پی‌پل استیبل کوین اختصاصی خود را راه‌اندازی می‌کند

پی‌پل استیبل کوین اختصاصی خود را راه‌اندازی می‌کند

پیش‌تر شایعاتی منتشر شد مبنی بر اینکه پی‌پل، یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌های مالی، به‌دنبال راه‌اندازی ارز دیجیتال باثبات خود است. اکنون سخنگوی این شرکت این موضوع را تأیید و گفت اگر موفق به انجام این کار شوند، مراحل قانونی عرضه آن هم طی خواهند کرد.

به گزارش کوین دسک، روز گذشته سخنگوی پی‌پل اعلام کرد که با توجه به گسترش تجارت و فعالیت‌های این شرکت در زمینه ارزهای دیجیتال، پی‌پل تصمیم گرفت استیبل کوین مخصوص به خودش را راه‌اندازی کند. پیش‌تر هم گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه یکی از زیرمجموعه‌های این شرکت به‌نام کِرو (Curv)، روی توسعه یک استیبل کوین کار می‌کند.

سخنگوی پی‌پل گفت:

به‌دنبال راه‌اندازی یک استیبل کوین هستیم. اگر توانستیم آن را راه‌اندازی کنیم و در این مسیر پیشرفت کردیم، از نزدیک با قانون‌گذاران همکاری خواهیم کرد.

استیو موزر (Steve Moser) توسعه‌دهنده مطرحی است که برای اولین بار این خبر را به‌صورت عمومی اعلام کرد. او در اپلیکیشن نسخه آیفون پی‌پل یک کد پنهان‌ و عکسی کشف کرده بود که نشان می‌داد این شرکت در حال توسعه استیبل کوین اختصاصی خود است. این ارز دیجیتال باثبات ظاهراً پی‌پل کوین (PayPal Coin) نام دارد و پشتوانه مالی آن دلار آمریکاست.

پی‌پل اخیراً در صنعت ارزهای دیجیتال به‌شدت فعال است. این شرکت تعداد ارزهای دیجیتالی را که مشتریانش می‌توانند خریدوفروش کنند افزایش داد، روی آموزش کاربران خود در زمینه ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرد و تلاش کرد تا کاربرانش بتوانند ارزهای دیجیتال خود را با امنیت بیشتری برداشت کنند و به سایر کیف پول‌ها انتقال دهند.

طبق گفته‌های سخنگوی پی‌پل، این تصاویر و کدهای پنهان‌شده در جریان رویداد نرم‌افزاری‌ای لو رفته‌اند که اخیراً در این شرکت برگزار شده است. در چنین رویدادهایی مهندسان نرم‌افزار با یکدیگر همکاری می‌کنند تا در مدت زمانی کوتاه یک محصول جدید طراحی کنند و آن را توسعه دهند؛ محصولی که ممکن است هرگز به‌صورت عمومی عرضه نشود. گفتنی است که این رویداد در بخش بلاک چین و ارزهای دیجیتال پی‌پل برگزار شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *