایه‌گذاران بلندمدت، از دلایل اصلی رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به اوج تاریخی جدید در ماه آوریل (فروردین) بود.

سهم دارندگان بلندمدت این ارز دیجیتال از عرضه کل در اوت ۲۰۲۰ (مرداد ۹۹) هم به بیشترین میزان خود یعنی ۸۰.۶ درصد رسید و در ادامه باعث شد این ارز دیجیتال در آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) به اوج قیمتی جدید خود در نزدیکی ۶۶,۰۰۰ دلار برسد.

درست زمانی که بیت‌ کوین قیمت ۶۶,۰۰۰ دلار را تجربه کرد، این دارندگان بلندمدت ۰.۷۳ درصد از بیت‌ کوین‌های خود را خرج کردند و سهم این گروه از عرضه کل هم به ۶۸ درصد سقوط کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *