محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال در توییتر

محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال در توییتر

داده‌های تازه نشان می‌دهد که بیشتر گفت‌وگوهای توییتریِ یک ماه اخیر که با موضوع ارزهای دیجیتال انجام شده، به شیبا اینو مربوط بوده است. بیت کوین، اتریوم و دوج کوین هم در رده‌های بعدی قرار دارند.رسانه تحلیلی آی‌سی‌او آنالیتیکس (ICO Analytics) مطلبی را در توییتر منتشر کرده که نشان می‌دهد شیبا اینو در ماه اکتبر (مهر) محبوب‌ترین ارز دیجیتال توییتر بوده.

در تحقیقات وضعیت ۲۰ ارز دیجیتالی که بیشتر از همه در توییتر مورد بحث قرار گرفته‌اند بررسی شد. شیبا اینو ۲۲ درصد از گفت‌وگو‌های توییتری مربوط به ارز دیجیتال را به خود اختصاص داد. سهم اتریوم و بیت کوین هم از بحث‌های توییتری، به‌ترتیب ۸.۱ و ۷.۲ درصد بوده است.

دو ارز برتر بازار:

بیت کوین و اتریوم،‌ دو ارز دیجیتال برتر بازار هستند و هر دوی آنها اخیراً اوج‌های تاریخی جدید ثبت کرده‌اند. یک ماه پیش هم اولین صندوق قابل معامله در بورس (ETF) آتی بیت کوین تاریخ آمریکا، با عنوان «ProShares Bitcoin Strategy ETF» کار خود را در بورس نیویورک آغاز کرد که درمجموع باعث رشد چشمگیر قیمت بیت کوین شد.

دوج کوین با ۴.۸ درصد در رتبه چهارم قرار گرفت و سیف مون (SafeMoon) با ۴.۶ درصد،‌ رتبه پنجم گفت‌وگوهای توییتری را به خود اختصاص داد. سولانا و کاردانو هم علیرغم عملکرد قیمتی خوبی که در یک ماه گذشته داشتند، به‌ترتیب با ۳.۸ و ۲.۹ درصد در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

افزایش قیمت شیبا اینو سال گذشته، به‌دلیل هیجانات ناشی از معاملات سرمایه‌گذاران خرد بود که باعث شد تعداد آدرس‌های این ارز دیجیتال از ۹۰۰,۰۰۰ عبور کند.

طرفداران این ارز دیجیتال که به شیب آرمی (SHIBArmy) معروف هستند، در تلاش‌اند تا این ارز دیجیتال را به بازار پلتفرم‌های معاملاتی بیشتری اضافه کنند.

پیش از این پویشی شکل گرفت که در آن از پلتفرم معاملاتی بدون‌ کارمزد رابین‌هود خواسته شد شیبا اینو را به بازار خود اضافه کند. متن درخواست این پویش در ادامه به امضای ۵۰۰,۰۰۰ نفر رسید که از این ارز دیجیتال حمایت می‌کردند.

یک مرد ۳۵ ساله که پیش‌تر مدیر انبار یک سوپرمارکت بود، درباره رشد عجیب‌ قیمت شیبا اینو برای رسانه‌ها تعریف کرده که وقتی داشت درباره ارزهای دیجیتال تحقیق می‌کرد، توانست به‌لطف این میم کوین سرمایه خود را تا ۱.۵ میلیون دلار افزایش دهد.

تعداد آدرس‌هایی که این ارز دیجیتال را با قیمتی معادل ۲۰ درصد اوج تاریخی اخیر خریده‌اند. در چند هفته اخیر شش‌برابر و به ۱۱۶,۵۶۰ مورد رسید. داده‌های تازه نشان می‌دهد که احساس ترس میان معامله‌‌گران در حال افزایش است.

شرکت تحلیلی «IntoTheBlock» در خبرنامه هفتگی خود گفت:

آخرین باری که الگوی مشابه این مشاهده شد ماه مه (اردیبهشت) بود که قیمت شیبا اینو ۹۰ درصد سقوط کرد.

با اینکه عملکرد قیمتی تاریخی لزوماً مسیر حرکات آینده را تضمین نمی‌کند، داده‌ها نشان می‌دهد که یک تفکر هیجانی درباره قیمت شیبا اینو وجود دارد.

دِلفی دیجیتال (Delphi Digital)، شرکت تحقیقاتی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، هم درباره عملکرد شیبا اینو گفته بود توکن‌هایی که از تصویر مشهور مربوط به سگ شیبا اینو الهام گرفته‌اند، برای همیشه «یک نمونه خوب از بازارهای بیش از حد داغ خواهند بود».

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *