نظر تحلیل گران درباره قیمت بیت کوین تا پایان سال میلادی

نظر تحلیل گران درباره قیمت بیت کوین تا پایان سال میلادی

کاهش قیمت بیت کوین به ۴۲۰۰۰ دلار قراردادهای تسویه نشده را کاهش داد و موقعیت تعداد زیادی از معامله گران لیکویید شد. با این حال تحلیلگران معتقدند کاهش سود باز بیت کوین معمولاً فرصت‌های خرید خوبی را فراهم می‌کند.

به گزارش ارزتلگراف و به نقل از کوین تلگراف، با نزدیک شدن به پایان هفته معاملاتی، ترس همچنان حس حاکم بر بازار رمزارزها است. اوایل امروز بیت کوین به ۴۷۲۵۰ دلار کاهش یافت. سرمایه‌گذاران پس از انتشار داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا (CPI) که خبر از اوج‌گیری تورم به بالاترین سطح ۴۰ سال اخیر می‌دهد نگران شدند.

داده‌های کوین مارکت کپ پرو و تریدینگ ویو نشان می‌دهد که تلاش خریداران برای بازیابی سطح حمایتی ۵۰،۰۰۰ دلاری با شکست روبرو است. فروشندگان قیمت بیت کوین را به ۴۸۰۰۰ دلار بازگرداندند که می‌تواند به کاهش قیمت بیشتر منجر شود.

با توجه به اینکه دیگر پیش‌بینی‌هایی مبنی بر افزایش شدید قیمت تا پایان سال مطرح نمی‌شود، معامله گران توجه خود را به مدیریت ریسک و شناسایی بهترین سطوح برای خرید در کف معطوف کرده‌اند. بیایید تا نگاهی به آنچه تحلیلگران در رابطه با چشم‌انداز بیت کوین در سال ۲۰۲۲ انتظار دارند بیندازیم.

کاهش سود باز جای خود را به صعود بیشتر خواهد داد

همانند گذشته، با سقوط سریع قیمت بیت کوین میزان قابل‌توجهی از سود باز (Open interest) در صرافی‌های مشتقه کاهش یافت. بر اساس گزارش اخیر دلفی دیجیتال، این کاهش ۵۰٪ در سود باز پس از آن رخ داد که حجم زیادی از موقعیت‌های لوریج دار خرید استقراضی معامله گران لیکویید شد.

در حالی که این اتفاق احتمالاً برای معامله‌گرانی که متضرر شده‌اند ناخوشایند بوده است، تحلیلگران معتقدند چنین تحولاتی که باعث کاهش میزان اهرم‌ها می‌شود، برای بازار در طولانی‌مدت مفید است و فضای بیشتری برای صعود فراهم می‌کند چراکه انتظارات بیش‌ازحد قبلی با محیط معاملاتی سنجیده‌تری جایگزین می‌شود.

به بیان دلفی دیجیتال، کاهش شدید سود باز در ماه پیش ممکن است نشان‌دهنده کف قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت و بیانگر اتمام فشار فروش اخیر باشد.

در گزارش دلفی دیجیتال در این رابطه نوشته:

کاهش حجم قراردادهای تسویه‌نشده ۳۰ روزه به سطوحی رسیده است که قبلا مشابه آن سیگنال کف قیمت داده بود (یا از کف قیمت فاصله چندانی نداشته بود).

حرکات محدود بیت کوین تا سال ۲۰۲۲

به بیان بن لیلی، یکی از بنیان‌گذاران شرکت Jarvis Labs، از آنجایی که ۳۱ دسامبر با توجه به میزان قراردادهای باز بیشترین سود باز را دارد، قیمت بیت کوین احتمالاً حداقل تا پایان ماه در محدوده اندکی نوسان خواهد کرد.

لیلی با اشاره به افت‌های شدید گذشته که منجر به لیکویید شدن حجم زیادی از قراردادها شده است استدلال کرد که ممکن است بازار برای بهبود کامل به زمان احتیاج داشته باشد.

وی در این رابطه گفت:

خوشبختانه برای کسی که می‌خواهد به صورت هفتگی و یا در کف محدوده معاملاتی فعلی انباشت کند، این یک روند عالی است.

آیا معامله گران باید به دنبال ادامه روند صعودی باشند؟

رکت کپیتال، تحلیلگر توییتری اخیراً نموداری را منتشر کرده که نشان می‌دهد بیت کوین بین دو میانگین متحرک نمایی کلیدی قرار دارد.

وی در این رابطه در توییتی نوشت:

به طور کلی، بیت کوین در حال حاضر بین دو میانگین متحرک نمایی کلیدی در حال تثبیت است؛ درست همانند ماه مه ۲۰۲۱ و درست همانند آن ماه، تداوم تثبیت قیمت بین این دو میانگین متحرک به روند صعودی کلان منجر خواهد شد.

ارزش کل بازار رمزارزها در حال حاضر ۲.۲۲۱ تریلیون دلار است و بیت کوین، بر ۴۱ ٪ آن تسلط دارد. به نظر شما قیمت این ارز دیجیتال چه روندی را تا پایان سال میلادی در پیش می‌گیرد؟

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *