قیمت بیت کوین به زیر ۸۰۰۰ دلار رسید؛ نقطه حمایت روانی در کجا قرار دارد؟

قیمت بیت کوین بار دیگر به زیر ۸,۰۰۰ دلار رسید. طی افزایش فروش بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال در کمتر از چند ساعت با سقوط شدیدی مواجه شد و در برخی صرافی‌ها تا ۷,۷۷۸ دلار هم کاهش یافت. در ادامه با ارزتلگراف همراه باشید.

از شب گذشته، بیت کوین، ارز دیجیتال شماره یک جهان، با شیب تندی سقوط کرد و از قیمت حدود ۸,۷۰۰ دلار، بیش از ۷۰۰ دلار از ارزش خود را از دست داد و هم‌اکنون در سطوح ۷,۹۰۰ دلار قرار دارد.

طی روزهای گذشته بیت کوین در تلاش بود تا به‌واسطه جلب حمایت‌های اخیر خود، از مرز ۸,۸۰۰ دلار عبور کند، اما تا به اینجا و با وجود تمام حمایت‌های صورت گرفته، هنوز موفق به انجام آن نشده است.

نمودار ۲۴ ساعته قیمت بیت کویندرحالی‌که پادشاه ارزهای دیجیتال طی ۲۴ ساعت گذشته با کاهش ۸.۱۷ درصدی در قیمت خود مواجه شده، به دنبال محکم کردن جای پای خود در سطح قیمتی ۸۰۰۰ دلار است. قیمت ۸,۰۰۰ دلار یک حمایت روانی برای بیت کوین محسوب می‌شود. به عقیده اغلب تحلیلگران در شبکه‌های اجتماعی، با وجود این که بیت کوین در برخی از صرافی زیر ۸,۰۰۰ دلار معامله می‌شود، این ارز دیجیتال هنوز سطح حمایت ۸,۰۰۰ دلاری خود را حفظ کرده است و باید منتظر حرکت بعدی ماند.
طبق آمار ارائه‌شده توسط کوین مارکت کپ، در میان دیگر ارزهای شاخص بازار مانند اتریوم، بیت کوین کش، لایت کوین و BNB، نرخ کاهش‌ها در ارقام ۵ الی ۱۲ درصد می‌چرخد. در این میان EOS با بیشتری کاهش طی روز گذشته، ۱۲.۴ درصد سقوط را تجربه کرده است و از این حیث در رتبه اول در میان ده ارز دیجیتال شاخص قرار دارد.
ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال با کاهش ۱۶ میلیارد دلاری طی بیست‌وچهار ساعت اخیر مواجه شده و این در حالی است که بازار آلت کوین‌ها سقوطی ۷ میلیارد دلاری را تجربه کرده. همه اینها نشانه‌هایی هستند که سرمایه‌گذاران در سطوح اشباع خرید قرار داشته‌اند و هم‌اکنون با احتیاط فعالیت می‌کنند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *