سقوط قیمت دوج کوین، شیبا اینو و توکن‌های متاورس همراه با کاهش قیمت بیت کوین

سقوط قیمت دوج کوین، شیبا اینو و توکن‌های متاورس همراه با کاهش قیمت بیت کوین

در پی ریزش بازار رمز ارزها در اوایل روز شنبه ۱۳ آذر ماه، قیمت بیت کوین تا ۴۲۰۰۰ دلار سقوط کرد و به همراه آن بازار آلتکوین‌ها نیز سقوط شدیدی داشت. در این بین دوج کوین و شیبا اینو معروف‌ترین میم کوین‌ها و همچنین توکن‌های متاورس نیز با سقوط قیمت همراه شده‌اند.

به گزارش ارزتلگراف با سقوط قیمت بیت کوین و لیکویید شدن بیش از ۱.۵ میلیارد دلار قرارداد آتی تنها در ۴ ساعت، قیمت رمز ارزها با کاهش شدیدی همراه شد. در زمان نگارش این خبر قیمت دوج کوین با ۲۳٪ کاهش به ۰.۱۶ دلار رسید. قیمت شیبا نیز با ۱۴.۵٪ کاهش نسبت به روز گذشته به ۰.۰۰۰۰۳۵ دلار رسید. علاوه بر معروف‌ترین میم‌کوین‌ها قیمت ELON نیز با کاهش ۱۹٪ به ۰.۰۰۰۰۰۱۲ دلار رسید.

شاخص ترس و طمع بازار در زمان نگارش این خبر روی عدد ۲۵ (محدوده ترس) قرار دارد. در همین حال داده‌های اتر اسکن نشان می‌دهد حدود ۳۰ دقیقه گذشته بیش از ۵۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ توکن شیبا (معادل ۱.۷۹ میلیون دلار) در یک تراکنش جابه‌جا شد. بر اساس آمار ارائه شد توسط Whalestats، سایتی که ۱۰۰۰ آدرس بزرگ اتریوم را رصد می‌کند، در زمان نگارش این خبر توکن SHIB با ۸.۹٪ بزرگ‌ترین دارایی نگهدارنده (به جز ETH) در این کیف پول‌ها است. پس از آن تتر با ۳.۸۶٪ در جایگاه دومین ارز نگهداری شده قرار دارد.

از طرف دیگر نایب بوکله رییس جمهور السالوادور در توییتی اعلام کرد که میزان ۱۵۰ بیت کوین را به قیمت ۴۸،۶۷۰ دلار خریداری کرد. او دقایقی بعد در توییتی از بابت از دست داد  کف قیمت ابراز ناراحتی کرد و گفت خرید او ۷ دقیقه با کف قیمت فاصله داشت.

اگر نگاهی به آمار سایت کوین مارکت کپ بیندازیم متوجه خواهیم شد که در این مدت، توکن‌های پروژه‌های متاورس نیز با سقوط قیمت مواجه شده‌اند.

رمز ارز AXS بازی اکسی اینفینیتی که از نظر ارزش بازار در صدر جدول توکن‌های متاورس قرار دارد با ۲۲٪ کاهش قیمت به ۱۰۹ دلار رسید. پس از رمز ارزهای MANA و THETA و SAND به ترتیب ۲۳٪، ۲۸٪ و ۲۳٪ کاهش قیمت داشته‌اند.

به نظر شما قیمت دوج کوین و شیبا اینو و توکن‌های متاورس می‌توانند حمایت خود را پیدا کنند و بازیابی شوند؟

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *