قیمت بیت کوین ماه بسیار مهمی داشته است زیرا قیمت از ۱۰،۵۰۰ دلار به ۱۳،۸۰۰ دلار رسیده است. با این حال ، در روزهای اخیر ، با افزایش ترس از ویروس کرونا ، سرعت حرکت کند می شود. قیمت بیت کوین ( BTC )در ۲۸ اکتبر از ۱۳،۸۰۰ دلار به ۱۲،۹۰۰ دلار کاهش یافت ، و این موفقیت اخیر را جعلی دانست.

در کنار اصلاح در بازارهای رمزنگاری ، بازارهای سهام و کالا نیز ضعف نشان دادند. همانطور که S&P 500 در ۲۷ اکتبر ۴٪ پس گرفت ، نقره نیز ۶٪ اصلاح شد. تنها دارایی که عملکرد نسبتاً خوبی داشت ، شاخص ارز دلار آمریکا (DXY) بود. به عبارت دیگر ، سرمایه گذاران برای ایمنی بار دیگر به سمت دلار مهاجرت می کنند.

 

منطقه ۱۳،۵۰۰ – ۱۴،۰۰۰ $ تأیید مقاومت برای بیت کوین

نمودار ۲ روزه BTC / USD. منبع: TradingView

 

نمودار دو روزه مقاومت آشکاری را در سطح ۱۳،۵۰۰ – ۱۴،۰۰۰ $ نشان می دهد ، زیرا رد در این منطقه دیده می شود. مساحت ۱۳،۵۰۰ – ۱۴،۰۰۰ $ آخرین مانع بزرگ تا زمان رسیدن به بالاترین سطح بالایی برای همیشه است. بسیاری از سرمایه گذاران و بازرگانان از این حیث مهم هستند.

نمودار همچنین یک منطقه پشتیبانی واضح را نشان می دهد که آماده آزمایش در دوره آینده است. این منطقه بین ۱۱،۶۰۰ – ۱۲۲۰۰ دلار مشخص شده است. اگر آن منطقه از پشتیبانی برخوردار باشد ، می توان ساخت جدید محدوده ای ایجاد کرد تا یک دوره تجمع سالم آغاز شود.

 

DXY با صعود رو به بالا باعث افت قیمت BTC می شود

نمودار ارزی دلار آمریکا نمودار ۱ روزه. منبع: TradingView

 

اولین موج در ماه مارس بود که پرواز به سمت دلار آمریکا با سقوط بازارها مشاهده شد. از این طریق ، DXY یک کف پیدا کرد و از سطح ۹۲٫۵۰ واحدی به سمت بالا برگشت. در حال حاضر ، نزدیک به ۹۴ واحد است که از طریق آن جهش اخیر DXY باعث ضعف در سایر بازارها شده است.

بیت کوین در روزهای اخیر به شدت بازیابی شد ، اما حتی نقره فقط در یک روز ۶٪ اصلاح را نشان داد.

نمودار ارزی دلار آمریکا نمودار ۱ روزه. منبع: TradingView

همانطور که داده ها نشان می دهد ، همبستگی بین Bitcoin و DXY از زمان سقوط مارس معکوس شده است. این نیز شبیه حرکات طلا است.

اما آنچه از این داده ها می توان استخراج کرد این است که احتمال اصلاحات بیشتر برای بیت کوین در میان ضعف بازارهای قدیمی و ناآرامی های اجتماعی پیرامون قرنطینه احتمالی احتمالی در حال افزایش است.

در این مرحله لزوماً اصلاح برای بازار بیت کوین ناسالم نیست ، زیرا ممکن است منجر به تجمع بیشتر شود.

اکثریت سرمایه گذاران قطعاً می خواهند یک مسیر مستقیم به سمت ۲۰۰۰۰۰ دلار ببینند ، اما این به سادگی اتفاق نمی افتد. در بهترین حالت ، بیت کوین در آغاز یک روند جدید است ، که از طریق آن قسمت خسته کننده کناری تکرار می شود. به محض آزمایش تمام سطوح ، حرکات سهموی می توانند در کشف قیمت رخ دهند.

گاوها باید ۱۳۳۰۰ دلار پس بگیرند

نمودار ۲ ساعته BTC / USDT. منبع: TradingView

یک مفهوم آشنا یک شکست بالاتر از مقاومت قبلی برای نقدینگی است. پس از این ، افت فوری به محدوده رخ می دهد. این عمل جعلی نامیده می شود و اغلب در بازارها برای گرفتن نقدینگی دیده می شود.

همانطور که نمودار نشان می دهد ، یک منطقه مقاومت واضح در ۱۳،۲۵۰ – ۱۳،۴۰۰ $ ایجاد شده است و باید برای ادامه حرکت رو به بالا شکسته شود. اگر نتواند منطقه مقاومت را پاک کند ، نزولی احتمال بیشتری دارد.

سطح زیر قیمت های فعلی ۱۲۷۰۰ – ۱۲،۸۵۰ دلار و ۱۱،۶۰۰ – ۱۱،۸۰۰ دلار به عنوان مناطق زمانی بالاتر برای دیدن مقاومت بالقوه است.

سناریوی آخر “شمع جهنم” تنها در صورت از دست رفتن منطقه پشتیبانی بین ۱۲،۷۰۰ تا ۱۲،۸۵۰ $ انتظار می رود. با این حال ، چنین افتی فروش گسترده در تمام بازارهای رمزنگاری را ضروری می داند ، زیرا altcoins بیشترین ضرر را از چنین تصحیحی در بیت کوین متحمل می شود.

 

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات ارزتلگراف نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید