سرمایه‌گذاران قدیمی بیت کوین‌های خود را نمی‌فروشند

سرمایه‌گذاران قدیمی بیت کوین‌های خود را نمی‌فروشند

آن‌طور که داده‌های تازه نشان می‌دهند، میزان فروش سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت کوین به نزدیکی پایین‌ترین سطح تاریخ خود رسید. در واقع بیشتر کسانی که در روزهای اخیر اقدام به فروش کرده‌اند، سرمایه‌گذارانی هستند که بین ۳ تا ۶ ماه گذشته وارد بازار شده‌اند.

به گزارش کوین تلگراف، با نگاهی به داده‌های جدید درمی‌یابیم که با اینکه قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به اوج ۶۹,۰۰۰ دلاری رسید، سرمایه‌گذاران قدیمی بیت کوین تا به حال اقدام به فروش نکردند.

داد‌ه‌های مربوط به شاخص «CDD» شرکت تحلیلی گلاسنود (Glassnode)، نشان می‌دهد تعداد واحدهایی که سرمایه‌گذاران قدیمی آنها را می‌فروشند، به نزدیکی پایین‌ترین سطح تاریخ خود رسیده است. این شاخص در واقع با محاسبه طول عمر و موجودی هر آدرس، ابزاری برای رصد رفتارهای معاملاتی سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت کوین ارائه می‌کند. در حال حاضر هم با توجه به سابقه سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت کوین، می‌توان گفت که این شاخص در شرایطی کاملاً آرام قرار گرفته است.

شاخص CDD درواقع نشان می‌دهد هر بار که یک بیت کوین بین دو کیف پول جابه‌جا می‌شود، تا چه مدت دست‌نخورده باقی می‌ماند. از این ابزار می‌توان برای ساده‌سازی فرایند اندازه‌گیری حجم معاملات و بررسی روندهای بازار استفاده کرد. گفتنی است واحدهای قدیمی در مقایسه با بیت کوین‌هایی که مدام جابه‌جا شده‌اند، از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

حساب توییتری یو‌تی‌ایکس‌او منیجمنت، گفت با اینکه قیمت بیت کوین در چند ماه گذشته افزایش یافت، ارزش فعلی شاخص CDD همچنان در نزدیکی پایین‌ترین سطح تاریخ خود قرار گرفت.

داده‌ها نشان می‌دهد پس از رکوردشکنی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ که باعث شد برخی از سرمایه‌گذاران قدیمی بیت کوین‌های خود را بفروشند، تاکنون سرمایه‌گذاران بزرگ چنین کاری نکرده‌اند.

حتی نزدیک‌شدن قیمت به ۷۰,۰۰۰ دلار هم نتوانست تغییری در این روند ایجاد کند و همچنان به نظر می‌رسد این سرمایه‌گذاران تازه‌وارد بازار هستند که اقدام به فروش می‌کنند.

خریداران تابستان، فروشندگان زمستان

شاخص هودل ویوز (Hodl Waves) پلتفرم تحلیلی آن‌چینِد کپیتال (Unchained Capital) هم تأیید می‌کند بیشترین میزان فروش مربوط به بیت کوین‌هایی بوده است که بین ۳ تا ۶ ماه قبل خریداری شده‌اند.

این نشان می‌دهد که فروشندگان فعلی بیت کوین‌های خود را بین ژوئن تا سپتامبر (خرداد تا شهریور) سال ۲۰۲۱ خریده‌اند. یعنی زمانی که قیمت بیت کوین به ۳۰,۰۰۰ دلار رسید.

مدت‌هاست تفاوت‌های میان هولدرهای مختلف بیت کوین زیر ذره‌بین تحلیلگران است. سرمایه کسانی که بیت کوین‌های خود را در قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار خریدند هم اکنون دو برابر است. چراکه قیمت‌های مربوط به پایان سال ۲۰۲۱ بیش از ۲۰,۰۰۰ دلار افزون‌تر از قیمت‌های ابتدای ژانویه (دی) است.

دیلان لکلیر (Dylan LeClair)، تحلیلگر ارشد «UTXO» در ۲۳ دسامبر (۲ دی) گفت بازار بیت کوین بار دیگر وارد فاز انباشت شد. گفتنی است شاخص زیر برآیند میزان خرید و فروش سرمایه‌گذاران بلندمدت را اندازه‌گیری می‌کند. مثبت‌بودن آن یعنی بیشتر هولدرها در حال انباشت بیت کوین هستند. لکلیر هفته گذشته هم گفت سرمایه‌گذاران بلندمدت به‌طور کلی در این ماه موجودی خود را افزایش خواهند داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *