اطلاعات کاربران بایننس درز کرد؛ مدیر صرافی واکنش نشان داد

مدیرعامل صرافی بایننس ادعای هکرها در مورد دسترسی آنان به اطلاعات محرمانه کاربران را تکذیب کرد.

به گزارش کوین‌تلگراف، چانگ‌پنگ ژائو ساعاتی قبل در توییتی، شایعات منتشرشده در مورد افشای اطلاعات احراز هویتی کاربران (KYC) این شرکت را تلاش برای اشاعه ترس، شک و عدم اطمینان یا FUD دانست.

نباید اسیر FUD در مورد افشای اطلاعات شخصی کاربران شوید. ما در حال بررسی این موضوع هستیم و اخبار جدید را به اطلاع‌تان خواهیم رساند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی پس از مشاهده هشدارهای تقلبی که از تصاویر سلفی کاربران این صرافی با اسناد هویتی شخصی آن‌ها منتشرشده بود، دچار ترس و وحشت شدند.

بایننس در یک اطلاعیه رسمی اعلام کرد:

می‌خواهیم این را به شما اطلاع دهیم که یک فرد نامشخص ما را تهدید کرده و درخواست ۳۰۰ بیت کوین در ازای لو ندادن ۱۰,۰۰۰ عکس مشابه با اطلاعات احراز هویتی بایننس کرده است. ما هنوز در حال بررسی این مورد برای معتبر بودن و ارتباط آن هستیم.

این صرافی اضافه کرده که عکس‌های لو رفته همگی مربوط به تاریخ فوریه ۲۰۱۸ و زمانی بوده‌ که بایننس از کمک یک شرکت سوم برای تایید اطلاعات احراز هویتی کاربران در آن زمان به دلیل افزایش تقاضا استفاده کرده است.

بایننس در این باره اطلاع داد:

در حال حاضر ما با طرف سوم برای اطلاعات بیشتر در حال بررسی هستیم. ما به بررسی‌ها ادامه خواهیم داد و به شما اطلاع می‌دهیم.

تعداد اعضای گروه تلگرامی که به ارائه این اسناد پرداخته است ظرف چند دقیقه به ۸,۳۰۰ نفر رسید. البته اسناد منتشرشده توسط این گروه فاقد واترمارک دیجیتال اختصاصی است که بایننس به‌ طور معمول بر روی اطلاعات داخلی خود حک می‌کند و این موضوع اعتبار این عکس‌ها را زیر سوال می‌برد.

بایننس ازنظر حجم معاملات یکی از بزرگترین پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال است. این صرافی ماه گذشته در یک اقدام رقابتی بر ضد یکی دیگر از غول‌های بازار یعنی بیتمکس، پلتفرم معاملات مارجین خود را راه‌اندازی کرد.

کوین تلگراف برای اظهارنظر در این مورد با این صرافی تماس گرفت، اما تا زمان انتشار شماره امروز نشریه هیچ پاسخی دریافت نشده است. البته یکی از نماینده‌های بایننس اعلام که بیانیه رسمی این صرافی به‌زودی منتشر خواهد شد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *