نشانه‌هایی از رسیدن بیت کوین به کف‌های قیمتی

نشانه‌هایی از رسیدن بیت کوین به کف‌های قیمتی

یکی از شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای قابل‌اعتماد بیت کوین، نشان می‌دهد که ممکن است روند نزولی اخیر به پایان خود نزدیک باشد. حرکتی که باعث شد Bitcoin در عرضه دو ماه ۴۰ درصد از ارزش خود را از دست بدهد.

به گزارش کوین دسک، شاخص رکود تعدیل‌شده (Entity Adjusted Dormancy) معیاری برای اندازه‌گیری نسبت ارزش کل بیت کوین‌های موجود در چرخه بازار به واحدهایی است که برای یک سال دست‌نخورده باقی مانده‌اند. از این شاخص برای سنجش آن دسته از رفتارهای بازار استفاده می‌شود که به خروج جریان پول ختم می‌شوند.

شاخص رکود تعدیل‌شده اکنون به زیر ۲۵۰,۰۰۰ دلار رسیده است. این سطح در گذشته در دوره‌های نیل قیمت به کف‌های اصلی نمایان شد.

نرخ رکود تعدیل‌شده اکنون به کف رسیده که نشان‌دهنده بازنشانی کامل این شاخص است. گلسنود هم در گزارش دو روز پیش خود تأیید کرده بود که این اتفاق معمولاً در پایان چرخه‌های قیمتی رخ می‌دهد.

گلسنود گفت(بیت کوین):

پایین‌بودن نرخ رکود تعدیل‌شده به این معنی است که نسبت ارزش بازار به ارزش واحدهایی که یک سال است دست‌نخورده باقی مانده‌اند، پایین‌تر از حد معمول است؛ این یعنی می‌توان گفت بیت کوین ارزش خرید دارد.

ارزش کل بازار Bitcoin حاصل‌ضرب تعداد تمام واحدهای استخراج‌شده در قیمت لحظه‌ای هر واحد Bitcoin است. در حال حاضر ارزش بازار بیت کوین ۸۰۹.۹۸ میلیارد دلار است.

قیمت بیت کوین در ژوییه سال ۲۰۲۱ (تیر) به کف رسید و پس از آنکه این شاخص وارد ناحیه سبزرنگ شد، یک روند صعودی تازه در بازار آغاز شد و قیمت به اوج تاریخی ۶۹,۰۰۰ دلاری رسید.

در حالی که این شاخص مجدداً صعودی شد، عوامل کلان می‌توانند این چشم‌انداز را تحت‌تأثیر قرار دهند. آمار مربوط به هزینه‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده قرار است تا ساعاتی دیگر منتشر شود و ممکن است نتایج آن بر بازار تأثیر بگذارد. اگر نرخ تورم اعلامی از ۷.۱ درصدی که کارشناسان پیش‌بین کرده‌اند بیشتر باشد، ممکن است بانک مرکزی آمریکا روند عادی‌سازی سیاست‌های پولی خود را سریع‌تر دنبال کند و فشار فروش در بازار بیت کوین افزایش یابد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *