رکورد زدن قیمت لونا پس از ریزش بازار

علت جهش و رکوردشکنی قیمت لونا هم‌زمان با تثبیت بازار

پس از ریزش بازار و اصلاح عمیقی که در روز گذشته اتفاق افتاد، نشانه‌های بازیابی در بازار رمز ارزها قابل مشاهده است. یکی از رمزارزهایی که به سرعت این بازیابی قیمتی را انجام داد، ارز دیجیتال بومی شبکه ترا یعنی لونا (LUNA) است.

به گزارش ارزتلگراف و به نقل از کوین‌گپ، در حال حاضر قیمت لونا با ۳۰٪ افزایش در محدوده ۷۳.۷۱ دلار معامله می‌شود و ارزش کل بازار آن به بیش از ۲۸.۴ میلیارد دلار رسید. از این نظر لونا با پشت سر قراردادن دوج کوین به جمع ۱۰ کوین برتر بازار پیوست.

در طی هفته‌های اخیر، LUNA عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین از خود نشان داد و در نمودار هفتگی خود بر حسب بیت کوین رشد ۶۴٪ را تجربه کرد. رالی قیمتی لونا در میان افزایش استفاده از آن در برنامه‌های دیفای اتفاق افتاد. به علاوه رشد چشمگیر فعالیت‌هایی در جهت توسعه بلاکچین ترا در افزایش قیمت لونا موثر بوده است.

رشد شبکه Terra در فضای دیفای با افزایش قیمت لونا

بلاکچین ترا به آرامی در حال تبدیل به یکی از پرطرفدارترین پلتفرم‌ها در فضای دیفای است. ترا پروتکلی است که روی استیبل کوین‌های الگوریتمی (معادل با ارزهای فیات) کار می‌کند که در فضای دیفای موپرد استفاده قرار می‌گیرند. اکوسیستم دیفای در ترا شامل برنامه‌های محبوبی مانند Pylon، Mirror و Anchor است.

به علاوه Terra سومین بلاکچین برتر از لحاظ ارزش کل قفل شده (TVL) است. با افزایش قیمت لونا، ارزش کل قفل شده این پلتفرم به ۱۳.۸۶ میلیارد دلار رسید که یک سقف تاریخی برای ترا محسوب می‌شود. ترا از نظر TVL در حال حاضر پس از اتریوم و سولانا در رتبه سوم ایستاده است. تحلیلگر مطرح بازار با نام WuBlockchain در صفحه توییتر خود نوشت:

مطابق گزارش Defi Llama، ارزش کل قفل شده در شبکه ترا در حال پیش‌روی به سمت اهداف بالاتر است. با پشت سرگذاشتن آوالانچ و سولانا اکنون ترا به رتبه سوم رسید. در ۷ روز گذشته میزان TVL آن ۴۲.۹٪ رشد کرده است. توکن ترا به نام LUNA نیز به سرعت بازیابی شد و سقف قیمتی جدیدی را ثبت کرد.

مواردی که اشاره شد نشانه‌های روشنی هستند که ترا در حال مسلط شدن در فضای دیفای است. جالب خواهد بود که ببینیم روزی ترا از لحاظ ارزش بازار سولانا را پشت سر بگذارد.

به نظر شما رالی قیمتی LUNA تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *