نظر یک تحلیلگر: بیت کوین تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۲۵,۰۰۰ دلار خواهد رسید

به اعتقاد الیور آیزکس (Oliver Isaacs)، یکی از تحلیلگران قیمت ارزهای دیجیتال، بیت کوین تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۲۵ هزار دلار خواهد رسید. پیش از آن نیز تیم دراپر (Tim Draper)، یکی از سرمایه‌داران و علاقه‌مندان بیت کوین پیش‌بینی کرده بود که تا پایان سال ۲۰۲۳ قیمت این ارز دیجیتال به ۲۵۰ هزار دلار خواهد رسید.

به نقل از کوین تلگراف، آیزکس، دلیل امیدواری خود را این‌گونه اعلام کرد:

محرک‌های زیادی در پشت پرده‌ی این صعود قرار دارند. این محرک‌ها به سیاست جغرافیایی، تکنولوژی و قانون‌گذاری مربوط می‌شوند. تأثیر ویژه‌ی جنگ تجاری میان آمریکا و چین سبب به وجود آمدن علاقه‌ ناگهانی نسبت به بیت کوین به عنوان پوششی برای در امان ماندن سرمایه شده است.

دراپر، به وضعیت روند پذیرش گسترده‌ ارزهای دیجیتال اشاره کرد که شرکت‌های بزرگی مانند مایکروسافت، آمازون، استارباکس و هول فودز آن‌ها را در پرداخت‌های خود می‌پذیرند. او همچنین معتقد است که تا چند سال آینده، ارزهای دیجیتال به پذیرش عام دست پیدا کرده و قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۳، به ۲۵۰ هزار دلار خواهد رسید.

تیم دراپر، یکی از سرمایه‌داران و علاقه‌مندان بیت کوین

دراپر آینده‌ی نه‌چندان دور ارزهای دیجیتال را چنین متصور شد:

من فکر می‌کنم زمانی که برای خرید یک قهوه به استارباکس رفته و می‌خواهید هزینه‌ آن را با دلار پرداخت کنید، به شما خواهند خندید زیرا از بیت کوین و یا ارزهای دیجیتال دیگر استفاده نمی‌کنید. این کار مانند آن است که یک پیرزن با پول خرد پنی به خرید برود.

تحلیلگران شرکت فناوری‌های تجاری SFOX در این زمینه نظر بدبینانه‌تری داشته‌اند. از نظر آن‌ها، آینده‌ بازار ارزهای دیجیتال نامعلوم است. آن‌ها همچنین هشدار دادند که صعود اخیر قیمت بیت کوین احتمالاً یک ترس از دست دادن (FOMO) ساده بوده و دلیل صعود ماه گذشته‌ آن را هم، جنگ تجاری چین و ایالات‌متحده‌ی آمریکا اعلام کردند.

طبق گزارش‌های قبلی، دانشگاه نوتردام و آزمایشگاه ملی شمال‌غربی پاسیفیک، به مطالعه‌ سرعت و مقیاس بحث‌های صورت گرفته حول ارزهای دیجیتال در ردیت پرداختد. آنان در این تحقیق، به بررسی دسته‌بندی‌های مربوط به بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) مونرو (XMR) پرداخته و قیمت و بحث‌های کاربران را در بازه‌ی زمانی ژانویه‌ی ۲۰۱۵ تا ژانویه‌ی ۲۰۱۸ مورد مطالعه قرار دادند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *