راه‌اندازی پلتفرم جهانی معامله ارز دیجیتال بدون تحریم برای کاربران ایرانی/ جایگزین لوکال بیت کوینز آمد!

راجر ور (Roger Ver)، از فعالان مشهور بیت کوین و از بنیان‌گذاران اصلی بیت کوین کش، در توییتر خود از ایجاد پلتفرمی برای خرید و فروش «بیت کوین کش» خبر داد که در آن ساکنان کشورهای تحت تحریم از جمله ایران می‌توانند بدون محدودیت و بلوکه شدن وجوه، در آن معامله بیت کوین کش انجام دهند.

توییت راجر ور

به گزارش ارزدیجیتال، امروز ۱۵ خرداد، راجر ور، مالک سایت «بیت کوین دات‌کام» و از خالقان اصلی بیت کوین کش، اعلام کرد که کاربران ایرانی می‌توانند با مراجعه به آدرس Local.bitcoin.com بدون هیچ محدودیتی، به خرید و فروش «بیت کوین کش» بپردازند.

به نظر می‌رسد که این حرکت در پی محدودیت‌های اخیر سایت جهانی خرید و فروش بیت کوین یعنی لوکال بیت‌ کوینز (Localbitcoins.com) صورت گرفته است. حدود سه هفته پیش، وب‌سایت لوکال بیت کوینز که در آن خریداران و فروشندگان بیت کوین در تمام جهان مبادله بیت کوین انجا می‌دهند، با بستن آی‌پی‌ها، دسترسی کاربران ایرانی را مسدود کرد.

با بررسی پلتفرم معرفی شده، این طور به نظر می‌رسد که امکان خرید و فروش بیت کوین در این پلتفرم وجود ندارد و در حال حاضر فقط بیت کوین کش قابل معامله است. با توجه به این‌که راجر ور هم‌اکنون از فعالان بیت کوین کش است، به نظر نمی‌رسد که اضافه کردن بیت کوین در دستور کار باشد. در هنگام ثبت نام در پلتفرم local.bitcoin.com پیغامی مشاهده می‌شود که طبق آن، این پلتفرم کلمات عبور را رمزگذاری می‌کند و به دارایی‌ها دسترسی مستقیم نخواهد داشت. نحوه عملکرد این وب‌سایت مشابه با لوکال بیت کوینز است.

با وجود این‌که برخلاف لوکال بیتکوینز، در پلتفرم رونمایی شده امکان خرید مستقیم بیت کوین وجود ندارد، اما کاربران ایرانی این امکان را خواهند داشت تا پس از خرید بیت کوین کش آن را به یک صرافی بین‌المللی منتقل کرده و تبدیل به ارزهای دیجیتال دیگر کنند.

به نظر می‌رسد که این خبر تاثیر مثبتی هم بر قیمت بیت کوین کش (BCH) داشته است زیرا بر خلاف بقیه ارزهای دیجیتال، پس از اعلامیه راجر ور، قیمت بیت کوین کش روند صعودی به خود گرفته و در ۲۴ ساعت گذشته ۳ درصد رشد را از خود نشان می‌دهد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *