علت سقوط ۶۰ درصدی قیمت کریم فایننس

علت سقوط ۶۰ درصدی قیمت کریم فایننس

قیمت کریم فایننس (Cream Finance) از زمان حمله به پروتکل این ارز دیجیتال بیش از ۶۰ درصد کاهش یافته است. کارشناسان معتقدند تصمیم اخیر کریم فایننس برای عرضه ۱.۴۵ میلیون توکن جدید و پرداخت خسارت قربانیان این حادثه، از دلایل اصلی سقوط گسترده قیمت این ارز دیجیتال است.

به گزارش ارزتلگراف، قیمت توکن کریم فایننس که یک پروتکل وام‌دهی و بازار پول فعال در حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است، روز گذشته و برای دومین بار در ۳۰ روز اخیر با سقوطی شدید مواجه شد.

بار اول زمانی بود که مقداری توکن در جریان یک حمله هکری از صندوق کریم فایننس دزدیدند. این بار اما سقوط پس آن اتفاق افتاد که فایننس برنامه خود را برای پاسخ‌گویی به قربانیان این حمله هکری اعلام کرد.

کریم فایننس گفت قصد دارد برای جبران خسارت واردشده به قربانیان، ۱.۴۵ میلیون توکن کریم (CREAM) از خزانه پروتکل خود به حساب اعضای آسیب‌دیده از این حمله واریز کند. در حالی که عرضه کل کریم فایننس ۹ میلیلون توکن است، تنها ۱۵۰,۰۰۰ واحد آن اکنون در بازار ارز دیجیتال در گردش است. افزاش سریع حجم توکن‌های درگردش، مطمئناً بر میزان تقاضا و قیمت این ارز دیجیتال تأثیر منفی می‌گذارد.

قیمت کریم فایننس

قیمت کریم فایننس روز گذشته از ۸۸ دلار به ۵۱.۷۸ دلار سقوط کرد و اکنون هم هر واحد از این ارز دیجیتال حدود ۵۶ دلار معامله می‌شود. پیش از ۲۷ اکتبر (۵ آبان) و حمله به شبکه کریم فایننس، هر واحد از این ارز دیجیتال بیش از ۱۵۲ دلار قیمت داشت؛ یعنی از آن زمان تاکنون چیزی حدود ۶۳ درصد کاهش یافته است.

شاید دلیل اصلی افزایش شتاب نزولی در روز گذشته این باشد که بیشتر توکن‌های سرقت‌شده از ارزهای مطرح بازار، مانند اتریوم بوده‌اند. بازپرداخت خسارت قربانیان با توکن اصلی شبکه کریم فایننس که ارزی کمترشناخته‌شده است، احتمالاً چندان به مذاق سرمایه‌گذارن خوش نمی‌آید؛ حتی اگر عرضه ناگهانی این حجم از توکن در بازار، تأثیری بر قیمت آن نداشته باشد.

با این حال، از آنجایی که قربانیان چنین حملاتی معمولاً چیزی به‌عنوان خسارت دریافت نمی‌کند، توکن‌های کم‌ارزش کریم بهتر از هیچی خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *