۱۳ ساله شدن بیت کوین

۱۳ ساله شدن بیت کوین

۳ ژانویه ۲۰۰۹ اولین بلاک بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو استخراج شد و بدین ترتیب شبکه بیت کوین فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش ارزتلگراف، ۱۳ سال پیش در چنین روزی، ساتوشی ناکاموتو بلاک ۰ بیت کوین را استخراج کرد و ۵۰ BTC پاداش ماینینگ دریافت کرد. بسیاری تولد این ارز دیجیتال را در ۳۱ اکتبر، روزی که ساتوشی ناکاموتو وایت پیپر بیت کوین را عرضه کرد جشن می‌گیرند. با این حال در روز ۳ ژانویه (۱۳ دی) بود که بلاک جنسیس به وجود آمد و شبکه بیت کوین شروع به کار کرد.

از لحظه ایجاد بلاک جنسیس به بعد این صنعت رو به رشد و گسترش بود و به پذیرش عمومی رسید. ساتوشی بعد از فناوری اینترنت مسلما نوآورانه‌ترین فناوری را ایجاد کرد و هرچند این صنعت نوظهور به آینده این ارز دیجیتال بستگی دارد اما این فناوری هم چنان در حال گسترش است و کاربردهای آن در طول زمان پدیدار می‌شوند. که در نهایت، منجر به تبدیل این ارز دیجیتال به یک دارایی بزرگ شدند.

در این مدت کشور السالوادور این ارز دیجیتال را به عنوان پول قانونی به رسمیت شناخته است. ETFهای متعددی در سراسر دنیا راه‌اندازی شد و شرکت‌های عمومی و خصوصی بسیاری، بیت کوین را به ترازنامه مالی خود اضافه کردند. تسلا و مجله معروف TIMES از این شرکت‌ها هستند.

شبکه بیت کوین

شبکه بیت کوین همزمان با ۱۳مین سالگرد فعالیت خود به دستاورد دیگری نیز دست یافت. پس از اعمال تحریم‌های دولت چین بر صنعت استخراج رمز ارزها، هش‌ریت شبکه تا ۵۸.۴ میلیون تراهش بر ثانیه پایین آمد. اما پس از گذشت ۷ ماه این اصلاح بازیابی شد و رکورد جدیدی را نیز به ثبت رساند. داده‌های سایت گلس‌نود نشان می‌دهد هش ریت شبکه بیت کوین رکورد ۲۰۸ میلیون تراهش بر ثانیه را ثبت کرده است. انتظار می‌رود سختی شبکه این ارز دیجیتال در تنظیم مجدد آن در این هفته به ۲۴.۹۸ تریلیون برسد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *