مردم در حال خارج‌کردن سرمایه از صرافی‌ها؛ صعود بیت کوین

مردم-در-حال-خارج‌کردن-سرمایه-از-صرافی‌ها؛-صعود-بیت-کوین

بررسی سه شاخص کلیدی در شبکه بیت کوین نشان می‌دهد که بیت کوین می‌تواند به‌زودی دوباره به بالاترین قیمت تاریخ خود برسد.

به گزارش کریپتواسلیت، وضعیت آدرس‌های بیت کوین، حجم تراکنش‌های شبکه و همچنین جریان‌های سرمایه ورودی و خروجی، تحلیل‌گران را به ادامه روند صعودی امیدوار کرد.

۹۷ درصد سرمایه‌گذاران بیت کوین در سود هستند

با کمک شاخصی به‌نام «In/Out of the Money Around Price» در پلتفرم تحلیلی IntoTheBlock ارائه می‌شود، می‌توانیم توزیع آدرس‌هایی را که در یک محدوده قیمتی خاص بیت کوین خریداری کرده‌اند بررسی کنیم.

طبق تصویر پایین، رنگ سبز مربوط به آدرس‌هایی است که با قیمت پایین‌تر از قیمت فعلی بازار بیت کوین خریده‌اند و رنگ قرمز به آنهایی مربوط می‌شود که با قیمت بالاتر از قیمت فعلی بازار بیت کوین خریداری کرده‌اند.

همان طور که در تصویر می‌بینید، هرچقدر که یک دایره در محدوده قیمتی خاص بزرگتر باشد، تعداد آدرس‌هایی هم که بیت کوین را به‌طور میانگین در آن محدوده قیمتی خریده‌اند، بیشتر است.

توضیح اصطلاحات بازار

زمانی که قیمت این ارز دیجیتال بالاتر از میانگین هزینه‌ای باشد که برای بیت کوین‌های یک آدرس پرداخت شده، می گویند آدرس‌ «در سود» یا «In the Money» است.

اگر قیمت فعلی یک دارایی پایین‌تر از میانگین هزینه‌ای باشد که برای دارایی‌‌های یک آدرس پرداخت شده است، اصطلاحاً گفته می‌شود آدرس «در ضرر» یا «Out of The Money» است.

زمانی که قیمت یک ارز دیجیتال به میانگین هزینه‌ای که برای توکن‌های یک آدرس پرداخت شده است بسیار نزدیک باشد، اصطلاحاً گفته می‌شود آن آدرس «خنثی» یا «At the Money» است.
همان طور که این شاخص نشان می‌دهد، حالا که بیت کوین در نزدیکی اوج تاریخی خود قرار دارد، ۵ میلیون آدرس (۹۷.۲۵٪ از کل) به‌طور میانگین بیت کوین‌های خود را با قیمت کمتر از بازار خریداری کرده‌اند و بنابراین در سود هستند.

طبق تئوری اقتصاد رفتاری، ازآنجاکه سرمایه‌گذاران تمایل دارند در سرمایه‌گذاری خود بمانند و نمی‌خواهند بیت کوین‌های خود را بفروشند، این یک نشانه صعودی است.

تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران (۹۲۸ هزار آدرس) بیت کوین را در قیمت ۶۱,۶۰۰ تا ۶۳,۵۰۰ دلار خریده‌اند؛ بنابراین با توجه به خریدِ زیاد در این محدوده قیمتی، می‌توانیم بگوییم محدوده ۶۱,۶۰۰ تا ۶۳,۵۰۰ دلار یک حمایت قوی است.

سازمان‌ها بیش از پیش از شبکه این ارز دیجیتال استفاده می‌کنند

با شاخصی به‌نام «میانگین اندازه تراکنش» (The Average Transaction Size) می‌توانیم بررسی کنیم هر روز به‌طور میانگین چند دلار از طریق بلاک چین بیت کوین منتقل می‌شود. این عدد با تقسیم ارزش تمام تراکنش‌ها بر تعداد تراکنش‌ها به دست می‌آید.

این شاخص در بالاترین حد تاریخ خود قرار دارد و روزبه‌روز عدد آن بیشتر می‌شود، در حالی که میانگین تراکنش‌های بیت کوین شش رقمی است.

این موضوع برای قیمت مثبت تلقی می‌شود و نشان می‌دهد که بسیاری از تراکنش‌های بیت کوین را سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ انجام می‌دهند.

در نیمه اول سال جاری میلادی، میانگین اندازه تراکنش نسبتاً ثابت و در محدوده حدود ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار دلار بود. از جولای (تیر) تاکنون، این عدد دست‌کم دوبرابر است و به میانگین ۵۵۰ تا ۶۵۰ هزار دلار رسید و در مقاطعی پیک‌های بیش از ۲ میلیارد دلاری هم به ثبت رساند.

با توجه به ذات کمیاب این ارز دیجیتال، می‌تواند یک نشانه مثبت برای حرکت قیمت این ارز دیجیتال باشد. اخبار اخیر از پذیرش ETF بیت کوین در آمریکا این تئوری را تقویت می‌کند که فعالیت سازمانی رشد کرده است.

مردم پول‌های خود را از صرافی‌ها خارج می‌کنند

با جمع تمام جریان‌های ورودی سرمایه به تمام صرافی‌های ارز دیجیتال و کم‌کردن آن از جریان‌های سرمایه که از صرافی‌ به کیف پول‌ها می‌رود، شاخصی به‌نام «خالص جریان» یا «Netflows» محاسبه می‌شود.

زمانی این شاخص مثبت است که جریان ورودی سرمایه به صرافی‌ها بیشتر از جریان خروجی از صرافی‌ها باشد. به‌عبارت دیگر، وقتی سرمایه بیشتری به کیف پول موجود در صرافی منتقل شود، این شاخص مثبت می‌شود. برعکس، وقتی افراد دارایی خود را بیشتر از اینکه به صرافی منتقل کنند، از صرافی به کیف پول منتقل کنند، این شاخص منفی می‌شود.

مثبت‌بودنِ شاخص خالص جریان می‌تواند نشانه خروج سرمایه‌گذاران باشد؛ چون وقتی حجم زیادی از ارزهای دیجیتال به صرافی‌ها منتقل شود، احتمالاً بیشتر آنها به فروش می رسند.

بیشتر بودنِ خروج ارز دیجیتال از صرافی می‌تواند نشان‌دهنده این باشد سرمایه‌گذاران قصد دارند برای ذخیره بلندمدت، سرمایه را به کیف پول‌های شخصی منتقل کنند.

روند صعودی بیت کوین

طی چند هفته اخیر شاهد جریان خالص به‌شدت منفی بوده‌ایم و حتی در یک روز به عدد کم‌سابقه ۲.۶۸ میلیارد دلار خروجی هم رسید. این نشان می‌دهد که حجم زیادی از بیت کوین به سمت آدرس‌های شخصی سرازیر است. این روند به ما می‌گوید که شاید انباشت بیت کوین افزایش پیدا کرده است و فشار فروش کمتر از قبل احساس می‌شود. این می‌تواند قیمت بیت کوین را یکبار دیگر به اوج تاریخی خود برساند.

مجموع  شاخص‌ها که صعودی هستند و چشم‌اندازهای کلان مثبت درباره این ارز دیجیتال، روی‌هم‌رفته هیچ نشانه‌ای از اینکه سرمایه‌گذاران دیدگاه صعودی خود را به نزولی تغییر دهند باقی نگذاشته.

اگرچه برخی آلت کوین‌ها ممکن است عملکرد بهتری داشته باشند. اما پادشاه همچنان با داشتن ۴۰٪ از ارزش کل بازار جایگاه محکمی به‌عنوان رهبر بازار دارد.

این ارز دیجیتال برای اکثر سرمایه‌گذارانی که برای اولین بار وارد این حوزه می‌شوند، اولین انتخاب است؛ چه سرمایه‌گذار کوچک، چه شرکت‌ یا حتی کشور.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *