نخست وزیر هند سران کشورها را به همکاری در زمینه ارزهای دیجیتال دعوت کرد

نخست وزیر هند سران کشورها را به همکاری در زمینه ارزهای دیجیتال دعوت کرد

نخست وزیر هند در سخنرانی خود در مجمع جهانی اقتصاد سران کشورها و نهادهای بین‌المللی را به همکاری در زمینه ارزهای دیجیتال فراخواند.

به گزارش ارزتلگراف و به نقل از bitcoin.com، نخست وزیر هند از «همه کشورها و همه نهادهای بین‌المللی» خواست تا در زمینه ارزهای دیجیتال همکاری کنند. ناریندرا مودی، نخست وزیر هند، دوشنبه ۲۷ دی، در سخنرانی خود در مجمع جهانی اقتصاد (World Economic Forum) درباره ارزهای دیجیتال گفت:

چالش‌هایی که ما با آن روبرو هستیم در حال افزایش است. برای مقابله با این چالش‌ها، نیاز به اقدام جمعی و هماهنگ توسط همه کشورها و همه نهادهای بین‌المللی وجود دارد. اختلالات زنجیره تأمین، تورم و تغییرات آب و هوایی نمونه‌هایی از این موارد هستند. نمونه دیگر این چالش‌ها ارزهای دیجیتال است.

او همچنین افزود:

نوع فناوری مرتبط با رمزارزها به گونه‌ای است که تصمیمات اخذ شده توسط یک کشور برای مقابله با چالش‌های آن کافی نخواهد بود. همه ما (سران کشورها و نهادهای بین‌المللی) باید به یک طرز فکر مشابه برسیم.

بانک مرکزی هندوستان (RBI) بارها در مورد خطرات رمزارزها برای سیستم مالی این کشور هشدار داد و از دولت هند خواست تا ارزهای دیجیتال را به طور کامل ممنوع کند. این بانک مرکزی در جلسه ماه قبل اعضای هیأت مدیره اعلام کرد که ممنوعیت جزئی رمزارزها کارساز نیست و نیاز به برخورد سخت و همه جانبه است. با این حال چند روز پیش زمزمه‌هایی مبنی بر شکل‌گیری اولین ETF آتی بیت کوین و اتریوم در هند به گوش رسید. صنعت کریپتو هند در حال حاضر به دنبال شفافیت قانون‌گذاری و مالیاتی است با این حال گزارش‌ها نشان می‌دهد که تصمیم‌گیری نهایی درمورد مقررات ارزهای دیجیتال در هند، به نخست وزیر ناریندرا مودی، بازمی‌گردد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *