وایت پیپر بیت کوین نوشته شده توسط ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۸

یت کوین به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده و پرچم دار این صنعت؛ همچنان مورد توجه افراد زیادی در دنیا قرار دارد و جدا از علاقه مردم به خرید و فروش این کوین و کسب سود؛ توسعه دهندگان و کدنویسان زیادی در سرتاسر دنیا روی شبکه این ارز کار میکنند. پروژه های زیادی برای بهبود بلاکچین بیت کوین راه اندازی شده و حتی رقبای جدی و قوی در بازار شروع به رشد کردند. اما سوال اینجاست که اولین شخصی که این ایده به ذهنش رسید چه نقشه ای و برنامه ای برای هدف خود داشته است؟

در این مقاله وایت پیپر بیت کوین که شامل اهداف و نقشه راه ای ارز است و سال ۲۰۰۸ توسط فرد ناشناسی به نام ساتوشی ناکاموتو به دنیا معرفی شد؛ ترجمه و در اختیار فارسی زبانان گذاشته شده است. مطالعه این مقاله و بررسی این ارز دیجیتالی میتواند به تمام دوستداران بیت کوین؛ مسیر روشن تری برای ادامه راه نشان دهد.

وایت پیپر بیت کوین

چکیده

بیت کوین یک نسخه کاملا همتا به همتا از پول نقد الکترونیک است که سبب انجام پرداختهای آنلاین می شود طوریکه مستقیما از یک طرف به طرف دیگر فرستاده می شود و نیازی به گذر از یک موسسه مالی (نهاد مرکزی واسطه) نیست. بخشی از این راه حل را امضا های دیجیتال فراهم می کنند اما اگر هنوز هم نیاز به یک شخص ثالث مطمئن باشد تا از خرج شدن دوبره ممانعت به عمل آید، در واقع مزایای اصلی این سیستم از دست می رود. این شبکه تراکنش ها را با تبدیل آنها به یک زنجیره مستمر بر پایه الگوریتم گواه اثبات کار (proof of work) هش محور برچسب زمانی می زند و سابقه ای را ایجاد می کند که بدون انجام دوباره گواه اثبات کار قابل تغییر نیست. طولانی ترین زنجیره نه تنها به عنوان گواه توالی رویداد های مشاهده شده عمل می کند بلکه ثابت می کند که از بزرگترین استخر قدرت پردازشی CPU تشکیل شده است. تا زمانی که اکثریت قدرت سی پی یو توسط نود هایی کنترل شود که در حمله به شبکه همکاری نمی کنند، بلدترین زنجیره ایجاد خواهد شد و مهاجمان را عقب می گذارند. این شبکه خودش نیازمند کمترین ساختار می باشد. پیام ها بر مبنای بهترین تلاش انتشار می یابند، نود ها می توانند شبکه را ترک کنند یا دوباره به خواست خود به آن ملحق شوند و طولانی ترین زنجیره اثبات کار را به عنوان مدرک آنچه اتفاق افتاده بپذیرند.

مقدمه

تجارت بر روی اینترنت تقریبا به طور انحصاری متکی بر موسسات مالی شده است که این موسسات به عنوان شخص ثالث مورد اعتماد برای پردازش پرداخت های الکترونیک عمل می کنند. در حالی که این سیستم برای اکثریت تراکنش ها به خوبی عمل می کند اما این سیستم یک ضعف ذاتی دارد و آن وابستگی به اعتماد است. تراکنش های کاملا غیر قابل برگشت در این مدل امکان پذیر نیست زیرا موسسات مالی این قدرت را دارند تا تراکنشی را به اختیار خود برگشت بزنند. هزینه این میانجی گری به افزایش هزینه تراکنش ها ختم می شود و امکان تراکنش های غیر رسمی کوچک را از میان بر می دارد و همچنین هزینه بیشتری برای فقدان توانایی پرداخت های غیر قابل برگشت موجود خواهد بود. با مطرح کردن امکان برگشت، نیاز به اعتماد بیشتر احساس می شود. در این حالت بازرگانان محتاط می شوند و درصد معینی از کلاه برداری غیر قابل اجتناب خواهد شد. این هزینه ها و شک و تردید ها در مورد پرداخت را می توان حضوری و با استفاده از پول فیزیکی حل کرد اما هیچ مکانیسمی برای انجام پرداختی بر روی یک کانال ارتباطی بدون نیاز به شخص ثالث موجود نیست.

آنچه امروزه مورد نیاز است یک سیستم پرداخت الکترونیک بر اساس تکنولوژی رمزنگاری است که جایگزین اعتماد شود و به هر دو طرف مشتاق اجازه دهد که مستقیما با همدیگر تراکنش داشته باشند و در این میان نیاز به شخص ثالث مورد اعتماد نباشد. تراکنش هایی که برگشت آنها از لحاظ محاسباتی غیر عملی است از فروشندگان در برابر تقلب محافظت می کنند. در این رساله، راه حلی برای مشکل دوبار خرج کردن با استفاده از سرور برچسب زمانی همتا به همتا پیشنهاد می شود و با استفاده از این راه حل، مدرک محاسباتی ترتیب زمانی تراکنش ها تولید می شود. این سیستم تا زمانی که نود های صادق مجموعا کنترل بیشتر قدرت CPU را به نسبت نود های مهاجم در دست داشته باشند، ایمن خواهد بود.

تراکنش ها

ما یک کوین دیجیتالی را به عنوان زنجیره ای از امضا های دیجیتال تعریف می کنیم. هر مالکی با استفاده از امضای دیجیتال هش بلاک قبلی، کوین و کلید عمومی فرد بعدی را انتقال می دهد و این موارد را به انتهای تراکنش جدید اضافه می کند. گیرنده وجه می تواند امضا ها را تایید کند و زنجیره مالکیت تایید شود.

 

مشکل البته این است که دریافت کننده وجه نمی تواند تایید کند که یکی از مالکان این کوین را دو بار خرج کرده است یا نه. یک راه حل رایج، معرفی یک مقام متمرکز مورد اعتماد است که هر تراکنش را مورد بررسی قرار می دهد. بعد از تایید هر تراکنش، کوین باید به محل ضرابخانه (جایی که کوین جدید تولید می شود) برگردانده شود تا کوین جدیدی صادر شود و تنها کوین هایی که مستقیما از ضرابخانه صادر شده اند مورد اعتماد هستند. مشکل این راه حل این است که سرنوشت کل سیستم پول بستگی به شرکتی دارد که کوین را ضرب می کند و هر تراکنشی باید از طریق آنها انجام شود، درست مانند یک بانک.

اما ما به روشی نیاز داریم که دریافت کننده وجه بداند که مالکین قبلی پیش تر هیچ تراکنشی را امضا نکرده اند. در اینجا منظور از اولین تراکنش، آن تراکنشی است که شمرده می شود و بنابراین به تلاش های بعدی برای خرج کردن دوباره اهمیت داده نمی شود. تنها راه برای تایید غیاب یک تراکنش، اگاهی از همه تراکنش ها می باشد. در مدل ضرابخانه، آن شرکت ضرب کننده از تمامی تراکنش ها آگاه بود و تصمیم می گرفت که کدام یک از آنها اول صورت گرفته است. برای انجام این کار بدون نیاز به یک شخص مورد اعتماد، تراکنش ها باید به شیوه عمومی اعلام شوند و در اینجا نیاز به سیستمی است تا مشارکان بر روی یک تاریخچه مجزا در مورد سفارش دریافتی توافق کنند. گیرنده وجه نیاز به مدرکی دارد که ثابت کند در زمان هر تراکنش، اکثریت نود ها بر آن تراکنش توافق داشته و آن را اولین تراکنش محسوب کرده اند.

سرور برچسب زمانی (Timestamp Server)

راه حل پیشنهاد شده در بالا با یک سرور برچسب زمانی شروع می شود و این سرور با برداشتن هش یک بلاک برای برچسب زمانی زدن و انتشار گسترده هش کار می کند و این شبیه کار یک روزنامه است. برچسب زمانی ثابت می کند که داده ها در آن زمان به منظور کنترل هش وجود داشته اند. هر برچسب زمانی شامل برچسب زمانی قبلی در هش خود می باشد که یک زنجیره را شکل می دهد و هر برچسب زمانی اضافه شده برچسب های پیشین را تقویت می کند.

گواه اثبات کار (Proof of Work)

برای پیاده سازی یک سرور برچسب زمانی توزیع شده در یک مبنای همتا به همتا، لازم است که از یک سیستم گواه اثبات کار مشابه Hashcash که توسط Adam Back اختراع شده، استفاده کرد. گواه اثبات کار شامل جستجوی ارزش در زمانی است که هش صورت می گیرد مانند SHA-256 که در آن هش با عدد صفر بیت شروع می شود. متوسط کار مورد نیاز در تعداد صفر بیتی های مورد نیاز نمایان گر است و می تواند با اجرای یک هش مجزا تایید شود.

برای شبکه برچسب زمانی، گواه اثبات کار با افزایش یک عدد اختیاری در بلاک پیاده سازی می شود و این ادامه می یابد تا زمانی که ارزشی پیدا شود که به هش بلاک، صفر بیت مورد نیاز را بدهد. زمانی که تلاش سی پی یو برای راضی کردن گواه اثبات کار گسترش یافت، بلاک بدون انجام دوباره کار، قابل تغییر نخواهد بود. از آنجا که بلاک های بعدی در زنجیره دنبال آن قرار می گیرند، کار تغییر بلاک شامل تغییر دوباره همه بلاک های بعد از آن است.

گواه اثبات کار همچنین مشکل تعیین نماینده را در اکثریت تصمیم گیری ها حل می کند. اگر اکثریت بر اساس مدل یک رای برای هر آی پی آدرس باشد، این می تواند توسط هر فردی که قادر به تخصیص آی پی های زیاد باشد دستخوش تغییر شود. گواه اثبات کار اساسا دارای مدل یک رای برای هر سی پی یو می باشد. تصمیم اکثریت توسط طولانی ترین زنجیره ارائه داده می شود که عظیم ترین تلاش گواه اثبات کار در آن زنجیره سرمایه گذاری شده است. اگر اکثریت قدرت سی پی یو توسط نود های صادق کنترل شود، این زنجیره صادق سریعتر از همه رشد می کند و زنجیره های رقیب و خرابکار را کنار می زند. یک مهاجم برای تغییر بلاک قبلی مجبور است که گواه اثبات کار آن و همه بلاک های بعد از آن را دوباره انجام دهد و بعد از این کارهاست که می تواند از کار نود های صادق سبقت گیرد و پیش بیافتد. در ادامه خواهید دید که احتمال موفقیت یک مهاجم با افزایش بلاک ها به طور فزاینده ای کاهش می یابد.

برای جبران سرعت سخت افزاری در حال افزایش و تغییر علاقه به مدیریت کردن نود ها به مرور زمان، سختی گواه اثبات کار توسط یک میانگین متحرک که عدد متوسطی از بلاک ها را در ساعت هدف می گیرد، تعیین می شود. اگر بلاک ها خیلی سریع تولید شده باشند، سختی نیز افزایش پیدا می کند.

شبکه

مراحل راه اندازی شبکه به شرح زیر می باشد:

۱. تراکنش های جدید به همه نود ها فرستاده میشود.

۲. هر نود تراکنش جدید را در یک بلاک قرار می دهد.

۳. هر نود برای پیدا کردن صحت تراکنش با الگوریتم گواه اثبات کار شروع به فعالیت میکند.

۴. وقتی که نودی به پاسخ درست رسید؛ بلاک را برای همه نود ها انتشار می دهد.

۵. نود های دیگر تنها زمانی بلاک را می پذیرند که صحت تراکنش های آن را بپذیرند و قبلا خرج نشده باشد.

۶. نود ها پذیرش بلاک را با کار کردن روی ایجاد بلاک بعدی در زنجیره ابراز می کنند؛ در این حالت از هش بلاک پذیرفته شده به عنوان هش قبلی استفاده می شود.

نود ها همیشه طولانی ترین زنجیره را به عنوان زنجیره درست تلقی می کنند و به کار کردن برای گسترش آن ادامه می دهند. اگر دو نود نسخه های متفاوتی از بلاک بعدی را به طور همزمان انتشار دهند، بعضی از نود ها یکی از این نسخه ها را زودتر دریافت می کنند. در این حالت این نود ها بر روی اولین نسخه ای که دریافت می کنند، کار خواهند کرد اما در صورتی که نسخه دیگر طویل تر شود، آن را ذخیره خواهند کرد. زمانی که گواه اثبات کار بعدی پیدا شود چنین رابطه ای بر هم زده می شود و یکی از این شاخه ها طویل تر خواهد شد. در این حالت، نود هایی که بر روی شاخه دیگر کار کرده اند به شاخه طولانی تر انتقال خواهند یافت.

انتشار تراکنش جدید لازم نیست که به تمامی نود ها برسد. زمانی که این تراکنش ها به نود های کافی برسند، طولی نخواهد کشید که تبدیل به یک بلاک خواهند شد. اگر یک نود بلاکی را دریافت نکند، در زمان دریافت بلاک بعدی آن را تقاضا می کند و غیاب یک بلاک را تشخیص می دهد.

انگیزه

معمولا اولین تراکنش در یک بلاک تراکنش خاصی است که کوین جدیدی را شروع می کند و خالق بلاک، مالک آن خواهد شد. این انگیزه ای را برای نود ها ایجاد می کند تا از شبکه پشتیبانی کنند و شیوه ای را فراهم می کند که در ابتدا به توزیع کوین ها به داخل حلقه پرداخته شود زیرا مقامی مرکزی برای صادر کردن آنها وجود ندارد. اضافه شدن یکنواخت مقدار ثابتی از کوین های جدید قابل مقایسه با استخراج گران طلا است که منابع را برای افزودن طلا به چرخه مصرف می کنند. در مثال ما زمان، سی پی یو و الکتریسیته مصرف می شود.

این انگیزه را همچنین می توان از طریق کارمزد های تراکنش تامین وجه کرد. اگر ارزش خروجی یک تراکنش کمتر از ارزش ورودی آن باشد، این تفاوت به صورت کارمزد یک تراکنش خواهد بود که به ارزش انگیزه بلاک محتوی تراکنش اضافه می شود. وقتی که مقدار از قبل تعیین شده ای از کوین ها به چرخه داخل شدند، انگیزه را می توان تماما از کارمزد های تراکنش تامین کرد و کاملا از تورم آزاد شد.

این انگیزه ممکن است به نود ها کمک کند که صادق باقی بمانند. اگر یک مهاجم طماع قادر باشد که قدرت سی پی یو بیشتری از نود های صادق جمع کند، او باید بین استفاده از آن برای فریب مردم با پس گرفتن و دزدیدن پرداختی های خود و یا استفاده از آن برای تولید کوین های جدید یکی را انتخاب کند. برای چنین شخصی پیروی از قوانین سود بیشتری خواهد داشت زیرا تخلف از قوانین و ایجاد کوین های جدید برای آن فرد، سیستم را تضعیف خواهد کرد و اعتبار ثروت آن فرد را نیز از میان می برد.

احیای فضای دیسک

زمانی که آخرین تراکنش در یک کوین زیر بلاک های کافی پنهان شد، تراکنش های خرج شده قبلی را می توان رها کرد تا در فضای دیسک ذخیره شود. برای تسهیل این کار بدون شکستن هش بلاک، تراکنش ها به صورت درخت Merkle در خواهند آمد که تنها ریشه آن در هش بلاک داخل شده است. بلاک های قدیمی را می توان با بریدن شاخه های درخت فشرده کرد. هش های داخلی لازم نیست که ذخیره شوند.

یک هدر بلاک بدون تراکنش حدود ۸۰ بایت است. اگر فرض کنیم که بلاک ها هر ده دقیقه ایجاد شوند، این مقدار در سال ۴.۲ MB خواهد شد. معمولا سیستم های کامپیوتری که در سال ۲۰۰۸ فروخته میشدند ۲ گیگ رم دارند و بنا بر قانون مور (Moore) می توان پیش بینی کرد که رشد حال حاضر ۱.۲ GB در سال می باشد؛ حتی اگر هدر بلاک ها هم در حافظه نگه داری شوند مشکل ذخیره پیش نخواهد آمد.

تایید پرداخت تسهیل شده

تایید پرداختی ها بدون راه اندازی یک نود کامل نیز ممکن است. یک کاربر تنها نیاز است که یک کپی از هدر بلاک های درازترین زنجیره گواه اثبات کار را نگه دارد که این کاربر می تواند با بررسی نود های شبکه به این کپی دست یابد و قانع شود که او طولانی ترین زنجیره را دارد. این کاربر باید شاخه Merkle که تراکنش را به بلاکی که در آن برچسب زمانی شده مرتبط می کند، حفظ کند. او نمی تواند تراکنش را به تنهایی بررسی کند بلکه با مرتبط کردن آن به مکانی در زنجیره می تواند آن را انجام دهد؛ او می تواند ببیند که یک نود شبکه آن تراکنش را پذیرفته است و بلاک های اضافه شده بعد از آن بیشتر مورد پذیرش شبکه می باشد.

چنین تاییدی تا زمانی که نود های صادق شبکه را کنترل می کنند، قابل اعتماد است. اما زمانی که مهاجم در شبکه بیشتر قدرت بگیرد، این تایید آسیب پذیر خواهد بود. در حالی که نود های شبکه می توانند تراکنش ها را به تنهایی تایید کنند؛ این روش تسهیل شده می تواند توسط یک مهاجم مورد سوء استفاده قرار بگیرد و تا زمانی که بر شبکه سیطره دارد، قادر به ایجاد تراکنش های جعلی خواهد بود. یک استراتژی برای محافظت در برابر این تهدید، پذیرفتن هشدار از جانب نود های شبکه می باشد که این هشدار ها در زمانی داده می شود که نود ها بلاک نامعتبری را شناسایی می کنند. این بلاک های نامعتبر نرم افزار کاربر را به فعالیت وا می دارند تا کل بلاک و تراکنش های هشدار داده شده را دانلود کند و این ناسازگاری را تایید کند. کسب و کار هایی که پیوسته پرداختی دریافت می کنند احتمالا هنوز بخواهند که نود های خودشان را برای امنیت مستقل تر و تایید سریعتر راه اندازی کنند.

ترکیب و تقسیم ارزش

اگرچه مدیریت کوین ها به صورت فردی ممکن است اما انجام تراکنش جداگانه برای هر یک سنت (دلار) انتقالی دشوار می باشد. با اجازه دادن به تقسیم و ترکیب ارزش، تراکنش ها شامل ورودی ها و خروجی های متعددی می شوند. معمولا یا یک ورودی مجزا از تراکنش بزرگتر قبلی موجود خواهد بود یا ورودی های متعددی مقادیر کوچک تر را ترکیب می کنند و حداکثر نیز دو خروجی موجود خواهد بود: یکی برای پرداختی و دیگری برای بازگرداندن تغییر به فرستنده در صورتی که چنین تغییری موجود باشد.

البته این گنجایش خروجی باید مورد توجه قرار بگیرد که در آن یک تراکنش به چندین تراکنش وابسته است و آن تراکنش ها نیز بر بسیاری دیگر وابسته می باشند که البته این موضوع در اینجا مشکل نیست. هرگز نیاز به استخراج یک کپی کاملا مستقل از تاریخچه تراکنش نیست.

حریم خصوصی

مدل بانکداری سنتی با محدودیت دسترسی اطلاعات برای طرفین و تبدیل خود به یک شخص ثالث مورد اعتماد، تا حدودی حریم خصوصی ایجاد می کند. نیاز به اعلام همه تراکنش ها به صورت عمومی این مدل را در اینجا غیر ممکن می سازد اما هنوز هم می توان حریم خصوصی را با تجزیه جریان اطلاعات در مکان دیگر حفظ کرد و کلید های عمومی را ناشناس نگه داشت. عموم می توانند ببینند که فردی در حال فرستادن مقداری به فرد دیگر است اما اطلاعاتی که تراکنش را به فرد خاصی مرتبط کند، موجود نیست. این مشابه همان سطح اطلاعاتی است که توسط صرافی های سهام بیرون داده می شود که زمان و اندازه ترید های فردی که به آن tape گفته می شود، در معرض عموم قرار می گیرد اما مشخص نمی شود که طرفین تراکنش چه کسانی هستند.

یک جفت کلید جدید نیز به عنوان یک محافظ اضافی برای هر تراکنش به کار می رود و این باعث می شود که تراکنش ها به یک مالک مشترک مرتبط نشوند. در مورد تراکنش های با ورودی متعدد چنین ارتباطی هنوز غیر قابل اجتناب است و مالکیت ورودی ها توسط یک فرد خاص را برملا می کند. خطر در اینجاست که اگر مالک یک کلید آشکار شود، ارتباط می تواند تراکنش های دیگری را متعلق به همان مالک هستند، برملا سازد.

محاسبات

ما این سناریو را مورد بررسی قرار می دهیم که یک مهاجم سعی کند زنجیره دیگری را سریعتر از زنجیره اصلی (درست) ایجاد کند. حتی اگر چنین کاری انجام شود، سیستم را در معرض تغییراتی مانند ایجاد ارزش به صورت غیر منتظره یا برداشت پولی که هرگز متعلق به مهاجم نبوده، قرار نخواهد داد. نود ها یک تراکنش نامعتبر را به عنوان پرداختی نمی پذیرند و نود های صادق هرگز بلاکی را که محتوی آن است، قبول نخواهند کرد. یک مهاجم تنها می تواند سعی کند که یکی از تراکنش های خود را تغییر دهد تا پولی را که اخیرا خرج کرده، دوباره خرج کند.

رقابت بین زنجیره صادق و زنجیره مهاجم را می توان به عنوان Binomial Random Walk توصیف کرد. اگر زنجیره اصلی یک بلاک پیدا کند و رهبری خود را به اندازه +۱ افزایش دهد و اگر زنجیره مهاجم به اندازه یک بلاک گسترش یابد و خلا را  به اندازه -۱ تغییر دهد، شکست حاصل خواهد شد و هک صورت می گیرد.

احتمال اینکه یک مهاجم بتواند کمبود ایجاد شده را جبران کند مشابه مسئله Gambler`s Ruin (نابودی قمارباز) می باشد. فرض کنید یک قمارباز که اعتبار نامحدودی دارد از یک کسری شروع می کند و احتمالا به دفعات نامحدود بازی می کند تا سر به سر شود. ما می توانیم احتمال سر به سر شدن او را محاسبه کنیم یا اگر به بحث خودمان برگردیم می توانیم احتمال اینکه یک مهاجم به زنجیره اصلی برسد را به صورت زیر محاسبه کنیم.

خب فرض کنیم P احتمال اینکه نود اصلی بلاک بعدی را پیدا کند، q احتمال اینکه مهاجم بلاک بعدی را پیدا کند و qz احتمال اینکه مهاجم بتواند z بلاک عقب افتاده را جبران کند.

اگر p بزرگتر از q باشد، احتمال به صورت نمایی و در حد زیاد کاهش می یابد زیرا تعداد بلاک هایی که مهاجم قصد جبران آن را دارد، افزایش پیدا می کند. در این حالت احتمالات بر ضد مهاجم است و اگر او در اوایل کار یک خیزش خوش شانسانه به سمت جلو نداشته باشد، شانسش بسیار کاهش می یابد و خیلی عقب می افتد.

حال به بررسی مدت زمانی می پردازیم که گیرنده یک تراکنش جدید باید منتظر باشد قبل از اینکه به اندازه کافی مطمئن شود که فرستنده نمی تواند تراکنش را تغییر دهد. فرض می کنیم فرستنده مهاجمی است که می خواهد گیرنده را قانع کند که برایش پرداختی ارسال کرده است، سپس این مهاجم بعد از مدتی پرداختی را برای خود بر می گرداند. وقتی که چنین چیزی روی می دهد، گیرنده هشدار دریافت می کند اما فرستنده امیدوار است که برای این کار دیر شده باشد.

گیرنده یک جفت کلید جدید را ایجاد می کند و کلید عمومی را به زودی و قبل از امضا به فرستنده می فرستد. این مانع از آماده کردن یک زنجیره بلاک پیش از موعد توسط فرستنده می شود. فرستنده این را با کار کردن پیوسته روی زنجیره انجام می دهد تا زمانی که به اندازه کافی خوش شانس باشد و پیش بیافتد و سپس تراکنش را در آن لحظه انجام خواهد داد. زمانی که تراکنش فرستاده شد، فرستنده ناصادق شروع به کار کردن سری بر روی زنجیره موازی می کند که شامل نسخه دیگری از تراکنش او است.

گیرنده تا زمانی که تراکنش به یک بلاک اضافه می شود، صبر می کند و z بلاک بعد از آن متصل می شود. گیرنده مقدار پیشرفت دقیق مهاجم را نمی داند اما فرض می کند که بلاک های صادق زمان مورد انتظار متوسط برای هر بلاک به طول بیانجامند. پیشرفت احتمالی مهاجم توزیع Poisson با ارزش مورد انتظار خواهد بود:

برای محاسبه احتمال اینکه مهاجم هنوز بتواند به جبران برسد، تراکم Poisson برای هر مقدار پیشرفتی که مهاجم می توانسته انجام دهد در احتمال جبران از آن نقطه ضرب می کنیم:

برای اجتناب از جمع کردن دنباله نامحدود توزیع به تنظیم دوباره می پردازیم…

حال به فرمول های بالا را در زبان C تبدیل به کد میکنیم….

تعدادی از نتایج را اجرا می کنیم و می بینیم که احتمال با z به طور نمایی کاهش می یابد.

حل برای p کمتر از ۰٫۱ درصد …

نتیجه گیری

در این طرح سیستمی برای تراکنش های الکترونیک بدون نیاز به اعتماد پیشنهاد شد. این نوشتار از قالب معمول کوین های ساخته شده از امضا های دیجیتال شروع شد که این مدل کنترل قاطع مالکیت را فراهم می کند اما بدون روشی برای اجتناب از حمله دوبار خرج کردن، این مدل ناقص خواهد بود. برای حل این مشکل یک شبکه همتا به همتا پیشنهاد شد که از گواه اثبات کار برای ثبت تاریخچه عمومی تراکنش ها استفاده می کرد. تغییر این تراکنش ها سریعا از لحاظ محاسباتی برای مهاجم غیر عملی می شود به شرطی که نود های صادق اکثریت قدرت سی پی یو را کنترل کنند. این شبکه به دلیل ساختار غیر متمرکز آن قوی می باشد. نود ها همه با هم با هماهنگی کار می کنند. آنها نیازی به شناخته شدن ندارند زیرا پیام ها به مکان خاصی فرستاده نمی شوند و تنها نیاز است که بر مبنای بهترین تلاش تحویل داده شوند. نود ها می توانند شبکه را ترک کنند و به میل خود دوباره به آن بپیوندند و زنجیره گواه اثبات کار را به عنوان مدرک آنچه که در غیاب آنها انجام گرفته بپذیرند. آنها با قدرت پردازشی خود رای می دهند و پذیرش بلاک های معتبر را با کار بر روی  توسعه آنها نشان می دهند. همچنین رد بلاک های نامعتبر با امتناع از کار بر روی آنها انجام می شود. هر گونه قانون و انگیزه مورد نیاز را می توان با استفاده از الگوریتم اجماع اعمال کرد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *