LibertyX ، شبکه عمده خرده فروشی خودپردازهای بیت کوین ( BTC ) در ایالات متحده ، در حال گسترش گزینه های فروش بیت کوین در هزاران دستگاه خودپرداز خود است.

براساس اعلامیه ۲۶ اکتبر ، LibertyX ویژگی ۵۰۰۰ بیت کوین را در ۵۰۰۰ دستگاه خودپرداز معمولی در سراسر ایالات متحده فعال کرده است. به این ترتیب ، اکنون مصرف کنندگان می توانند بیت کوین را به صورت نقدی در هر یک از دستگاه های خودپرداز شرکت کننده بفروشند.

مدیر عامل و بنیانگذار LibertyX کریس ییم گفت که قبلاً ، نرم افزار این شرکت فقط از خرید بیت کوین با کارت های نقدی پشتیبانی می کرد. جدیدترین موارد اضافه شده به دارندگان این امکان را می دهد تا با فروش بیت کوین خود پول نقد دریافت کنند.

ییم خاطرنشان کرد که بیت کوین به بالاترین حد  سالانه رسیده است . ییم گفت: “با افزایش قیمت بیت کوین ، مصرف کنندگان به دنبال راهی برای فروش بیت کوین هستند بدون اینکه با تاخیر در انتقال یا انتقال بانکی سر و کار داشته باشند.”

ویژگی فروش بیت کوین در مقایسه با خرید بیت کوین ، توسط تعداد محدودی خودپرداز در ایالات متحده پشتیبانی می شود. ییم گفت:

“گرچه خرید بیت کوین هرگز آسان نبوده است ، فروش یک داستان دیگر است. تقریباً ۱۵۰۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین در سراسر ایالات متحده وجود دارد ، اما کمتر از ۲۰۰۰ مورد به مصرف کنندگان اجازه می دهد بیت کوین را به صورت نقدی بفروشند. محصول “پول نقد” ما که در ۵۰۰۰ دستگاه خودپرداز به کار گرفته می شود ، تعداد دستگاه های خودپرداز بیت کوین را که مصرف کنندگان می توانند بیت کوین در آن بفروشند ، سه برابر می کند ، و این مأموریت ما برای قرار دادن بیت کوین در هر بلوک است.

فروش بیت کوین در دستگاه های خودپرداز با هزینه های خاص خود همراه است. طبق داده های مرکز خدمات لیبرتی ایکس ، هزینه مصرف کننده در دستگاه های خودپرداز بیت کوین توسط لیبرتی ایکس ۸ درصد است. ییم گفت که قیمت BTC LibertyX بر اساس شاخص مبادلات است و از نزدیک قیمت مصرف کننده Coinbase را دنبال می کند.

اندکی پس از انتشار گزارش هایی مبنی بر داشتن دستگاه خودپرداز بیت کوین در Tesla Fremont Gigafactory در نوادا ، LibertyX در اکتبر سال ۲۰۲۰ مورد توجه رسانه ها قرار گرفت . نمایندگان LibertyX به Cointelegraph گفتند که این شرکت خرید و فروش BTC را در سه دستگاه خودپرداز قابل دسترسی به کارمندان در تسلا در آگوست سال ۲۰۲۰ فعال کرده است