مجید عشقی تأیید کرد: ماینرهای کشف‌شده مربوط به شرکت بورس است

مجید عشقی تأیید کرد: ماینرهای کشف‌شده مربوط به شرکت بورس است

مجید عشقی، رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار، گفت چند ماه پیش در ساختمان شرکت بورس تهران ماینرهایی کشف شد، که تمام ماینرهای کشف‌شده مربوط به همین نهاد است. با نهایی‌شدن رأی کمیته تخلفات سازمان بورس، با عاملان آن برخورد خواهد شد.

به نقل از خبرگزاری فارس، عشقی در نخستین نشست خبری در جمع خبرنگاران و در محل این سازمان، درباره کشف ماینرهای رمزارز گفت:

همه ماینرهای کشف‌شده مربوط به شرکت بورس بوده که به مدت ۲ تا ۳ ماه فعال بود، بعد از آن راکد شد و فعالیتی نداشت. به هر حال تخلفی صورت گرفته که در کمیته تخلفات سازمان بورس به آن رسیدگی شده و در صورت نهایی‌شدن رأی اجرا خواهد شد.

او تأکید کرد:‌

هم از کمیته پیگیری تخلفات و هم از دستگاه‌های مرتبط پیگیر موضوع ماینرهای کشف‌شده هستیم. البته کل رقم خرید دستگاه‌های ماینر عدد ناچیزی بوده و ابعاد آن گسترده نیست که بخواهیم در مورد آن مستمراً سخن بگوییم، اما وقتی رأی قطعی صادر شود قطعاً با آن برخورد می‌شود و اگر نیازی به سلب صلاحیت افرادی باشد اقدام خواهد شد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار راجع به حذف دامنه نوسان نمادهای بورس، گفت:

دامنه نوسان یک چالش جدی است که نمی‌توان یکباره آن را برداشت بلکه باید به صورت تدریجی از صنایعی که باثبات‌تر هستند اقدام کنیم. در صنعت خودروسازی دامنه نوسان وجود نداشت، در یک روز که اعلام شد قیمت‌ها افزایش می‌یابد دامنه نوسان برداشته و قیمت سهام خودرویی بالا رفت. اما بعداً که این افزایش منتفی شد قیمت‌ سهام به حالت قبل برگشت. به هر حال حذف تدریجی دامنه نوسان نیاز به زیرساخت دارد که در سه سال اخیر با فشارهای زیادی این زیرساخت‌ها فراهم شده و برای نگهداری سامانه‌های نظارتی تلاش شده است. امیدواریم تا پایان سال این زیرساخت‌ها فراهم شود که مشکلی در بازار نباشد.

عشقی همچنین درباره اقدامات سازمان بورس برای برگشت اعتماد به بازار سرمایه، افزود:

این مسأله منحصر به سازمان بورس نیست (ماینرهای کشف‌شده) دستگاه‌های نظارتی باید وظایف نظارت بر بازار و نهادهای مالی را انجام دهند و اعتماد کار سیاست‌گذاری است که باید در ساختار کلان اقتصاد انجام شود. قیمت‌گذاری دستوری باعث عدم اعتماد می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *