عملکرد خیره‌کننده اولنچ در هفته سقوط بازار؛ رشد ۳,۶۰۰ درصدی قیمت در یک سال

عملکرد خیره‌کننده اولنچ در هفته سقوط بازار؛ رشد ۳,۶۰۰ درصدی قیمت در یک سال

قیمت اولنچ ساعاتی پیش و برای سومین روز متوالی رکورد خود را افزایش داد و در بالاترین سطح به ۱۴۰ دلار رسید. افزایش فعالیت‌های درون‌زنجیره‌ای و اضافه‌شدن توکن اولنچ به بازار بخش آمریکایی صرافی بایننس، از دلایل اصلی رشد خیره‌کننده قیمت این ارز دیجیتال است.

به گزارش ارزتلگراف، ساعاتی پیش قیمت این ارز دیجیتال به اوج تاریخی خود در ۱۴۰ دلار رسید. این سومین روز متوالی است که این ارز دیجیتال رکورد تاریخی خود را افزایش می‌دهد.

بلاک چین اولنچ شبکه‌ای میان‌زنجیره‌ای و سازگار با اتریوم است؛ یعنی هر توکن و پروژه‌ای که در شبکه اتریوم فعالیت می‌کند، می‌تواند به اکوسیستم این ارز دیجیتال مهاجرت کند و با هزینه‌ای به مراتب کمتر، از قابلیت‌های مشابه بلاک چین اتریوم بهره‌مند شود.

داده‌های بازار نشان می‌دهد که قیمت این ارز دیجیتال ساعاتی پیش به اوج تاریخی خود در ۱۴۰ دلار رسید. در حال حاضر هر واحد از این ارز دیجیتال حدود ۱۳۷ دلار معامله می‌شود و قیمت در ۲۴ ساعت گذشته رشدی ۱۷ درصدی داشته است.

این ارز دیجیتال سال ۲۰۲۱ با قیمتی حدود ۳ دلار معامله می‌شد؛ یعنی بازدهی آن ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از ۳,۶۰۰ درصد است.

دلایل رشد خیره‌کننده قیمت اولنچ

پلتفرم تحلیلی «Coin98» بیان کرده، در ۱۳ ماه گذشته ۳۵۸ پروژه جدید به اکوسیستم این ارز دیجیتال اضافه شد که در نوع خود خارق‌العاده است.

پاتریک ساتون (Patrick Sutton)، مدیر روابط‌عمومی مؤسسه آوا لبز (Ava Labs) که شبکه اولنچ را توسعه داد، در ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) درباره روند روبه‌رشد تعداد تراکنش‌ها در زنجیره «C-Chain» اولنچ بیان کرد:

تنها در دو روز گذشته ۱ میلیون تراکنش در [زنجیره C-Chain] اولنچ انجام شده است. این رقم بیشتر از مجموع تراکنش‌های ژوئن (خرداد) و ژوییه (تیر) است.

C-Chain نمونه‌ای از ماشین مجازی اتریوم است که بر اساس این ارز دیجیتال کار می‌کند. کاربران می‌توانند با استفاده از API این بلاک چین، روی آن قراردادهای هوشمند ایجاد کنند. درواقع هر کاری که می‌توان روی شبکه اتریوم انجام داد، با استفاده از API زنجیره C-Chain هم امکان‌پذیر است.

لوئیجی دمئو (Luigi DeMeo)، مدیر بخش امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در مؤسسه آوا لبز، دوشنبه هفته گذشته بیان کرد  تعداد آدرس‌های فعال روزانه در شبکه اولنچ، در طول سه ماه گذشته ۲۰ برابر شد.

دمئو بیان کرد:

پیش از اعلام راه‌اندازی [برنامه تشویقی] اولنچ راش (Avalanche Rush)، تعداد آدرس‌های فعال روزانه اولنچ ۳,۵۰۰ مورد بود. امروز این رقم به ۷۰,۰۰۰ آدرس رسید که یعنی در طول سه ماه گذشته ۲۰ برابر شد. برای آنکه بهتر این موضوع را درک کنید، نتفلیکس (Netflix) یک سال پس از آغاز فعالیت خود در سال ۲۰۰۲، ۸۰۰,۰۰۰ عضو داشت و ۸ سال طول کشید تا به رشدی برسد که اولنچ در عرض ۳ ماه آن را تجربه کرده است.

چهارشنبه هفته پیش هم بخش آمریکایی صرافی بایننس اعلام کرد که در ۱۸ نوامبر (۲۷ آبان) توکن اصلی شبکه اولنچ، یعنی «AVAX» را به بازار خود اضافه می‌کند. در حال حاضر معاملات این ارز دیجیتال در بخش آمریکایی بایننس در بازار جفت‌ارزهای «اولنچ/ دلار» و «اولنچ/ تتر» انجام می‌شود.

جی کوراهاشی سوفو (Jay Kurahashi-Sofue)، یکی از مدیران بخش بازاریابی آوا لبز، دو روز پیش در توییتر خود گفته بود که اولنچ چهارمین شبکه محبوب کاربران از نظر ارزش سرمایه قفل‌شده (TVL) است و دلیل آن هم این است که کاربران به‌دنبال بلاک چین‌های سریع، مقرون‌به‌صرفه و امنی هستند که جامعه‌ای پرشور و فعال دارند.

کایل دیویس (Kyle Davies)، هم‌بنیان‌گذار و رئیس هیئت‌مدیره صندوق پوشش ریسک تری اروز کپیتال (Three Arrows Capital)، پیش‌بینی کرده است که در سه ماه آینده تعداد پروژه‌های فعال در شبکه اولنچ ۱۰ برابر رقم کنونی شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *