همکاری بلاکچین و کشاورزی

مشارکت غول های کشاورزی با بلاک چین

غول های کشاورزی برای پیگیری غلات در برزیل در بستر blockchain همکاری می کنند

دو شرکت عظیم برای ایجاد یک بستر بلاکچین برای مدیریت بخش کشاورزی همکاری کرده اند و اولین آزمایش آن در برزیل بود

بزرگترین شرکتهای غلات و دانه های روغنی جهان ، غول های آمریکایی Bunge و Cargill ، برای ایجاد سرمایه گذاری مشترک Covantis به هم پیوسته اند که از فناوری بلاک چین در بخش کشاورزی در برزیل استفاده خواهد کرد.

این پروژه بی سابقه تبادل اطلاعات بین همه اعضای Covantis را پیش بینی می کند ، که شامل مشارکت سایر غول های تجارت کشاورزی مانند شرکت Louis Dreyfus فرانسه (LDC) ، شرکت دولتی چینی Cofco International و چند ملیتی Glencore Agriculture هلند است.

شرکت های سازنده کووانتیس هر ساله حدود ۵۵۰ میلیون تن غلات و دانه های روغنی را جابجا می کنند.

هدف این مشارکت ، متحد کردن داده های بخش و تسهیل ارتباط بین همه شرکت کنندگان ، بهبود فرایندهای تدارکات در بنادر است ، از جمله موارد دیگر ، همه با استفاده از بلاکچین. انتظار می رود پلتفرم رسمی سال آینده راه اندازی شود.

شرکت ها حدود ۵۰۰ هزار قرارداد خرید و فروش هر ساله در برزیل مذاکره می کنند و اولین آزمایشات این پلتفرم در بندر سانتوس بین جولای و آگوست سال جاری انجام شد و ۱۱ شرکت از جمله شرکت های بازرگانی ، تولید کنندگان و تولید کنندگان غلات را درگیر کرد. مدیر عامل شرکت کووانتیس ، پتیا Sechanova گفت:

“کووانتیس باید به رهبر عملیات در بخش ما تبدیل شود و بتواند روندها را ساده ، مدرن و دیجیتالی کند.”

به گفته مدیر عامل ، انتخاب برزیل به دلیل پیچیدگی بازار آن بوده است. سچانوا در گفتگو با نشریه Valor گفت که این کشور شاهد “فروش زنجیره ای” یا “فروش رشته ای” است که در آن ده ها واسطه برای انجام حمل و نقل باید اقدام کنند ، حتی اگر فقط خریداران و فرستندگان نهایی با محموله فیزیکی در تماس باشند .

مارکوس آموریم مدیر کمیته قراردادهای اتحادیه ملی صادرکنندگان غلات (Anec) است که شرکت های بازرگانی وابسته آن به طور فعال با کووانتیس همکاری می کنند. وی گفت این یک روند پیچیده و دشوار است:

“تصور کنید که هر محموله هم قرارداد خرید و هم قرارداد فروش دارد ، گواهینامه های بهداشتی به آنها پیوست شده و یک سری اسناد دیگر مورد نیاز کشورهای مختلف است. و اینکه کشتی ها خطوطی را تشکیل می دهند و باید سرعت بارگیری مشخصی داشته باشند. این امر عملیات در بندر را بسیار تشدید می کند و تأخیر در هر انتهایی برای کل زنجیره ضرر دارد. ”

در شرکت های بازرگانی ، این روند تا حدودی جریان کاری نامرتب ایجاد می کند ، که در حال حاضر توسط ایمیل ، تلفن و WhatsApp مدیریت می شود. تاریخ ورود و عزیمت ، پرچم کشتی و حجم محموله ، بخصوص در فصول اوج ، بدون توقف به گردش در می آیند. اما با اشتباهاتی که روزانه اتفاق می افتد ، هزینه ها و جریمه ها نیز افزایش می یابد.

اما با استفاده از کووانتیس ، تمام این اطلاعات با استفاده از فناوری بلاکچین در گردش است ، که به گفته شرکت کنندگان آن ، به جریان اطلاعات کمک می کند ، از تقلب جلوگیری می کند و امنیت داده های مشترک را تضمین می کند.

Sechanova همچنین می گوید که آرزوی کووانتیس این است که به تدریج تمام محموله های دانه و دانه های روغنی را به صورت عمده از شرکت های بنیانگذار خود در جهان جمع کند.

آرژانتین و ایالات متحده کشورهای بعدی هستند که کووانتیس قصد دارد در آن از راه حل بلاکچین خود استفاده کند.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *